Dev Balina, Bu Altcoin’den Yüklüce Aldı! Zirveye Çıktı!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
1.258 görüntülenme
Dev Balina, Bu Altcoin'den Yüklüce Aldı! Zirveye Çıktı!

Dev kripto para balinası değeri 3 milyon doları aşan büyük miktarlarda altcoin alımı yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Altcoin dev balinanın radarında

Kripto piyasası dün biraz sarsıldıktan sonra, birçok balina bunun sunduğu satın alma fırsatından yararlanmış gibi görünüyor. Zincir üstü analiz platformu Lookonchain, belirli bir balina ve en yeni satın alımı hakkında topladıkları bazı yeni verileri paylaşmak için bu sabah erken saatlerde Twitter’a gitti.

Gönderiye göre bir balina, son 24 saatte yaklaşık 2.83 milyon dolar değerindeki 1.806 Ethereum (ETH) ile yaklaşık 984.687 Lido DAO (LDO) satın aldı. Balina bu alımı ortalama 2,87 dolar alış fiyatı ile yaptı. Balina daha sonra, kripto fiyatı 2,81 Dolar iken Binance’ten yaklaşık 3,47 milyon Dolar değerinde 1,235,546,8 LDO aldı. Bundan sonra LDO, likidite sağlamak için Uniswap’e aktarıldı.

Dev Balina, Bu Altcoin'den Yüklüce Aldı! Zirveye Çıktı!

Kriptokoin.com verilerine göre LDO’nun son gündeki %10.37’lik fiyat düşüşünün ardından şu anda 2,67 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. LDO ayrıca son gün boyunca Bitcoin (BTC) ve ETH karşısında yaklaşık %10,27 ve %10,49 oranında zayıfladı. 24 saatlik işlem hacmi şu anda kırmızı bölgede ve dünden bu yana %7,89’luk bir düşüşün ardından 250,056,605 dolarda bulunuyor.

LDO güncelleme sonrası zirvede

Ethereum ağındaki en iyi balinaları takip eden çevrimiçi platform WhaleStats, likit staking çözümü Lido Finance’in yönetim token’ı LDO’nun en büyük 500 ETH balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasına tırmandığını duyurdu. WhaleStats’ın en son duyurusu, Lido Finance’in VANOM, doğrulayıcı ve düğüm operatörü ölçümleriyle ilgili en son güncellemesini yayınladığı 24 saatlik bir süreyi kapsar.

Lido Finance’e göre, 2022’nin 4. çeyreğinde platformdaki aktif düğüm operatörlerinin sayısında artış oldu. Prysm Ethereum İstemcisi ve AttestantBVI adına iki operatör daha, Lido ana ağında aktif doğrulayıcılara sahip düğüm operatörleri saflarına katıldı. Bu, düğüm operatörlerinin sayısını 29’a 3. çeyrektekinden iki fazla getiriyor.

Dev Balina, Bu Altcoin'den Yüklüce Aldı! Zirveye Çıktı!

Lido Finance, bir tweet’te ağdaki gözle görülür iyileştirmelerin arkasında son katılım ve topluluk tartışmalarının olduğunu belirtti; bunun kanıtı, genel bulutta çalışan Lido doğrulayıcılarının payındaki azalan sayıdır. WhaleStats, Ethereum tabanlı belirteçler içeren 5.000 adede kadar büyük cüzdanı takip eder. Bu cüzdanların değeri 12 milyon doların üzerinde, yaklaşık 6.881 ETH, 7 diğer dijital token ve 1 NFT tutuyor. Platform ayrıca, kripto para piyasasında Ethereum ile ilgili token ticaretini analiz etmek için araçlar sağlar.

WhaleStats tarafından sağlanan bir diğer araç, Ethereum pazarının şu anda ‘aşırı açgözlülük’ durumunda olduğunu öne süren Whale Fear and Greed endeksidir. Ek olarak platform, ETH balina alıcıları ve satıcıları arasında bir denge ortaya koyarken, ETH alım hacmi satış hacminden biraz daha yüksektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • coinedition
  • investing

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Danışmanlık Devi: Bu 3 Kripto Parada Dip Avcılığı Yapma Zamanı!
Danışmanlık Devi: Bu 3 Kripto Parada Dip Avcılığı Yapma Zamanı! Kripto para piyasası 2023’ün başlarında bazı toparlanma belirtileri gösterdi, ancak şimdi yeniden zor durumdadır. Kriptokoin.com olarak danışmanlık devinin kripto önerilerini sizler için derledik. Kripto para piyasası zor bir süreçte Kripto para piyasası, 2023’ün başlarında bazı toparlanma belirtileri...
Emre Borsan 3 hafta önce