Bu 8 Altcoin Dev Haberler Verdi: Ortaklık ve Daha Fazlası!

Vural Erkan
Vural Erkan 7 Aralık 2022
1.322 görüntülenme
Bu 8 Altcoin Dev Haberler Verdi: Ortaklık ve Daha Fazlası!

Merkezi olmayan oracle Band Protocol, Chee Finance ile fiyat akışı entegrasyonunu duyurdu. DeFi protokolü Perennial, 12 milyon dolarlık fon toplamayı başardı. Polygon, MATIC’in özel satışında 450 milyon dolar topladığını duyurdu. Altcoin projeleri için sıcak haberleri okuyucularımız için derledik.

Bu altcoin projelerinden önemli haberler var

Band Protocol, Chee Finance ile işbirliğine gidiyor

Merkezi olmayan oracle Band Protocol, cross-cain borç verme protokolü Chee Finance ile fiyat akışı entegrasyonunu duyurdu. Entegrasyon sayesinde Chee Finance, protokolü veri manipülasyonundan ve tek hata noktalarından koruyan Band’ın fiyat akışlarına erişecek. Geliştiriciler ayrıca akıllı sözleşme yeteneklerini Band’ın oracle’ı ile geliştirme ve genişletme imkanına kavuşacak.

DeFi protokolü Perennial, 12 milyon dolarlık fon sağladı

Polychain Capital ve Variant, merkezi olmayan türev protokolü için bir tohum turunu birlikte yönetti. Perennial, türev trade’i için kullanılan merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu. Altcoin, Polychain Capital ve Variant’ın yönettiği bir tohum ​​fonlama turunda 12 milyon dolar topladı. Fon, bu yılın başlarında gerçekleşti. Ancak, firma bunu tüm kripto projelerinin uygulanabilirliğine ışık tutan merkezi borsa FTX’in çöküşünden bir ay sonra duyurdu.

Altcoin

Polygon, 450 milyon dolar fon sağladı

Polygon, Blockchain platformunun yerel tokeni MATIC’in özel satışında 450 milyon dolar topladığını duyurdu. Finansman turunda Sequoia Capital India, SoftBank Vision Fund 2, Galaxy Digital, Galaxy Interactive, Tiger Global ve Republic Capital gibi yatırımcılar yer aldı. Ek olarak, fon yönetimi şirketi Brevan Howard’ın kurucu ortağı Alan Howard ve ABC’nin ünlü Shark Tank’ından Kevin O’Leary gibi seçkin endüstri liderleri de bu finansmana yatırım yaptı.

Optimism, finansmanının ikinci turunu duyurdu

Optimism, Geriye Dönük Kamu Malları Finansmanının ikinci turu dün açıkladı. Finansman, Ocak 2023’te kamu mallarını finanse etmek için 10 milyon OP tokenini dağıtımını içeriyor. Bu tokenler, OP Stack’in geliştirilmesine ve kullanılmasına yardımcı olan kamu mallarını destekleyecek.

Optimism Yönetişim Forumu’nda, 3 Ocak ile 17 Ocak arasında herhangi birisinin proje veya kişiler için aday göstermesi mümkün. Aday projelerin veya kişilerin, finansman için değerlendirilmek üzere 3 Ocak ile 24 Ocak arasında Gitcoin Grants Hub’da bir proje profili oluşturmayı bitirmesi gerekiyor. Buna ek olarak proje, Optimism Collective’teki Token House’un bir kişi bir oy eşdeğeri olan Citizens’ House’un ilk versiyonunu da bu tarihte kullanıma sunacak.

Decentraland, LAND sahipleri için sanal mülk kiralamayı başlatıyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, popüler metaverse coin’i Decentranland, sanal LAND sahibi olan kullanıcılarının temelde ev sahibi olmalarına olanak tanıyan yeni bir platform özelliğini duyurdu. Sahiplerin artık mülklerini, platformdaki diğer kullanıcılara önceden tanımlanmış süreler için resmi olarak kiralama imkanları olacak. Böylece altcoin projesi, kullanıcıların metaverse varlıklarından pasif gelir elde etmelerini sağlayacak.

Cardano, zenGate ile ortak oldu

Cardano, lider Blockchain teknolojisi şirketi zenGate Global ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında, Sri Lanka’daki çay pazarına ticari çözümler getirecek. zenGate, dün Sri Lanka Çay Fabrikası Sahipleri Derneği ile bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı. Bu doğrultuda, piyasaya Blockchain tabanlı çözümler sağlayacak.

zenGate, dünya çapında vadeli işlemlerde ve spot piyasalarda alım satım için uygun emtiaları tokenleştirmeye odaklanan Palmyra ComDEX amiral gemisi ürününü kullanacak. Palmyra ComDEX, işletmeler arasında ticaret yapmak için bu tokenleri oluşturuyor. Ayrıca, ilgili tüm paydaşların kolayca bağlantı kurabileceği bir platform sağlıyor.

BabyDoge başka bir büyük borsanın listesine girdi

Singapur merkezli kripto para borsası BingX, spot trade için BabyDogeCoin’i (BabyDoge) listeledi. Borsa, yakın tarihli bir blog gönderisinde, talep nedeniyle popüler kripto parayı listelemeyi seçtiğini söyledi. Borsa BabyDoge’u başlangıçta tek bir spot işlem paritesi BabyDoge/USDT altında satışa sunacak. Bu arada altcoin, BingX’in beta sürümünün listesine yer alacak. Bu yüzden, kullanıcılar emir başına 20.000 dolar değerinde BabyDoge ile sınırlı olacak. Ayrıca borsa, kripto trade platformundaki her BabyDoge spot trade faaliyeti için %0,15’lik bir ücret uygulayacak.

Hashflow, Wormhole ile ortaklık kurdu

Merkezi olmayan borsa Hashflow, bir birlikte çalışabilirlik protokolü olan Wormhole ile entegrasyonunu duyurdu. Bu sayede, cross-chain trade yeteneklerini geliştirme imkanı elde edecek. Hashflow halihazırda Ethereum, Avalanche, Optimism, Arbitrum, Polygon ve BNB Chain’i destekliyor. Bu ortaklık, yerel cross-chain kripto takaslarını Hashflow kullanıcıları için daha ucuz hale getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Meclis, Kısıtlayıcı Kripto Para Yasasını Onayladı!
Meclis, Kısıtlayıcı Kripto Para Yasasını Onayladı! Kripto para piyasası 2022’nin başlarında artan düzenleme baskılarının sonucunu yıl sonunda görmeye başladı. Kazakistan da düzenleme konusunda adım atan ülkeler kervanına dahil oldu. Devlet Başkan Kassym-Jomart Tokayev’in kripto benimseme çabalarının biliniyordu. Ancak, Kazakistan’da kısıtlayıcı hükümler de içeren...
Vural Erkan 7 Aralık 2022