Dikkat: Bu Altcoin, Bir Sonraki STEPN Olabilir Mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok yönden, STEPN (GMT), 2022’de kripto topluluğu için göze çarpan başarı hikayelerinden biriydi. Aslında STEPN’i öne çıkaran şey, tamamen yeni bir konsepte öncülük etmesiydi. Hareket ederek kripto kazanmanızı sağlayan bir P2E oyunu yarattılar. Bu yıla kadar, yürüyerek altcoin kazanabileceğinizi hiçkimse düşünemezdi Ancak STEPN’in yeni konsepti bunu mümkün kıldı. Peki sıradaki büyük konsepti hangi altcoin çıkaracak?

Bu altcoin bir sonraki STEPN olabilir mi?

Öyleyse kripto topluluğunu büyüleyecek benzer bir konsept türünün ortaya çıkması da mümkün. Ancak bunun, “bir sonraki NFT projesi” veya “bir sonraki meme coin”ndan daha fazlası olması gerekecek. Bu, tüm Blockchain ve kripto endüstrisini etkileyen ve yatırımcıları 2023’te kripto hakkında büyük düşünmeye teşvik eden devasa, makro bir hikâye olmalı. Böyle bir hikâyeye şu anda Cosmos isimli bir altcoin sahip gibi duruyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Cosmos, “Blockchain’lerin İnterneti” üzerinde çalışıyor.

Blockchain’lerin İnterneti nedir?

Blockchain ve kripto endüstrisinin şu anda karşı karşıya olduğu büyük sorunlardan biri birlikte çalışabilirliktir ve Cosmos’un tam olarak bu sorunu çözmeye çalışıyor. Aslında birlikte çalışabilirlik teoride oldukça basit. Farklı Blockchain’lerin birbirleriyle konuşabilmesi anlamına geliyor. Ancak bu büyük bir sorun. Çünkü, dijital varlıkları bir ağdan başka bir ağa göndermek çoğu zaman karmaşık ve pahalı. 

Bu nedenle Cosmos, kriptoların birbirleriyle konuşmasına yardımcı olan Blockchain olmaya çalışıyor. Bu yaklaşımını ise “Blockchain’lerin İnterneti” olarak adlandırıyor. Birlikte çalışabilirlik şu anda acil bir teknolojik sorun. Yani Cosmos bu sorunu çözmeyi başarırsa, bir sonraki STEPN olacaktır. Şu anda Blockchain geliştiricileri, Cosmos yazılım geliştirme kitini (SDK) kullanarak Cosmos’a bağlanan özel Blockhain’ler oluşturabiliyor. Örneğin, popüler altcoin Cronos (CRO) bu kitin kullanılmasıyla piyasaya çıktı.

Kurumsal yatırımcılar Cosmos’u destekliyor

Oyna-kazan oyunlarının bu yıl yükselişe geçmesinin bir nedeni, bunun anlaşılması kolay bir kavram olmasıydı. Size para da kazandıran eğlenceli bir oyun deneyiminin olduğunu anlamak için Blockchain mimarisi veya kripto yönetişim tokenleri hakkında bir şey bilmeniz gerekmiyor. Bu basitlik, STEPN coin’e en bilgisiz yatırımcının bile girebilmesini sağladı. Sonuç olarak GMT fiyatında ve benimsenmesinde bir patlama gördük.

Bu yıl Cosmos, kurumsal ve bilgili yatırımcılardan ilgi görüyor. Ağustos 2022’de New York merkezli yatırım yöneticisi VanEck, Cosmos için 140 dolarlık bir fiyat hedefi koydu. Bu hedef, büyük ölçüde blok zinciri birlikte çalışabilirliği kavramına dayanması nedeniyle geldi. Ayrıca altcoin, şu anda 15 dolarda işlem gördüğü için tahmin dikkat çekiciydi. Ayrıca, YouTube’daki kripto analistleri, birdenbire Cosmos’u 2023’ün patlayacak altcoin’leri olarak paylaşmaya başladı. Görünüşe göre Cosmos’un potansiyeli fark ediliyor.

Cosmos yeni STEPN olacak mı?

Ancak bunlar, Cosmos’un bir sonraki STEPN olacağı anlamına gelmiyor. Cosmos, 4 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip. Bu hâlâ nispeten küçük bir değer ve birçok insan muhtemelen bu projeyi hiç duymadı. Ayrıca Blockchain birlikte çalışabilirliği üzerinde çalışan birçok başka geliştirici topluluğu da var. Yani Cosmos için çok fazla rekabet mevcut.

Bununla birlikte, kazan-kazan oyunlarına ilişkin toplu deneyimlerimize dayanarak, insanlar ondan para kazanıyorsa inanılmaz derecede yüksek konseptli bir kriptonun nasıl “seksi” hale gelebileceğini görmek mümkün. VanEck raporunun ardından ATOM fiyatı %30 arttı. Şimdilik, Cosmos ile bekle-gör yaklaşımı izliyorum. Eylül ayı sonlarında yaklaşan Cosmoverse 2022 konferansına göz atacağım ve yılın geri kalanında Cosmos’u izleme listeme alacağım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Bu Altcoin, Bir Sonraki STEPN Olabilir Mi?