Reklamı kapat

Glassnode: Bu Altcoin Borsalardan Rekor Hızda Uçuyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 22 Temmuz 2022
0 görüntülenme
Glassnode: Bu Altcoin Borsalardan Rekor Hızda Uçuyor!

Kripto para piyasası sert düşüşlerden sonra, bir rahatlama rallisine başladı. Lider kripto Bitcoin (BTC), kısa süreli de olsa 24 bin doların üzerini gördü. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise, yaklaşan Merge’ün rüzgarıyla, göz dolduran bir performans sergiledi. Kripto analitik firması Glassnode’a göre Ethereum, bu hafta fiyat artışı ortasında borsalardan uçuyor.

Piyasa katılımcıları Ethereum’u (ETH) merkezi borsalardan çekiyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasaları bu hafta, kış ortasında bir bahar havası gördü. Bu ortamda kripto analitik platformu Glassnode, Ethereum’un borsalardan rekor oranlarda uçtuğunu söylüyor. Kripto analiz firması, bu hafta borsaların tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.319.938 ETH’lik bir günlük hareketli ortalama net çıkış gördüğünü belirtiyor.

Kıyaslama açısından bu metrik için önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine bakmak faydalı olabilir. Bahse konu metriğin önceki zirvesi, Mayıs 2016’da belirlenen 58.072.356 ETH idi. Bu arada ETH, basın zamanında 1.576 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin, son 24 saatte yaklaşık %3,41 değer kaybetti. Bununla birlikte son yedi günde %21’den fazla artış kaydetti.

ETH
Kaynak: Glassnode

Uzmanlara göre net çıkışlar, piyasa katılımcılarının ETH’yi merkezi borsalardan çektiğini gösteriyor. Bu da bir birikime işaret ediyor.

Kripto analitik firması ayrıca, Ethereum’un çıkış hacmi için yedi günlük hareketli ortalamanın son zamanlarda 13 ayın en yüksek seviyesi olan 29.822.996 ETH’ye ulaştığını belirtiyor.

Altcoin
Kaynak: Glassnode

Ek olarak, analitik firmasına göre, Ethereum’un borsalardaki bakiyesi 4 yılın en düşük seviyesi olan 19.101.804.604 ETH’ye ulaştı.

Altcoin
Kaynak: Glassnode

Lider altcoin Ethereum’un işlem sayısında rekor artış

Bu arada ETH etkinliği de artıyor. Glassnode, ETH’nin işlem sayısının yedi günlük hareketli ortalamasına da bakıyor. Verilere göre, son zamanlarda 1 ayın en yüksek seviyesi olan 48.609.702’ye ulaştı.

Altcoin
Kaynak: Glassnode

Glassnode ayrıca, herhangi bir miktarda Ethereum tutan adres sayısını inceliyor. Bu veri ise Perşembe günü 84.264.124 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Benzer şekilde, 1+ ETH tutan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.559.794’e ulaştı. Fiyattaki artışa rağmen, ETH geçen Kasım ayında belirlediği tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %68 düştü. Öte yandan, yaklaşan Merge, Ethereum için kuvvetli bir arka rüzgar oluyor. Uzmanlar, son haftalardaki göz alıcı performansının arkasında da bu rüzgarın olduğunu söylüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

3 Analist: Altın Fiyatları, Aralık'ta Bu Rakamlarda Olabilir! 
3 Analist: Altın Fiyatları, Aralık’ta Bu Rakamlarda Olabilir!  Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) beklentilerin üzerindeki faiz artışı dolardaki kazanımları sınırladı.  Bu nedenle ABD Hazine verimlerindeki düşüşün ardından, euro güç kazandı. Altın fiyatları, bu gelişmelerin etkisiyle Perşembe günü, düştüğü diplerden çıkış yapmayı başardı. Hatta, kısa süreli bir...
Vural Erkan 22 Temmuz 2022