XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Ünlü İsim Tarih Bile Verdi: Bu Altcoin 100x Yapacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
9 görüntülenme
Ünlü İsim Tarih Bile Verdi: Bu Altcoin 100x Yapacak!

ETHW’nin ortaya çıkmasını sağlayan en son Ethereum hard fork’unun arkasındaki isimlerden olan Chandler Guo, PoW mekanizmasına bağlı ETHW coin’i için yükseliş beklentisini aktardı. Guo, şu anda “çok ucuz” olan tokenin değerinin on yıl içinde 100 kat artmasını beklediğini de sözlerine ekledi. İşte Guo’nun açıklamaları ve altcoin ekosistemindeki son gelişmeler…

Altcoin ETHW’ye yönelik hacimler artıyor

Son Ethereum hard fork’unun “organizatörü” Chandler Guo’ya göre ve yakın zamanda airdrop ile dağıtılan proof-of-work (PoW) altcoin’i ETHW, on yıl içinde Ethereum ile aynı değere sahip olacak. Guo, yenitokenın hala 100 kat büyüme potansiyeline sahip olduğunu savunmakta. Guo, coinin şu anki fiyatının “çok ucuz” olduğunu söyledi. Bu nedenle 100 kat büyümenin mümkün olduğunu iddia etti. Eski bir Bitcoin ve Ethereum madencisi olan Guo, yine de, ETHW’nin bu yüz kat büyüme elde edilmeden önce yapması gereken çok şey olduğunu kabul ediyor. Guo, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Şu anda ETH fiyatı yüksek çünkü birçok geliştirici ve Ethereum proof-of-stake (PoS) Blockchain’inin üzerinde çalışan 200’den fazla farklı proje var. Öte yandan, ETHW’de 10’dan az proje var. Yine de, ETHW, artık PoS konsensüs mekanizması ile faaliyette olan Ethereum’a yaklaşıyor. ETH PoW’nin iki DEX’i (merkezi olmayan borsa) var. İki köprü ve iki NFT borsası zaten başlatıldı. Her şey adım adım ilerliyor ve bir yıl sonra PoW zincirinin tepesinde 100’den fazla projenin yürütüleceğini düşünüyorum.

Güçlü Hareketler Beklenen 6 Altcoin

Yeni zincirde borsa ve köprülerin lansmanının yanı sıra, Merge’den beri protokolün günlük ticaret hacmi artıyor. Veriler, ETHW’nin günlük işlem hacminin 100 milyon doların biraz üzerinde olduğunu gösteriyor. Diğer yanda, Guo, gerçek hacmin 1 milyar dolara yakın olduğu konusunda ısrar ediyor.

Madenciler “terk edilmiş enerjiyi” kullanıyor

Bu arada, Ethereum Blockchain’inin PoS konsensüs mekanizmasına geçişi, enerji kullanımında büyük değişime yol açacak. Geçişin, protokolün enerji kullanımının yüzde 99’dan fazla düşmesine neden olacağı söylenmekte.  Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiği iddiasına yanıt vermesi istendiğinde, eski madenci bu iddiayı açıkça reddetti. Enerji şirketlerinden elektrik satın almak yerine, özellikle Çin’den gelen Bitcoin madencilerinin davranışlarına dikkat çekti. Bu madencilerin, genellikle daha ucuz olan “terk edilmiş enerjiyi” kullanmayı tercih ettiğini söyledi.

Bitcoin Madencilerinden İlginç Hamleler: Satış Mı Geliyor?

“Terk edilmiş enerji, şu anda kullanılmayan doğal gaz veya hidroelektrik olabilir” dedi. Guo’ya göre, Kazakistan ve Rusya gibi bölgelerde madenciler Bitcoin madenciliği yapmak için bu enerjiyi kullanıyor. Ayrıca o bölgelerde yerel topluluklar da bundan faydalanmakta. Bu arada, Ethereum Merge’ünün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dikkatini çektiği bilinmekte. Raporlar, PoS’e geçişin, SEC’nin Blockchain’in kurucu ortaklarına karşı işlem başlamasına izin vermiş olabileceğine işaret ediyor. Bununla ilgili olarak Guo şunları kaydetti:

Bence Vitalik [Buterin] ve arkasındaki patron, adı Joseph Lubin. Bu adamlar bu sorunu nasıl çözeceğini biliyor çünkü Wall Street ile bağlantıları var. SEC ile nasıl başa çıkacağını biliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABD'li Yatırım Şirketi Bu 2 Kripto Paradan Aldı!
ABD’li Yatırım Şirketi Bu 2 Kripto Paradan Aldı! ABD merkezli şirket Cambrian Asset Managemen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bildirimde bulundu. Belgelere göre şirket, 20 milyon dolardan fazla kripto para yatırımı yaptı. İşte detaylar… ABD’li şirketten 20 milyon dolarlık kripto yatırımı ABD Menkul...
Aslı Dinçer 2 hafta önce