Bu Altcoin Balinaları Uyandı: Büyük Bir Şey Olabilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1.446 görüntülenme
Bu Altcoin Balinaları Uyandı: Büyük Bir Şey Olabilir!

Popüler bir analiz firması olan Santiment, altcoin projesi Chainlink (LINK) hakkında bir veriye dikkat çekti. Platform, LINK’teki balina hareketlerine işaret etti. İşte detaylar…

Santiment, popüler altcoin projesine dikkat çekti

Blockchain analitik firması Santiment, bu sabah Chainlink (LINK) ile ilgili bir şeyler olabileceğini tweetledi. Analitik firması resmi Twitter sayfası @santimentfeed’de LINK ile yapılan 3 büyük balina işlemi olduğunu paylaştı. Tweet ayrıca, bu işlemlerin Cuma gününün son saatlerinde birbirinden 11 dakika arayla gerçekleştiğini de sözlerine ekledi. Tweet’e göre bu 3 işlemde işlem gören toplam dolar tutarının 79,7 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Santiment’in verilerine göre, toplam 11,6 milyon LINK’in taşındığı Cuma günkü işlemler, 2023’ün en büyük 5 işleminden 3’ünü oluşturmakta. Bu balina işlemlerinin LINK’in fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olmuş gibi görünüyordu. CoinMarketCap, LINK fiyatının son 24 saatte yüzde 1,08 arttığını gösteriyor. Ayrıca LINK, iki kripto piyasası lideri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla yüzde 1,13 ve 0,84 oranında güçlendi. Sonuç olarak, LINK’in fiyatı, yazının yazıldığı tarihte 6,92 dolardan işlem görüyor.

LINK fiyatında son durum nedir?

LINK konsolidasyon kanalında 6.76 ile 6.97 dolar arasında işlem görüyor. LINK’in fiyatı, son 24 saat içinde konsolidasyon kanalının üzerine çıkma girişiminde bulundu, ancak 4 saatlik seansı 6,915 dolardan kapatma hamlesini yaptıktan kısa bir süre sonra direnç seviyesi tarafından reddedildi. Traderların önümüzdeki 24-48 saat içinde LINK için uzun bir pozisyona girmeden önce, LINK’in fiyatının üstesinden gelmesi gereken birçok teknik engel var. Birinci engel, yukarıda bahsedilen konsolidasyon kanalının üst sınırıdır. Bir sonraki engel, şu anda altcoin fiyatı için bir direnç seviyesi görevi gören LINK’in 4 saatlik grafiğindeki 9 EMA çizgisi gibi görünüyor.

Bu sırada ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, Base adlı yeni Ethereum (ETH) katman-2 projesi için merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’ten (LINK) gelen fiyat akışlarını kullanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Base, Blockchain ölçeklendirme çözümü Optimism (OP) tarafından desteklenen Coinbase’in layer-2 ağıdır ve test ağı geçen ayın sonlarında piyasaya sürülmüştür. Base, Ethereum, Optimism gibi Ethereum layer-2’leri ve Solana (SOL) gibi diğer alternatif layer-1’lerle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Yarın Bu 13 Altcoin İçin Kritik: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Chainlink’e göre, fiyat verileri artık Base test ağında yayında. Base ayrıca, geliştiricilere sunulan Chainlink verilerini ve hizmetlerini daha ucuza sağlamak için tasarlanan Chainlink SCALE programına da katılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Şirket, Bu 4 Altcoin Yüzünden Ciddi Zarar Yazdı!
Ünlü Şirket, Bu 4 Altcoin Yüzünden Ciddi Zarar Yazdı! Bir Bitcoin ve altcoin fonu, son zamanlarda sıkıntı yaşıyor gibi duruyor. En son yıllık yatırımcı mektubuna göre Multicoin Capital, 2022’de yüzde 92’ye yakın bir değer kaybı yaşadı. İşte detaylar… Altcoin fonu ciddi zarar yaşadı Şirketin yıllık yatırımcı...
Aslı Dinçer 3 hafta önce