Reklamı kapat

Bu Altcoin Büyük Satış Yaptı: Fiyat Pik Yaptı!

Vural Erkan
Vural Erkan 30 Mayıs 2022
0 görüntülenme
chamath predicts altcoins

DeFi altcoin projesi PoolTogether, protokole 10 dolar yatıran ve arkasındaki şirkete “yetkisiz bir piyango planı” sağladığı için dava açan bir şahsa karşı yasal savunmasını kitle fonlamasıyla sağlamak amacıyla bir NFT satışı yaptı ve beş gün içinde 830.000 doların üzerinde para topladı. Bu haberin etkisiyle altcoin fiyatı yükseldi.

DeFi altcoin projesi 830.000 dolar’lık NFT satışı yaptı

Kripto topluluğu, DeFi uygulaması PoolTogether’ın arkasında toplanarak yasal savaş sandığı için 830.000 doların üzerinde bir güvenceye sahip olmasına yardımcı oldu. Ethereum’un en eski DeFi protokollerinden biri olan PoolTogether, tüm DeFi endüstrisi için istenmeyen bir emsal oluşturabilecek bir toplu davaya karşı yasal savunması için fon toplamak için NFT’lere yöneldi. Haberin etkisiyle altcoin fiyatı 1,42 dolardan 1,60 dolara bir sıçrama yaptı. Yazının yazıldığı sıralarda ise günlük bazda %9 kazançla 1,57 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin

PoolTogether Perşembe günü Pooly NFT koleksiyonunu 0,1 ETH, 1 ETH ve 75 ETH fiyat katmanlarında mevcut olan üç NFT ile yayınladı. Koleksiyon, o zamandan beri yasal savaş sandığı için mevcut fiyatlarla yaklaşık 833.000 dolar değerinde 437,2 ETH topladı. Kampanya, Uniswap yaratıcısı Hayden Adams ve popüler Bankless podcast’in kurucu ortakları Ryan Sean Adams ve David Hoffman da dahil olmak üzere kripto endüstrisinin önde gelen seslerinden de destek aldı.

PoolTogether’e yöneltilen suçlama ne?

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verildiği üzere, geçen Ekim ayında, bir yazılım mühendisi ve kripto karşıtı Demokrat Senatör Elizabeth Warren’ın eski çalışanı Joseph Kent adındaki Delaware şirketi PoolTogether Inc.’e New York eyaletinde ‘yetkisiz bir piyango şemasını’ etkinleştirdiği iddiasıyla toplu dava açtı. Kent protokole 10 dolar değerinde kripto para yatırdı ve ardından PoolTogether Inc.’in ikamet ettiği New York’ta ödüle bağlı yasa dışı bir tasarruf oyunu yürüttüğünü iddia etti.

PoolTogether’ın kurucu ortağı Leighton Cusack, NFT kitle fonlaması kampanyasını duyururken, Twitter’da “iddiaların bir önemi yok ama yine de kapsamlı bir savunmaya ihtiyaç var” dedi. PoolTogether, savunmasında, kurumsal varlığının temeldeki akıllı sözleşme tabanlı protokole sahip olmadığını veya kontrol etmediğini ve yalnızca kullanıcılara erişim sağlayan arayüzü çalıştırdığını iddia ediyor. Ayrıca, DeFi uygulamasının ‘kayıpsız’ para yatırma işlemlerinin piyango bileti olarak nitelendirilemeyeceğini de savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Will Shiba Inus Price Touch Record High in April 2022
Gözler Bu 3 Gelişmede: Shiba Inu Fiyatını Uçurabilir! Kripto analisti Akash Girimath’a göre Shiba Inu (SHIB) fiyatı, boğaların şehre geri döndüğünü gösteriyor, ancak yeşil ışık yakılmadan önce hala bir onay gerekiyor. Analist, yakın bariyerin yeniden test edilmesinin, SHIB’ye gerekli doğrulamayı sağlayacağını ve ayrıca küçük bir...
Vural Erkan 30 Mayıs 2022