Reklamı kapat

Ünlü Ekonomist: Bu Altcoin Bitcoin’i Çok Yakında Geçecek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 24 Mart 2022
0 görüntülenme
ripple passes ethereum 9 27 18 1 min

Ünlü ekonomist Raoul Pal tarafından yayınlanan bir dizi teknik analiz, bir altcoin projesinin çok yakında Bitcoin (BTC)’i geçeceğini gösteriyor.

Raoul Pal, Bitcoin (BTC)’den daha iyi performans gösterecek bir altcoin paylaştı

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Ethereum’un rüzgarı arkasına aldığına ve sürdürülebilir bir yükseliş trendi başlatmanın zirvesinde olduğunu ima eden bir grafik yayınladı. Pal ile uyumlu olarak, Ethereum, genellikle aşağı yönlü gelişimin bitmek üzere olduğunu bildiren ters bir baş-omuz formasyonu geliştiriliyor. Ancak ekonomist, bu modelin hala onaylanmadığını belirtiyor:

ETH, ters çevrilmiş baş ve omuzların boyun çizgisine yaklaşıyor (yine de örnek teyit istiyor).

Bu Altcoin Bitcoin'i Çok Yakında Geçecek!

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Raoul Pal, ters çevrilmiş baş ve omuzlar örneğinin geçerliliğinin, piyasanın tepe ve dip noktalarını veya yapılabilir piyasa dönüş faktörlerini tahmin etmek için kullanılan DeMark indikatöründeki çıkarımlarla desteklendiğini ekliyor:

Ancak, Günlük DeMark 13 ve yarın 9 sergiliyor… bu nedenle, bu örnek için oldukça tipik olan ilk denemede koparma muhtemelen başarısız oluyor. Normalde bir geliştirme çizgisi, kamanın ortasına keskin bir geri çekilme ve ardından ters kırılma…

Bu Altcoin Bitcoin'i Çok Yakında Geçecek!

Pal’a göre, piyasanın en yüksek ve en düşük seviyelerini veya olası piyasa dönüş anlarını belirlemek için kullanılan DeMark indikatörden elde edilen okumalar, ters çevrilmiş baş ve omuz modelini doğruluyor:

Ancak ters baş ve omuzun meşru olma olasılığı, mevcut olan Haftalık DeMark 9 tarafından önemli ölçüde artırıldı… Neredeyse tamamen dibe vurdu.

ETH/BTC’de kırılım yaklaşıyor

DeMark indikatöründe 13’ün belirlenmesi, piyasanın tersine çevrilmeye karşı savunmasız olduğu anlamına gelir. DeMark 9 rakamını gösterdiğinde, en güncel 13 çubuktan kapatılan en eski 4 çubuk, anında uyumlu 9 çubuktan fazlaysa, bu bir satın alma işaretidir.

Pal ayrıca, Ethereum, Bitcoin (BTC) ile eşleştirildiğinde, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin, son 12 ayın tekrarına kadar uzanan bir kanaldan ayrılmadan önce kripto kralını istikrarlı bir şekilde geride bırakabileceğini söylüyor:

Ve ETH/BTC, operasyonel bir konsolidasyon gibi görünüyor ve bayrağın tepesinde hareketlilik olabilir ve ardından yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

13386
ApeCoin İçin Çarpıcı Tahminler: Bu Seviyeler Bekleniyor! BAYC ve ilgili NFT koleksiyonlarının tüm yatırımcılarına airdrop ile dağıtılan ApeCoin (APE), geçen haftaya piyasa sürüldü ve saatler içinde ulaştığı 40 dolar ATH’sinden büyük ölçüde değer kaybetti. Grafiği henüz şekillenmeye başlayan popüler token için analistlerin fiyat tahminleri...
Buğra Çağlar 24 Mart 2022