Reklamı kapat

Bu Altcoin Büyük Güncellemeyi Gerçekleştirdi: Fiyatı Yükseliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 24 Eylül 2022
0 görüntülenme
Bu Altcoin Büyük Güncellemeyi Gerçekleştirdi

Eylül ayı, başarılı Ethereum-merge ve Cardano-Vasil yükselmeleriyle sona eriyor. Fiyatlar henüz beklenen ivmeyi yakalayamasa da, geliştiriciler sonuçlardan memnun. Bununla birlikte, köklü değişikliklere giden altcoin projeleri sadece ETH ve ADA değildi.

İlk 50 arasından bu altcoin projesi de yeni bir yükselemeye gidiyor

Birinci katman Blockchain ağlarından Tezos, Katmandu olarak bilinen yeni bir ölçeklendirme özelliğini etkinleştirildi. Tezos ekibine göre, Katmandu yükseltmesi, dün akşam saatlerinde (2.736.129 blokta) yayınlandı. Katmandu, 2018 doğumlu Tezos’un on birinci güncellemesidir. Tezos için potansiyel ölçeklenebilirlik kazanımları vaadini taşıyor.

Yükseltmenin resmi önerisi, blok doğrulama sürecini düzene sokarak işlem verimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, optimistic roll-up’lar gibi Katman 2 çözümleri aracılığıyla off chain hesaplamayı destekleme potansiyeli ekliyor. Katkıda bulunanlar, diğer protokol geliştirmelerinin yanı sıra, Katmandu’nun yeni özellikleri denemek için kalıcı bir test ağı eklediğini ve daha fazla güvenlik için ana ağın delegeleri seçme biçiminde gelişmiş rastgelelik eklediğini ekledi.

Katmandu, Temmuz ayında Tezos’a katkıda bulunanlar ve geliştirme şirketleri Nomadic Labs, Marigold, TriliTech, Oxhead Alpha, Tarides, DaiLambda ve Functori & Tweag tarafından önerilmişti. Bir oylama prosedürü aracılığıyla topluluk daha sonra onayını verdi. 22 Eylül akşamı uygulanan yükselme ardından XTZ fiyatı yeni yatırımcılarını ağırladı.

Katmandu yükseltmesi XTZ fiyatını hareketlendirmede yeterli oldu

XTZ fiyatı, ayı piyasanın ortasında Katmandu yükseltmesini tamamladıktan sonra 1.53 dolardan işlem görüyor. Özellikle ABD ve Avrupa’da enflasyonun tavan yapmasıyla birlikte, yükselmelerin fiyatlar üzerinde etkili olmadığını gördük. Yatırımcılar hala küresel olarak kötüleşen ekonomik ortam konusunda tedirgin olmaya devam ediyor. Tezos fiyatı yükselmeden sonra %6 civarında değer kazandı. Bununla birlikte, kar alıcılar XTZ’nin 1.550 dolardan toparlanmasına izin vermediler. XTZ fiyatının haftalık ilerlemesini silmeden kaynaklanan kayıpları önlemek için 1.5170 dolardaki desteğin devam etmesi gerekiyor. Ancak şu anda günlük grafikte bunu yapmak için boğalardan daha fazla destek bekliyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin ve Ethereum 21 Eylül Fed toplantısından bu yana toparlanmak güçlük geçiyor. Bitcoin, bir dizi ani ayı hamlesini 18,617.55 dolarda sonlandırmayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Gelecek Haftalarda Parlayacak 3 Altcoin
Gelecek Haftalarda Parlayacak Binance’deki 3 Altcoin Duyuruldu! Ethereum’un tarihi yükselmesini tamamlamamıza rağmen piyasa hala yükselişten yoksun. Bununla birlikte, bazı analistler Bitcoin’in şimdiye kadarki en yüksek indirimiyle işlem gördüğünü söylüyor. Bu görüş doğruysa, altcoin piyasasından daha sert hareketler göreceğimiz anlamına gelmektedir. Bu yazıda, fırsatları değerlendirmek...
Buğra Çağlar 24 Eylül 2022