Boğa Koşusu Başladı: Bu 7 Altcoin Tahtadan Sıçradı!

shutterstock 175476470 e1569585538866
shutterstock 175476470 e1569585538866
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Nisan 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerini aştı ve gün içi en yüksek seviyede 67.276 dolar ile rekor kırdı. Yazım sırasında 65.194 dolara gerilemiş durumda. Ethereum hala tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmadı, ancak 4.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Piyasada hakim olan bu yükseliş hissiyatı, altcoin projelerine de yaradı. Son 24 saatte birçok altcoin değer kazanmaya başladı. Kriptokoin.com olarak sıçrama yaşayan coin’leri inceliyoruz…

Altcoin projeleri yükseliyor: Yüzde 10’un üzerinde değer kazandılar

Öncelikle, 24 saatte en çok yükselen coin Nexo oldu. Kullanıcılara anında kripto para destekli krediler sunan Blockchain tabanlı bir borç verme platformunun coin’i, yüzde 18.15 oranında değer kazandı. İkinci olarak, 2021’in yıldızlarından biri olan Solana’nın SOL tokenı yüzde 16.69 yükseldi. Solana, DeFi çözümleri sağlamak amacıyla Blockchain teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, işlevsel bir projedir. Solana ağında pek çok entegrasyon gerçekleşiyor. Bunların en sonuncusu, büyük kripto para borsası OKEx ile gerçekleşti. OKEx, Solana ağı üzerinden USDT ve USDT yatırma/çekme işlemlerini etkinleştirdi.

Üçüncü olarak, en çok yükselen coin yüzde 13.9 ile Flow (FLOW) oldu. Dapper Labs’in Flow Blockchain’i, yükselen NFT pazarındaki en önde gelen ağlardan biridir. Dapper Labs, Flow topluluk doğrulayıcılarının artık Blockchain ağının toplam node’larının yüzde 68’ini çalıştırdığını duyurdu. Yani, ağda, merkeziyetsizlik sürecine dair önemli bir gelişme yaşanmış oldu.

Dördüncü olarak, Blockchain tabanlı oyun ürünleri sağlayan Enjin’in Enjin Coin’i yüzde 13.45 yükseldi. Ağda gözlemlenen yeni bir gelişme olmasa da, geçtiğimiz hafta, Steam, Blockchain ve NFT teknolojilerini kullanan oyunları banladı. Bir oyun ürünü sağlayıcısı olarak ENJ de buna tepki vermeye başladı.  

QTUM, REN ve LTC de ivme kazandı

Beşinci olarak, PoS Blockchain platformu olan Qtum (QTUM) yüzde 10.54 değer kazandı. Ağdaki en son gelişmelere bakıldığında, Qtum’un kurucusu Patrick Dai’nin yeni bir tweet’i göze çarptı. Dai, Qtum’un bir sonraki sürümde Bitcoin Taproot’u destekleyeceğini duyurdu.

Son olarak en çok yükseliş yaşayanların arasında REN ve Litecoin bulunuyor. Ren, farklı Blockchain platformları arasında birlikte çalışabilirlik ve likidite sağlamak için oluşturulmuş açık bir protokoldür. Son gelişmelere bakıldığında, Ren ve Allbridge ortaklığında, Saber; Avalanche üzerindeki wrapped Bitcoin ve renBTC protokolü oluşturuyor.

Litecoin (LTC) ise son zamanlarda zincir üstü (on-chain) verilerinde yükseliş gördü. IntoTheBlock verilerine göre Litecoin’in net ağ büyümesi %1,89 arttı. Ayrıca LTC fonlarının hacminin de yükseldiği gözlemlendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Boğa Koşusu Başladı: Bu 7 Altcoin Tahtadan Sıçradı!