3 Kez Bilen Analist: Bu Altcoin Büyük Patlama Yapabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 25 Eylül 2022
1 görüntülenme
Bu Altcoin Büyük Patlama Yapabilir

İsabetli tahminleriyle bilinen kripto analisti, davanın olumlu seyrinin XRP için ek rallilere yol açacağını söylüyor. Eski bir ABD’li politikacıda davanın tüm altcoin piyasası için parabolik olacağını söyledi.

Son gelişmelerin ardından altcoin analisti XRP için büyük fiyat hedefini açıkladı

Kripto para yatırımcıları XRP davasından son gelişmeleri satın almakta geçilmedi. DonAlt lakaplı kripto analisti, Ripple ve SEC arasındaki yasal anlaşmazlık yoğunlaştıkça XRP için önemli yükselişler bekliyor. 2020’nin sonlarında SEC, XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak çıkardığı gerekçesiyle Ripple’a dava açtı. DonAlt, yakın tarihli yayında, SEC ile olan yasal savaşında Ripple galip gelirse XRP’nin önemli bir ralli düzenleyebileceğini söylüyor:

Genel olarak, SEC haberleri yükselene kadar bunu satın almayı ertelemek istiyorum çünkü bu tür bir hikaye ve onu satın almak isteyip ilk etapta düşünmek için çok zaman harcamamın nedenlerinden biri de bu. Duruşmada galip gelirlerse… Esasen sadece giga ayına gideceğine inanıyorum… Bu başarısız olursa çok sayıda insan yeniden yatırım yapacak. Eğer o pompayı alırsam, ona satacağım. Bitcoin 21.000 dolara sağlam görünüyorsa ve sadece ürpertici olsaydı, bunu 2 dolar değilse 1 dolar veya 3 dolar olarak tutardım.

Teknik olarak konuşursak, DonAlt’a göre, XRP şu anda bir direnç seviyesine yakın işlem görüyor. Ancak, analiste göre Bitcoin’e ve davasının nasıl ilerlediğine bağlı olarak hala değer kazanacak. Analist yayının bir kısmında şunları söylüyor:

Bu seviyede, burada (0,50 dolar) satmanız gerektiğine inanıyorum… veya bu işe yaramazsa, 0,90 doları hedeflemeniz gerektiğine inanıyorum. Ulaşmak için gerçekçi hedefler olduğuna inanıyorum ya da bunlardır. SEC deneme sonuçları iyiyse satmamalısınız. Satarken, bunu çok yüksek fiyat seviyelerine veya momentum durana kadar yapmak istersiniz, ki bunun yakında olacağına inanmıyorum.

Hem Ripple hem de SEC tarafından özet karar için önergelerin sunulmasının ardından XRP fiyatı arttı. Önergeler esas olarak hakimden pozisyon almasını ve davayı jüri olmadan ertelemesini ister. XRP şu anda düne göre yaklaşık %1,3 düşüşle 0.4881 dolardan işlem görüyor.

Ripple ve SEC davası ne zaman bitecek

Bu soruyla ilgili en son yorum Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse’dan geldi. Garlinghouse, şirketin özet karar prosedürü sırasında kendisini SEC’den korumak için 100 milyon dolardan fazla harcamaya hazır olduğunu belirtti. Ayrıca davanın Ocak 2023 ile Temmuz arasında sonuçlandırılması için bir hedef belirledi. Bu nedenle, Ripple davası en geç 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar bitecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Cardano Haftaya Bu Seviyelere Hazırlanın
Bitcoin, Cardano ve ETH: Haftaya Bu Seviyelere Hazırlanın! Kripto para piyasası, Fed’in faiz artırımının ardından hafta boyunca yoğun mücadele verdi. Cuma günkü satışlara rağmen Bitcoin, Cardano ve ETH henüz kritik desteklerin kırılmasına izin vermediler. Ancak, Fed faiz artırımı makro resmi bulandırmaya devam ediyor. Analistler, Bitcoin’in...
Buğra Çağlar 25 Eylül 2022