Türklerin Bolca Aldığı Altcoin Binance’e Dökülüyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
1.506 görüntülenme
Türklerin Bolca Aldığı Altcoin Binance'e Dökülüyor!

Türk kripto para yatırımcılarının portföylerinde yer verdikleri popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE), ünlü bir balina tarafından kripto borsası Binance’e transfer edildi. Uzmanlar, bunun altcoin için bir satışa dönebileceğini hatırlatarak, DOGE yatırımcılarını uyarıyor. Bu arada, isimsiz bir balina da DOGE rakibi Shiba Inu’yu (SHIB)  Crypto.com ve Gemini’ye aktardı. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Balina, Binance’a yüklü DOGE boşalttı!

Balina izleme platformu Whale Alerts’e göre, en büyük 20 Dogecoin (DOGE) balinasından biri bilinmeyen bir hesaptan Binance’e yaklaşık 15,5 milyon dolar değerinde toplam 190.840.745 token aktardı. Bu da kripto borsalarında, makul bir satışın başladığına dair düşüş sinyali olarak algılandı. Çünkü, balinalar herhangi bir tokenin istikrarını elinde bulunduranlar olarak bilinir. Dolayısıyla onların eylemleri bu tür bir varlığın fiyat ivmesini artırabilir veya bozabilir.

Kripto borsalarına nakit girişi ve çıkışının kolaylığı, günümüzün Web3.0 dünyasındaki yeni kripto ekonomisinin temel taşı. DOGE, transferin çok az tanımı olduğu için bu tür büyük hareketlere daha yatkın. Bu tanımların başında fonların borsada tasfiye edilmek üzere hazırlanmakta olduğu geliyor. Uzmanlara göre, piyasa hissiyatı olumsuz olmaya devam ederse, altcoin fiyatının yakın vadede düşmesi mümkün.

Altcoin

Altcoin fiyatının performansı

Dogecoin’in mevcut fiyat hareketi ve tasfiye verileri tamamen farklı sonuçlar gösteriyor. Orijinal meme-coin, basın zamanında, son 24 saatte %1,88 ve son 7 günlük dönemde %8,32 kayıpla 0,08073 dolardan işlem görüyordu.  Bu veriler, DOGE’nin traderlar tarafından aşağı yönlü baskılandığını gösteriyor. Ancak şu anda, göründüğü kadarıyla az tasfiye yapılıyor. CoinGlass’ın verilerine göre, Balina’nın fonları taşıdığı varsayılan Binance borsası, son 24 saat içinde toplam 31,84 dolarlık tasfiye kaydetti.

Dogecoin’in analitik servis sağlayıcısına göre en çok tasfiye edilen ilk 12 kripto para arasında yer aldığına dair bir kanıt yok. En çok tasfiye edilen ilk 5 kripto, sırasıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Optimism (OP), Polygon (MATIC) ve Aptos’u (APT) içeriyor. Bu verilere dayanarak, Balina’nın fonları transfer etmedeki niyetinin belirsizliğini koruduğu göze çarpıyor. Uzmanlara göre, satış için taşınmış olmaları durumunda, söz konusu balinanın zamanın doğru olarak değerlendirmemiş olması muhtemel.

Bu arada, herhangi bir kripto sahibini varlıklarını HODL yapmaya zorunlu kılan bir kural yok. Dolayısıyla, bir balinanın bunu yapmayı seçmesi durumunda tasfiye için bir yapı bulunmuyor. Sonuç olarak, Dogecoin Balinası parayı tek seferde veya art arda boşaltmaya karar verebilir. Uzmanlar, balina hangi yaklaşımı seçerse seçsin, DOGE yatırımcılarının olası durumlara hazır olması lazım.

Balina, Crypto.com ve Gemini’ye 182 milyar SHIB aktardı

On-chain analist Lookonchain tarafından paylaşılan en son on-chain verilere göre, daha önce Lookonchain tarafından tanımlanan bir balina, 182 milyar SHIB’yi hareket ettirdi. 2,3 milyon dolarlık SHIB, Crypto.com ve SHIB’e taşındı.

Bu balina daha önce, kullanıcının 20 Aralık 2022’de Crypto.com’a 200 milyar SHIB aktardığı Lookonchain tarafından tanımlandı. Aralık ayındaki aktarımın ardından SHIB’nin fiyatı %7 düştü. Ancak, son transfer altcoin fiyatını etkilemedi. Basın zamanında SHIB, genel piyasaya paralel son 24 saatte %1,97 düşüşle 0,00001241 dolardan işlem görüyor.

Balinalar, SHIB de dahil olmak üzere meme-coin’leri her zaman büyük bir ilgi duydular. Balinalar, fiyat dalgalandığında düzenli olarak alım satım eylemleri gerçekleştirdiler. Shiba Inu, balinalar tarafından hızlı kar elde etmek için kullanılan oynaklığıyla da bilinir. Altcoin, son 60 günde değerinde %60 artışla 2023’te nispeten daha iyi performans gösterdi. Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Shibarium’un yakında piyasaya sürülmesi beklenirken, topluluk fiyatın artmasını bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Crypto-news-flash

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Milyonluk Aboneli Analistlerin Radarında Bu 14 Altcoin Var!
Milyonluk Aboneli Analistlerin Radarında Bu 14 Altcoin Var! Kripto para piyasası yön bulmakta zorlanıyor ve daha şahin bir Federal Reserve endişesiyle yatırımcılar piyasaya temkinli yaklaşıyor. Bununla birlikte bazı analistler, şimdi olmasa da zamanı geldiğinde almak için bazı altcoin projelerini yakından takip ediyor. Popüler analistlerin radarında...
Vural Erkan 4 hafta önce