Uzman Görüşü: Bu Altcoin 2023’ün Ethereum’u Olacak!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
18.262 görüntülenme
Uzman Görüşü: Bu Altcoin 2023'ün Ethereum'u Olacak!

Kripto bir düşüş yaşıyor olabilir, ancak şimdi akıllı bir satın alma fırsatı olabilir. Kripto uzmanı Katie Brockman’a göre, Polygon’un (MATIC) lider altcoin Ethereum ile ilişkisi onu yeni zirvelere taşıyabilir. Ancak bu kriptoyu dikkate almak için birçok başka neden var.

Bu altcoin, uzun vadeli potansiyele sahip

Yatırımcılar bu kripto kışında zorlukla ilerlemeye devam ederken, kötü haberlere kapılmak çok kolay. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu geçtiğimiz yıl boyunca dibe vurdu. Ayrıca, tünelin sonundaki ışığı ne zaman göreceğimizi kimse bilmiyor.

Bununla birlikte, birçok kripto para birimi hala potansiyel yüklü. Dahası, fiyatlar daha düşükken şimdi yatırım yapmak akıllı bir finansal hareket olabilir. Hangi yatırımların en başarılı olacağı belirsiz olsa da, 2023’ün Ethereum’u (ETH) olabilecek bir kripto var: Polygon (MATIC).

Neden Polygon ciddi bir büyüme için konumlandırılmış?

Polygon, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir Katman-2 çözümü veya side-chain. Başka bir deyişle, Ethereum için birden fazla işlemi işliyor ve ardından bunları paketleyerek Ethereum’un Blockchain’ine aktarıyor. Bu da işlem sürelerini hızlandırmaya ve ücretleri düşürmeye yardımcı oluyor. Bu tek başına Polygon için çok büyük bir pozisyon sağlıyor. Ethereum, dünyadaki en büyük, en popüler Blockchain’lerden biri. Ancak tüm bu tıkanıklık, yavaş işlem sürelerine ve yüksek ücretlere yol açtı. Bu da kullanıcılar ve geliştiriciler arasında hayal kırıklığına neden oldu.

Altcoin

Polygon ve Ethereum arasındaki ilişki simbiyotik. Birçok geliştirici ve kullanıcı, Ethereum’un Blockchain’ini kullanmak istiyor, ancak ücretler ve işlem süreleri nedeniyle tereddüt ediyor. Bunun yerine Polygon’dan geçerek, Ethereum’un geniş kullanım yelpazesinden daha fazla zaman ve maliyet etkin bir şekilde yararlanabilirler. Ve daha fazla insan ve işletme Ethereum’u kullanırsa, Polygon’un bundan faydalanması o kadar fazla olur.

Polygon büyük isimleri kendine çekiyor

Polygon’un bir diğer büyük avantajı da kurumsal ortaklıklar. Birçok şirket ayak parmaklarını Web3 dünyasına sokmaya başlıyor. Dolayısıyla, genellikle bu süreçleri entegre etmeye yardımcı olacak bir dış ortağa ihtiyaç duyuyorlar. Geçen yıl Meta Platforms, Facebook ve Instagram kullanıcılarının dijital cüzdanlarını hesaplarına bağlamalarına izin vererek Non Fungible Token’lere (NFT) geçeceğini duyurdu. Polygon, proje üzerinde çalışmak üzere seçilen bir avuç Blockchain’den biriydi.

Polygon, Walt Disney’in gelecek vaat eden yenilikçi teknolojileri bulmayı ve finanse etmeyi amaçlayan Hızlandırıcı Programı için seçilmesinden sonra da manşetlere girdi. Nihayetinde Polygon, Blockchain’i mevcut teknolojik ekosistemine entegre etmek için Disney ile bir ortaklık kurmayı hedefliyor. Disney ve Meta’nın yanı sıra Polygon, Blockchain çabalarına yardımcı olmak için Nike, Starbucks, Mastercard ve Coca-Cola gibi diğer ev isimleriyle de çalıştı. Arkasındaki tüm bu büyük markalarla, Polygon 2023 ve sonrasında ciddi bir büyümeye yönelebilir.

Altcoin

Polygon lider altcoin Ethereum’un yerini alacak mı?

Polygon’un Ethereum ile yakın ilişkisi onu benzersiz bir konuma getiriyor. Ethereum önümüzdeki yıllarda gelişirse, Polygon muhtemelen bundan faydalanacak. Ve Polygon, Ethereum’u daha verimli hale getirmeye yardımcı olduğu için, Blockchain’e daha fazla kullanıcı ve geliştirici çekebilir. Ancak Polygon, tek numara bir midilli değil. Ayrıca, marka ortaklıkları da onu önemli bir büyüme için ayarlayabilir.

Tabii ki, hiç kimse kripto piyasasının nereye gittiğini kesin olarak söyleyemez. Bu nedenle Polygon’un gelişeceğinin garantisi yok. Ancak fiyatlar önemli ölçüde daha düşük olduğundan, şimdi dipten satın almak için en iyi şanslarınızdan biri olabilir. Polygon muazzam bir büyüme için hazırlanıyorsa, şimdi yatırım yapmak kazançlı olabilir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin de Aldığı Bu 15 Altcoin İçin Sıcak Gelişme!
Türklerin de Aldığı Bu 15 Altcoin İçin Sıcak Gelişme! IOTA, Avrupa Birliği Blockchain Girişimi’nde önemli bir rol üstlendi. Kripto para borsası Binance, Tron (TRX) yatırmalarını geçici olarak durduracak. Türk kripto yatırımcılarının da aldığı 15 altcoin projesine ilişkin sıcak gelişmeleri okuyucularımız için derledik. Altcoin projelerine ilişkin önemli...
Vural Erkan 2 ay önce