Popüler Borsa Duyurdu: Bu Altcoin Delist Ediliyor!

Popüler Borsa Duyurdu: Bu Altcoin Delist Ediliyor!
Popüler Borsa Duyurdu: Bu Altcoin Delist Ediliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto para borsalarından Kraken, değerlendirmeleri sonucunda bir altcoin projesini listesinden çıkarma kararı aldı. Kripto borsası, altcoin’in USD ve EUR paritelerindeki işlemlere son verecek.

Kraken, Tribe’i listesinden çıkarıyor!

Para piyasasında, borsaların listesine girmek varsa, doğal olarak çıkmak da var. Borsalar genellikle, belirledikleri kriterlere göre, listelerinde yer alan projeleri gözden geçirir ve şartlarını taşımadıklarına karar verdikleri kripto paraları de-list ederler. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto para borsası Kraken, değerlendirmeleri neticesinde Tribe’i (TRIBE) de-list edeceğini duyurdu. Bu bağlamda kripto borsası şu açıklamayı yaptı:

Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, 1 Haziran’da Tribe (TRIBE) için trade askıya almaya karar verdik.

Ayrıca, borsa kullanıcılarına güvenli ve verimli bir trade ortamı sağlamak için sürekli çaba gösterdiğini belirtti. Bu doğrultuda, dikkatli bir değerlendirmeden sonra, Tribe’ı (TRIBE) trade platformundan kaldırmaya karar verdiklerini açıkladı. Borsa, dikkatli değerlendirme demekle birlikte, liste dışı bırakma için daha fazla ayrıntıya yer vermedi. Kraken, de-list kararının işlem sürecinin ise şu şekilde olacağını paylaştı:

  • 30 Mayıs 2023 saat 15:30 UTC: TRIBE USD ve EUR tariteleri yalnızca iptal moduna geçecek. Yani yeni emir vermeniz mümkün olmayacak. Ancak TRIBE içeren mevcut emirleri iptal edebilirsiniz. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için alım satım faaliyetlerinizi buna göre ayarlayın.
  • 1 Haziran 2023 saat 15:30 UTC: TRIBE USD ve EUR pariteleri kalıcı olarak kaldırılacak. Açık pozisyonları olan müşteriler otomatik olarak kapatılacak.

Altcoin fiyat performansı

Basın zamanında Tribe, 0,284710 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ayrıca altcoin, son 24 saat içinde 139.815 dolar işlem hacmine sahip. Bu arada, son 24 saatte TRIBE fiyatı %0,42 düştü. TRIB’in mevcut CoinMarketCap sıralaması 235. Dolaşımdaki token arzı 515.574.634 TRIBE iken ve maksimum token arzı 1.000.000.000 TRIBE.

Altcoin
TRIBE günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Tribe, FEI algoritmik stablecoin için yönetim tokeni. Fei, stablecoin piyasasına yeni bir merkezi olmayan çözüm sunmayı amaçlıyor. Mevcut stablecoin ya itibari para teminatlı ve dolayısıyla merkezileştirilmiş ya da kripto teminatlı. Bu da onları sermaye açısından verimsiz hale getiriyor. Diğer algoritmik stablecoinler, sabitlemeyi destekleyen likiditeden yoksun. Bu da onları doğal olarak istikrarsız hale getiriyor veya senyoraj paydaşlarına ödülleri merkezileştiriyor.

FEI, tasarım olarak kısmi rezerv merkez bankacılığına benzer bir model öneriyor. Burada protokol, FEI’yi oluşum etkinliğinde ETH’ye karşı sübvanse edilmiş bir fiyatla ihraç ediyor ve daha sonra ortaya çıkan Ether’i sabitlemeyi sürdürmek için bir hazine olarak kullanıyor. TRIBE, FEI’nin yönetişimini kontrol eden DAO’nun yönetişim tokeni. Bu bağlamda, yönetişim tekliflerinde kullanılabilir veya UniSwapV2 likidite havuzunda FEI ile takas edilebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Popüler Borsa Duyurdu: Bu Altcoin Delist Ediliyor!