Bu Altcoin Aniden Yükseldi: Milyonlarca Dolarlık Short Tasfiye Oldu!

Bu Altcoin Aniden Yükseldi: Milyonlarca Dolarlık Short Tasfiye Oldu!
Bu Altcoin Aniden Yükseldi: Milyonlarca Dolarlık Short Tasfiye Oldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün, popüler bir altcoin projesi olan Tellor, ani bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş sonucu, altcoin fiyatının düşeceğini düşünerek short pozisyon açan, açığa satış yapan traderlar tasfiye oldu. İşte detaylar…

Bu altcoin için ani yükseliş dikkat çekti

Kripto para piyasası bugün Tellor’un (TRB) spot fiyatında kayda değer bir artış yaşaması ile dikkat çekti. Zira sadece beş dakika içinde özellikle OKX’te 51 dolardan 79 dolara ulaşmasıyla hareketlendi. Bu fiyat artışı, göz açıp kapayıncaya kadar yüzde 60’a yakın şaşırtıcı bir kazanca işaret etti. Eş zamanlı olarak Tellor’un vadeli işlem fiyatı da 81 dolara yükselerek çılgınlığı daha da artırdı. Yazım sırasında, CoinMarketCap verilerine göre altcoin, yüzde 26’lık bir yükseliş ile 62.12 dolardan el değiştiriyor. Yani 80 dolara yükseliş, yalnızca OKX’te oldu.

Yine de, bu yüksek dalgalanma döneminde, 3,11 milyon dolar değerindeki short pozisyonlar tasfiye oldu. Bu likidasyon dalgasının merkez üssü, yaklaşık 1,71 milyon dolarlık short pozisyonun söndürüldüğü OKX ve 1,19 milyon doların benzer bir kaderle karşılaştığı Huobi kripto para borsaları gibi duruyordu. Tellor, son zamanlarda, sık sık düşen fonlama oranı ve sık yükseliş dalgalarıyla bağlantılı büyük short pozisyonların yaygınlığı nedeniyle inceleme altında idi. Bu zorluklara rağmen altcoin, geçtiğimiz yıl yüzde 300’ün üzerinde bir fiyat artışına tanıklık etti. Böylece, olasılıklara meydan okumayı başardı.

Analist, Tellor için short önerisi yapmıştı

Bu sırada, Tellor’un bu yükselişine rağmen, bir analist düşüş beklentisini paylaşmıştı. Altcoin Sherpa, blockchain oracle altcoin Tellor’un önümüzdeki aylarda açığa satılacak “en iyi coin”lerden biri olacağına inandığını söylemişti.  Altcoin Sherpa, açıklamalarına 14 dolar civarında bir hedef fiyat gösteren bir grafik ekledi. Ayrıca TRB’nin “tamamen aşağı ineceğini” tahminini söylemeyi ihmal etmedi.    Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tellor’un oracle’ı, off-chain verilerin on-chain akıllı sözleşmelere sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini kolaylaştıran Blockchain altyapısının önemli bir bileşenidir. Bunu yaparak, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını değerli gerçek dünya bilgileriyle güçlendirir.

Bir Haftalık Bu Altcoin Dev Bitcoin Borsasının Listesine Giriyor!

Tellor’un oracle mekanizması, veri raporlayıcılarını Blockchaine doğru verileri güvenilir bir şekilde getirmeye motive ediyor. Bu sırada, anlaşmazlık çözümü ve cezalar yoluyla hileli raporları caydırıyor. Tellor’un güzelliği, izne tabi olmayan yapısında yatmaktadır. Zira veri raportörü olmak için herhangi bir doğrulama süreci gerekmez. Bu, herkesin açık kaynaklı yazılım kullanarak raportör olarak katılabileceği anlamına gelir. Bu, altcoin ve Blockchain oracle’ları arasında gerçekten ayırt edici bir özelliktir. Oracle kullanıcıları BTC/USD fiyatı gibi off-chain veriler talep etmek isteyebiliyor. Yani bu durumda raportörler bu verileri on-chain bir veri havuzuna yüklemek için aktif olarak rekabet eder.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Altcoin Aniden Yükseldi: Milyonlarca Dolarlık Short Tasfiye Oldu!