Balinalar Bu Altcoin’i Terk Ediyor! ‘Çakılabilir’

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
4.766 görüntülenme
Balinalar Bu Altcoin'i Terk Ediyor! 'Çakılabilir'

Bu altcoin’i terk eden kripto para balinaları sayesinde altcoin fiyatının %10’dan fazla düşmesi bekleniyor. Kriptokoin.com olarak balinaların terk ettiği bu altcoinin durumunu sizler için derledik.

Altcoin fiyatı tehlikeli bir durumda

Dogecoin fiyatı, Kasım 2022’nin başından bu yana 0,0705 dolar ile 0,0946 dolar arasında seyrediyor. Bu aralığın üstesinden gelme girişimleri olsa da, DOGE’yi yeniden konsolidasyona iten başarısızlıklardı. Şu anda, Dogecoin fiyatı 0,0745 dolarlık destek yapısından sekiyor ve yatırımcılar buradan uzun, sıkıcı bir konsolidasyonun gerçekleşmesini bekleyebilirler.

Bitcoin fiyat davranışına bağlı olarak, 0,0813 doları etiketlemeye çalışan küçük bir sıçrama meydana gelebilir, ancak yolculuk muhtemelen DOGE’u daha da düşürecektir. Özellikle, Dogecoin fiyatı 0,0745 dolar seviyesini kırabilir ve satış zirvesini 0,0705 dolar olarak etiketleyebilir. Satıcılar çıldırmaya devam ederse, DOGE 0,0645 dolar bariyerini yeniden test edebilir.

Bitcoin fiyatlarındaki düşüş, Dogecoin fiyatı da dahil olmak üzere altcoinleri çökmeye iterken, daha yakından bakıldığında ilginç bir tablo ortaya çıkıyor. Arz Dağıtım tablosu, 1 ila 10 milyon DOGE tutan balinaların Dogecoin fiyat hareketleriyle daha fazla temas halinde olduğunu gösteriyor. İlginç bir şekilde, bu cüzdanlar 25 Şubat’tan 2 Mart’a kadar 3.831’den 3.781’e düştü.

Bu ani düşüş, bu yatırımcıların DOGE varlıklarını boşalttığını ve bunu Aralık 2022’den beri yaptığını gösteriyor. Bu nedenle, Dogecoin fiyatında daha fazla bir satış, ilgilenen alıcılar için hayal edilemez olmamalıdır. Öte yandan, Dogecoin fiyatı günlük 0,0813 doların altında bir mum çubuğu üretirse, düşüş tezi geçersiz olacaktır. Böyle bir gelişme, DOGE’nin 0,0946 dolardan satın alma zirvesini yeniden ziyaret etmeye çalıştığını görebilir.

Meme coin yakım yaptı

BscScan’e göre değeri 2,6 milyon doları aşan bir katrilyon BabyDoge tokeni tek seferde yakıldı. Ek olarak, 13.000 dolar değerinde BabyDoge satın alındı ​​​​ve doğrudan yakma adresine gönderildi. BabyDoge ayrıca 1 Mart’ta 12.600 dolar değerinde 4.99 trilyon Baby Doge Coin’in ölü cüzdanlara aktarıldığını bildirdi.

BabyDoge’a göre son 24 saatte 1.013.000.584.992.954 BABYDOGE tokeni yakıldı. 13 Şubat’ta Baby Doge Coin ekibi yakma portalının kullanıma sunulduğunu duyurdu ve 1 Nisan’a kadar platformda yakılan her token için beş token yakacağını söyledi. Daha önce bildirildiği gibi yakma portalı, yakma gücünü topluluğun ellerine vermek ve nihayetinde BabyDoge arzını azaltmak için başlatıldı. Şimdiye kadar 204.061.703.987.975.136 BABYDOGE tokeni veya toplam 420 katrilyon token arzının %48.586’sı yakıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Torbalarca DOGE ve SHIB Alan İsimden Korkutan Bitcoin Uyarısı!
Torbalarca DOGE ve SHIB Alan İsimden Korkutan Bitcoin Uyarısı! Geçmişte bolca DOGE ve SHIB alan David Gokhstein, Bitcoin hakkında Twitter üzerinden uyarıda bulundu. David Gokhstein Bitcoin için sıfırı görebileceğini söyledi Kripto analistleri Bitcoin’in Ethereum ve kripto para birimi fiyatlarındaki son düşüşü açıklayan ters rüzgarların birikmeye başladığını...
Emre Borsan 3 hafta önce