Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Ardından Çakıldı: Daha Diplere Dalabilir!

Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Ardından Çakıldı: Daha Diplere Dalabilir!
Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Ardından Çakıldı: Daha Diplere Dalabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hifi Finance, hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,61 doları yakaladı. Ancak, altcoin bunun ardından sert bir düşüş gördü. Altcoinin düşüşü büyük olasılıkla Binance’in HIFI sürekli sözleşmesini tanıtmasına ve Kore ticaret alışkanlıklarına bağlandı. Analist Danielle du Toit, altcoinin 0,3 dolara kadar düşmesi için kritik bir seviyeye işaret ediyor.

Hafta sonu ralliye çıkan altcoin fiyatı çakıldı!

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum tabanlı bir borç verme ve tokenleştirme protokolü olan Hifi Finance’in yerel tokeni, yoğun bir hafta sonunda kripto yatırımcılarının büyük bir kısmının ilgi odağı oldu. HIFI, 16 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,61 dolara ulaştı. Ancak, daha sonra düşüşe geçti. Altcoin bu yazı sırasında 0,8376 dolara kadar keskin bir düşüş yaşadı.

Altcoin
HIFI 7 Günlük Grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Hifi için keskin fiyat hareketi büyük ölçüde kripto para borsalarındaki listeleme telaşıyla bağlantılı. BitMart 14 Eylül’de Hifi’yi listelerken, Poloniex de iki gün sonra aynı adımı attı. Her iki borsa listelemesi de altcoin için bir yükseliş trendine denk geliyor. Bu arada 16 Eylül’de Binance, Hifi sürekli sözleşmelerini piyasaya sürdü. Bunun ardından varlık keskin bir düşüş trendine girdi. Çünkü traderlar, HIFI’yi 20 kata kadar shortlama imkanına sahip oldu.

Bu arada, 17 Eylül’de HTX de (eski adıyla Huobi) bir listeleme yaptı. Bununla birlikte bu hamle, Hifi için piyasanın tersine dönmesine yol açmaya yetmedi. CoinMarketCap’e göre, altcoin işlem hacmi son 24 saat içinde %67 düşüşle 298 milyon dolara geriledi. Ayrıca, piyasa değeri aynı süre içinde %18,17 düşüşle 79 milyon dolara düştü. Hafta sonu zirveye ulaşan Hifi’nin daha ralli öncesi piyasa değeri 250 milyon dolar civarındaydı.

HIFI fiyat tahmini: 0,3 dolara dalış mümkün!

Kripto analist Danielle du Toit, HIFI’nin teknik resmini değerlendiriyor. Teknik bir perspektiften baktığımızda, HIFI’nin fiyatı basın zamanında 0,8075 dolarlık temel destek seviyesinin üzerinde duruyordu. Bu noktanın altında bir kırılma, 50 günlük EMA çizgisini 0,6076 dolarda bırakacak. Ayrıca, altcoin fiyatının bir sonraki temel destek seviyesini 0,4790 dolarda yeniden test etmesini engelleyen son savunma hattı olacak. Bu da 200 günlük EMA çizgisiyle birleşti.

Altcoin
HIFI için günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu seviyenin altında sadece bir günlük kapanış 0,3 dolar fiyat noktasına kapı açacaktır. Bundan sonra, aşırı düşüş senaryosunun HIFI’nin bu destek seviyesini kaybetmesine yol açması mümkün. HIFI’nin varlığının büyük bölümünde bu işaretin üzerinde konumlandığını ve 20 Haziran 2023’te 0,0530 dolarlık düşük bir seviyeye ulaşmak için yalnızca kısa bir süre için bu desteğin altına düştüğünü belirtmek gerekiyor. O zamandan beri, altoin 0,3 doların üzerinde işlem görüyor. Sonuç olarak, kısa vadede bu desteğin altına inmesinin, HIFI’nin bir önceki düşük seviye olan 0,0530 doların altında tüm zamanların en düşük seviyesini görmesine neden olması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin ATH’ı Gördü ve Ardından Çakıldı: Daha Diplere Dalabilir!