Reklamı kapat

Bu Altcoin, Büyük İsimlerden Yatırım Alıyor: Fiyat Tırmanıyor!

Serkan Eser
Serkan Eser 30 Eylül 2022
0 görüntülenme
Bu Altcoin, Büyük İsimlerden Yatırım Alıyor: Fiyat Tırmanıyor!

Merkeziyetsiz borsa hizmetlerine erişim için kullanılan bir altcoin, büyük yatırımcılardan fon toplamaya devam ediyor. Toplanan fonlar artarken, kripto paranın fiyatında da bir yükseliş hareketi ortaya çıkıyor.

Bu altcoin, büyük şirketlerden yatırım alıyor

Merkeziyetsiz kripto borsası Uniswap’ın ana şirketi olan Uniswap Labs, topladığı fonları artırmayı sürdürüyor. Son olarak şirket, bir sonraki fon toplama turunda 1 milyar dolar değerleme ile 100-200 milyon dolar toplamayı hedeflediğini duyurdu. Uniswap Labs’ın bu hedefi şaşırtıcı değil. Çünkü altcoin halihazırda birçok büyük yatırımcının ilgisini çekiyor. Örneğin, Polychain ve Singapur’un devlet fonları da dahil olmak üzere birçok yatırımcı, Uniswap’ın bağış toplama turuna katılım sağlıyor.

Kaynaklara göre, Uniswap Labs, şimdi fonlarını artırmak için bir bağış toplama turunun ilk aşamasında. Uniswap DEX’in arkasındaki firma, 1 milyar dolarlık bir değerleme hedefliyor. Ayrıca, bağış turundan 100-200 milyon dolar toplamayı amaçlıyor. Polychain ve Singapur’un devlet fonları, fon toplama turuyla ilgilenen yatırımcılar arasında yer alıyor. Diğer yatırımcılar, bağış toplama turu sona erene kadar anonim kalmayı talep ettiği için isimleri bilinmiyor. Bununla birlikte, bağış toplamayla ilgili bazı detaylar belirsizliğini koruyor.

Uniswap, ekosistemin daha da gelişmesi için neler yapacak?

Plan henüz başlangıç ​​aşamasında olduğu için anlaşmanın şartlarının değişmesi mümkün. Uniswap, bağış toplamayla ilgili ayrıntıları açıklamamayı tercih etti. Bu arada Uniswap Labs daha önce bağışlarını artırmak için iddialı planlara işaret etti. Bunlar arasında Uniswap üzerinden NFT ticareti yapmayı mümkün kılma gibi büyük planlar da yer alıyor. Paradigm ve a16z gibi risk sermayesi şirketleri, Uniswap’ın mevcut bağışçıları arasında.  Altcoin, Ağustos 2020’de A Serisi finansman turunda 11 milyon dolar toplamayı başardı.

Bu arada, Uniswap’ın şirketi, ekosistemin büyümesini destekleyecek Uniswap Foundation’ı yaratmayı da hedefliyor. Eğer bu olursa, projenin arkasında bir vakıf olacağı için işler daha düzgün bir şekilde ilerleyecektir. Bununla birlikte Uniswap daha önce Ethereum ağının PoS geçişinden de fayda sağladığını açıkladı. Onlara göre, Ether’in PoS’a geçişi Web3 alışverişi ve ölçeklendirilmesine yardımcı olacak.

UNI fiyatı yükselişe geçti

UNI fiyatı, Uniswap’ın fon toplama duyurusunun yatırımcılara ulaşmasının ardından yükselişe geçti. Buna göre önde gelen DeFi altcoin, son 24 saatte %5’in üzerinde değer kazandı. UNI fiyatı bugün hafif bir geri çekilmeden önce 6,66 dolara kadar çıkmıştı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere UNI, son 24 saatte %3 artışla 6.48 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Uniswap piyasa değeri 4,93 milyar dolar artarken işlem hacminde sadece %5 oranında bir yükseliş ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CoinEx ve MoonPay: Sıfır İşlem Ücretiyle Kripto Alım-Satımı!
CoinEx ve MoonPay: Sıfır İşlem Ücretiyle Kripto Alım-Satımı! CoinEx borsasının en son resmî duyurusuna göre, CoinEx’in üçüncü taraf itibari para hizmet kanalları arasına bir yatırma ve çekim hizmeti sağlayıcısı olan MoonPay eklendi. Şimdiye kadar borsa, 60’tan fazla itibari para birimini destekleyen MoonPay, Banxa, Guardarian, Simplex,...
Kriptokoin 30 Eylül 2022