Bu 7 Altcoin’den Müjdeli Haber: Ünlü Borsaya Giriyorlar!

Vural Erkan
Vural Erkan 18 Ocak 2022
4 görüntülenme
3e668113d0

Brezilya Varlık Yöneticisi Hashdex, altcoin projeleri Uniswap (UNI), Aave (AAVE) ve Compound’un (COMP) da dahil olduğu bir DeFi ETF’yi başlatacak. Ürünün, Şubat ayı itibarıyla Brezilya borsası B3’te kote olması planlanıyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Bu altcoin projeleri yeni bir ETF’de yer alacak

Brezilya merkezli kripto varlık yöneticisi Hashdex, 12 merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin projesinin ardından borsada işlem gören bir fon (ETF) başlatacak. Şirket, ürünün Şubat ayı itibarıyla Brezilya borsası B3’te listeleneceğini ve hisse satın almak için rezerv siparişlerinin Salı gününden itibaren sunulacağını açıkladı.

Küresel kripto endeksi sağlayıcısı CF Benchmarks ile ortaklaşa geliştirilen DEFI11, diğerlerinin yanı sıra Uniswap (UNI), Aave (AAVE), Compound (COMP) ve Maker (MKR) token’lerini içeren bir endeks olan CF DeFi Modified Composite Index’i yansıtacak.

Altcoin

Hashdex’e göre, ETF’nin %70’i DeFi protokollerinden, akıllı sözleşme platformlarının %15’inden ve Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve The Graph (GRT) gibi kimlik doğrulama ve ölçeklenebilirlik çözümleri de dahil olmak üzere DeFi protokol desteklerinin geri kalanından oluşacak. Hashdex CEO’su Marcelo Sampaio yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

DeFi’ye yatırım yapmak, geleceğin fintech şirketlerine yatırım yapmakla aynı şey. Gelişen teknolojileri nedeniyle önümüzdeki yıllarda katlanarak büyüyebilecek çok umut verici bir piyasa.

Nisan 2021’de Hashdex, Brezilya ve Latin Amerika’nın 130.000’den fazla yatırımcısı olan ve Brezilya borsasına göre B3’te en çok satın alınan ikinci gelecek olarak yer alan ilk kripto ETF’si HASH11’i piyasaya sürdü. Ayrıca Hashdex, Brezilya bankaları XP, Itaú BBA ve Banco Genial’ın ETF teklifini koordine edeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Gia Vang Hom Nay
5 Analist Önemli Altın Fiyatları Tahmini Yaptı: İşte Beklenenler! Yatırımcılar Federal Rezerv’in gelecek haftaki politika toplantısından faiz artırımı takvimi hakkında daha fazla ipucu beklerken, ABD Hazine faizlerindeki artışı ve doların güçlenmesi altını baskıladı. Değerli metal, yazının yazıldığı sıralarda günlük bazda %0,43 kayıpla 1.811 dolar seviyesinde işlem...
Vural Erkan 18 Ocak 2022