Ünlü Tahminci: Bu Altcoin Bitcoin’den Daha İyisini Yapacak!

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Felaket Geliyor
Bitcoin Çöküşlerini Bilen Felaket Geliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BitMEX kurucularından Arthur Hayes, traderların telaş içinde izlediği destek seviyelerine değindi. Long pozisyon alan BTC yatırımcılarının endişeli olmaları gerektiğini söyledi. Piyasa analisti, her şeye rağmen bir altcoin projesinin kurtarıcı olacağını söylüyor.

Bu altcoin BTC’den daha iyisini yapacak

Yeni bir blog yazısında, Bitcoin boğalarının ‘endişeli’ olmalarına hak veren Hayes, 17,500 doların kritik bir seviye olduğunu belirtti. Boğaların endişeyle beklemesi gereken bu seviye, mevcut ayı piyasanın dibidir. Eski BitMEX CEO’su, Bitcoin fiyatının dolar likidite endeksine bağlı olacağını söylüyor. Bu metrik, Fed’in bilançosunun büyüklüğü aracılığıyla sistemdeki ABD doları miktarını izler. Hayes’e göre:

USD likidite endeksinin dalgalanmalarını ve dürtülerini izlerken, uzun süredir endişelenmesi gereken Bitcoin seviyesi 17.500 dolar. En olası hareket tarzı, bu düşük seviyenin tekrar test edilmesidir. Grafikte kalıp kalmayacağı tamamen USD likidite endeksinin gidişatına bağlı.

Hayes, Bitcoin için olumsuz etkilere neden olacak haberlerinde altını çizgi. Bunlardan biri, ABD Hazinesinin hükümeti finanse etmek için daha fazla borç verme eğilimi. Hayes ayrıca, Fed’in bilançosunu küçültme taahhüdünün sistemden likiditeyi boşalttığını iddia ediyor.

Bitcoin (BTC), yazım sırasında 19,114.40 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte göre %2,5 oranında hafifçe toparlandı. Bu esnada Ethereum (ETH), son günler düşük performansı ardından BTC karşı üstün elde etti. ETH, düne göre %4,5 civarı değer kazanarak 1,342.72 dolardan işlem görüyor. Hayes, lider altcoin’in bu eğilimi devam ettireceğini söylüyor.

Arthur Hayes, Ethereum için 10.000 doların zor bir ihtimal olduğunu söyledi

Hayes daha sonra Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini belirtiyor. Kripto yatırımcısı, ABD’de parasal sıkılaştırma devam ederse, Ethereum’un bu yılın başlarında tahmin ettiği gibi en az 10.000 dolarlık bir fiyata ulaşma ihtimalinin düşük olduğunu iddia ediyor:

Bununla birlikte, Fed ve Hazine USD likiditesini azaltma planlarına devam ederse, ETH’nin yıl sonuna kadar Beş Düşen Basamağa ulaşma yeteneğine çok az inancım var. ETH arzındaki yapısal azalmanın kesinlikle Bitcoin’e karşı daha iyi bir performansa yol açacağından eminim.

Ethereum’un dolaşımdaki arzı, merge yükselmesinden bu yana önemli ölçüde düştü. Verilere göre, mevcut ETH arzı 15 Eylül’den bu yana sadece 5.000 arttı. Yıllık enflasyon oranı %0.19. Hayes’e göre Ethereum ile ilgili önemli olan şey PoS Blockchain’i geçişini tamamlaması. Daha yeşil bir kripto para birimi olması nedeniyle, uzmana göre ETH Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek. Bu arada, Hayes aynı zamanda Etehreum’a yönelik kurumsal ilginin de pik yapacağını öngörüyor..

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Tahminci: Bu Altcoin Bitcoin’den Daha İyisini Yapacak!