Reklamı kapat

Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, 2022’nin Solana’sı Olacak!

Serkan Eser
Serkan Eser 28 Eylül 2022
0 görüntülenme
Bu Altcoin, 2022'nin Solana'sı Olacak!

Akıllı sözleşme platformu Solana (SOL), 2021 yılında %9,000 yükseldi. Böylece, 2021’in en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı. Şimdi yatırımcılar, aynı potansiyeli Merge yükseltmesi nedeniyle Ethereum’un (ETH) önümüzdeki yıllarda gerçekleştirmesini bekliyor. Ancak danışmanlık devi Motley Fool’a göre bunu yapmaya çok daha yakın olan başka bir altcoin var.

“Bu altcoin 2022’nin Solanası olma potansiyeli taşıyor”

Merge yükseltmesi nedeniyle birçok kripto yatırımcısı Ethereum (ETH)’nin en kazançlı projelerden biri olmasını bekliyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum, Merge yükseltmesi ile Proof-of-Stake’ye geçti. Böylece, ağının enerji kullanımını %99,95 oranında azalttı. Ancak danışmanlık devi Motley Fool, Ethereum için layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon’un bu yükselişe daha yakın olduğunu söylüyor. Şirkete göre Polygon (MATIC), 2022’nin Solana’sı olacak potansiyele sahip.

Polygon, Blockchain’deki işlemleri kullanıcılar için daha ucuz ve daha hızlı hale getiriyor. Bunun için Ethereum ile birlikte çalışıyor. Ethereum, son birkaç yılda lider altcoin ekosistemi oldu. Bu popülarite nedeniyle ağ, çeşitli tıkanıklarla boğuşuyor. Tıkanıklar, ağda yavaşlamalara ve gas ücretlerinde fırlamalara yol açıyor. İşte bu noktada Polygon devreye giriyor. Proje işlemleri kendi ağında işleyip, bunları Ether’e ekliyor. Böylece Ethereum’u düzene sokarak, kullanıcılarına çok iyi bir deneyim sağlıyor.

Ethereum, Polygon’a ihtiyaç duyuyor

Ethereum geliştiricileri, “ağ tıkanıklığını azaltmaya ve saniyedeki işlemleri artırmaya devam etmek” için Polygon gibi projelerle “sinerjik olarak” çalışmayı planlıyor. Bunu yaparak Ethereum Web 3.0’ın ihtiyaçlarına hizmet etmeyi amaçlıyor. Merge öncesinde birçok analist, Polygon ve Optimism gibi layer-2 çözümlerine artık ihtiyaç duyulmayacağını söylüyordu. Ancak görünüşe göre durum böyle değil.

Web 3.0 ile internet tamamen merkezi olmayan, izinsiz ve tamamen açık kaynak olacak. Ethereum’un bu hedefe ulaşması için işlem hızlarını büyük ölçüde artırması gerekiyor. Gelecek yıl gerçekleşmesi beklenen Sharding bile, Ethereum’un yalnızca saniyede 1.280 işlem yapabilmesine yol açacak. Bu arada Polygon, şu anda yaklaşık 7.000 işlem yapabiliyor. Buna göre, Ethereum kullanıcı deneyimini iyileştirmek için Polygon gibi çözümlere ihtiyaç duymaya devam edecek.

Polygon (MATIC), büyük şirketlerin dikkatini çekiyor

Acımasız bir kripto kışının ortasındayız. Ancak, layer-2 altcoin projesi, bu yıl kendini daha da geliştirmekle meşgul. Polygon, teknolojisi daha çok aranan hale geldikçe dünyanın en ünlü şirketlerinden bazılarıyla ortaklıklar kuruyor. Altcoin, son üç ayda Coca Cola, Meta ve Walt Disney ile ortaklığa imza attı. Coca Cola, Ağustos ayında Polygon’da bir dizi NFT yayınladı. 

Meta, Facebook ve Instagram sosyal medya platformlarına Polygon tabanlı NFT’leri eklemeye karar verdi. Son olarak Disney, MATIC’i Accelerator Program’ına dahil etti. Bu, Disney’in vizyonunu gerçekleştirmek için gelecek vaat eden şirketlerle ortaklık kuran bir risk sermayesi programı. Altcoin, yakın zamanda duracak gibi durmuyor. Bu nedenle, gelecekte devasa kazançlar elde etmesi muhtemel. Tıpkı Solana’nın geçen sene yaptığı gibi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Düzenlemesi Geliyor: Bu Altcoin'ler Zarar Görebilir!
Kripto Para Düzenlemesi Geliyor: Bu Altcoin’ler Zarar Görebilir! Beyaz Saray’ın kripto için son düzenleyici çerçevesi buna katkıda bulunan raporlarla ortaya çıktı. Raporlar, ABD hükümetinin kripto para birimlerini nasıl düzenleyeceğine dair yeni bilgiler sağladı. Buna göre, bazı altcoin projelerinin ABD kripto yasası nedeniyle zarar görmesi mümkün. ABD’nin...
Serkan Eser 28 Eylül 2022