Bu 7 Altcoin Radarda: Yakında Büyük Çıkış Olabilir!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
8.635 görüntülenme
Bu 7 Altcoin Radarda: Yakında Büyük Çıkış Olabilir!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan banka krizlerinin ardından önde gelen kripto para analistleri bu 7 altcoin için yakın zamanda büyük bir çıkış yaşanabileceğini aktardı! İşte detaylar…

Bu altcoin projeleri yatırımcıların radarına girdi

Polygon (MATIC)

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği Polygon (MATIC), son günlerde yatırımcıların odağında bulunuyor. 0.94 dolar seviyelerinin yakında destek almasıyla ön plana çıkan MATIC, %23.6 Fib seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ancak MATIC 1.16 dolarlık seviyenin üzerinde işlem yapmakta zorlanıyor. Yakın zamanda yaşanan mali krizlerin ardından birçok yatırımcının yakından takip ettiği altcoin çok beklenen zkEVM ana ağının Polygon ağında piyasaya sürülmesiyle beraber, bu hafta yeni zirveleri yakalayabilir.

MATIC, son 24 saatte yaklaşık yüzde 5’in üzerinde artış yaşadı ve anlık olarak 1.24 dolardan işlem görüyor. Tanınmış bir kripto analisti olan Weslad, MATIC’in fiyatının yakında 1,5 dolarlık kritik direncini kırabileceğini ve 3,4 dolarlık hayati dirence doğru ilerleyebileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte uzmanlara göre, küçük bir düşüş düzeltmesinden sonra, MATIC 13 dolarlık hedefine hızla yükselebilir.

Lido DAO (LDO)

LDO token, 1,9 dolarlık destek seviyesinin yakınında işlem hacminde büyük bir artışa tanık olduğu için bugün birden fazla direnç seviyesini kırdı. Son 24 saatlik süreç içerisinde LDO, yüzde 10’un üzerinde yükselişe geçti ve anlık olarak 2.95 dolardan işlem görüyor.

Analistler, LDO token’ın günlük grafiğini yorumlarken, token’ın 3,2 dolarlık ani direncin üzerine çıkmaya hazırlandığını aktarırken, token’ın bu seviyeyi geçmesi halinde 4 dolarlık yeni yüksek bir seviyeye ulaşabileceğini aktarıyor. Bununla beraber LDO, mevcut yükseliş trendini sürdüremezse, 2 dolara ciddi bir düşüş yaşayabilir.

The Graph (GRT)

The Graph (GRT), 50 haftalık hareketli üstel ortalamanın üzerine çıktıktan sonra önemli bir kırılma bölgesini yakınında işlem görüyor. Anlık olarak GRT, yüzde 12’nin üzerinde bir kazançla 0.16 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan 8 saatlik fiyat tablosuna bakıldığında uzmanlar, GRT token’ın 0.17 dolar seviyelerine yükselebileceğini aktarıyor. Ayrıca, RSI hattı ve SMA-14 kesişmesi, bu hafta GRT token için potansiyel bir kopuşa işaret ediyor.

Bitcoin, Ethereum ve XRP için kritik seviyeler açıklandı

Bitcoin (BTC)

Uzmanlara göre anlık olarak Bitcoin fiyatı 25 bin dolarlık kritik direnç seviyesinde kalmayı hedefliyor. Token, 22.800 dolarlık büyük bir desteğin ilerisinde bulunuyor ve anlık olarak 25 bin dolarlık seviyeyi aştı. Görünüşe göre duygular yavaş yavaş yükselişten nötre düşüyor ve bu nedenle yatırımcıları karlarını ayırmaya teşvik edebilir.

Anlık olarak fiyat 200 günlük, 100 günlük ve 50 günlük MA seviyelerinin ötesine geçerek 21.393 dolarlık ara direnci aştı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), anlık olarak 25.433,63 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Bir diğer yandan lider altcoin projesi Ethereum için ise işler farklı gözüküyor. ETH, 1800 doları hedefliyor ve geçen hafta sonu önemli bir kırılma yaşadı ve 1600 dolardaki direncin ötesine yükseldi. Ayrıca fiyat, ana dirence doğru iyi bir yükseliş kaydetti ancak BTC fiyatına benzer şekilde ETH fiyatı da küçük bir türbülansla karşı karşıya. Ayılar harekete geçmiş gibi görünüyor ve bu nedenle fiyatı biraz geri çekilebilir.

Bu 7 Altcoin Radarda: Yakında Büyük Çıkış Olabilir!

ETH fiyatı 200 günlük MA’dan bir toparlanmayı ateşlediğinden ve 50 günlük MA ve 100 günlük EMA’yı aştığından, hem Bitcoin hem de Ethereum benzer bir fiyat tablosu oluşturuyor. Ancak token, ana direnç seviyeleriyle de çarpışan simetrik üçgenin direncinin üzerine çıkamadı. Bu nedenle, ETH fiyatı küçük bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir ve bu da fiyatı 1602 dolar seviyesindeki 50 günlük MA’ya doğru sürükleyebilir. Boğalar fiyatı burada tutamazsa, daha düşük destek seviyeleri test edilebilir. Anlık olarak ETH, 1.743,60 dolardan işlem görüyor.

Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin, Ethereum'u Geçebilir!

Öte yandan ETH için yorum yapan bir başka analist ise Makro guru analist Raoul Pal olarak karşımıza çıkıyor. Real Vision CEO’su Raoul Pal, Ethereum için yükseliş sinyalleri verdiğini aktarıyor. Pal, sözlerinde Ethereum’un harika göründüğünü aktarırken, ETH için 2.000 ila 3.000 dolarlık fiyatları hedefliyor.

“Gerçekten iyimserim. Tabloya bakıyorum. Grafik harika görünüyor. Bir ay süren bu güzel düzeltmeyi yeni yapmışız gibi geliyor. ETH grafiğine bakıyorum, ancak tablolardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Ne olduğunu bilmiyorum ama bunu tetikleyecek tek bir şey var. Daha sonra geri döndüm ve düşükten önceki tüm diğer toplamalara ve ardından 2003-04’teki Amazon gibi şeylere baktım. Tüm bunlara bakıyorum ve ETH, normalde her zaman insanların beklediğinden daha yüksek ve daha hızlı gidiyor.”

Pal, sözlerinde Ethereum’un harika göründüğünü aktarırken, ETH için 2.000 ila 3.000 dolarlık fiyatları hedefliyor.

Ripple (XRP)

Öte yandan Ripple fiyatına bakıldığında ise ayıların etkisi görünüyor. Topluluk, şirketin SVB çöküşüne karşı bir miktar dengeye sahip oldukları için bir miktar risk altında olduğunu söyleyen CEO Brad Gardlinghouse’un son açıklamalarıyla sarsılmış görünüyor. Bununla birlikte, XRP fiyatı eşikte oturuyor ve tek bir yanlış hareket, yeni bir düşüş dalgası başlatabilir.

Bu 7 Altcoin Radarda: Yakında Büyük Çıkış Olabilir!

Bitcoin veya Ethereum’un aksine, XRP fiyatı 200 günlük,50 günlük MA ve 100 günlük EMA seviyelerinin altında işlem görüyor. Alt trend çizgisi boyunca işlem gören fiyat, bir toparlanmayı ateşlemeden önce seviyeleri tekrar test ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, fiyat seviyeleri kritik MA ve EMA seviyelerinin üzerine çıkmayana kadar yükselişin tersine çevrilmesi onaylanmayabilir. Böyle bir durumda, 0,31 dolar veya daha düşük bir yeniden test yakın gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere anlık olarak XRP, 0.38 dolardan işlem görüyor.

Popüler analist: “Bu altcoin projeleri düşüşe tepki verebilir!”

Bir diğer yandan kripto para piyasası balinalar tarafından satış baskısı altında bulunurken popüler YouTube kanalı “Crypto Banteréın sunucusu Ran Neuner,  anlık olarak kötü performans gösteren token’ların birçoğunun Voyager’a ait olduğunu söylüyor. Bununla beraber analist Neuner, Voyager’ın Decentraland (MANA), Phantom (XRP), Apecoin (APE) ve Uniswap (UNI) gibi varlıkları içeren ana portföyünün ekran görüntüsünü paylaşırken, bu altcoin projelerinin yakın zamanda düşüş ivmesini kırabileceğini ve yükselişe geçebileceğini de aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Bitcoin Borsasında Skandal: Rüşvetle Listeleme!
Bu Bitcoin Borsasında Skandal: Rüşvetle Listeleme! Kripto para piyasasında dolandırıcılığın farklı bir boyutuna da tanık olduk. Bu sefer, Güney Kore’de bir broker, token listelemeleri karşılığında büyük Bitcoin borsalarından birisi olan Coinone’ın yetkililerine komisyon, yani ‘rüşvet’ verdiği iddiasıyla tutuklandı. Bitcoin borsası çalışanlarına token listelemeleri...
Vural Erkan 1 hafta önce