Reklamı kapat

Türklerin Yatırım Yaptığı Altcoin, Dev Gelişmeyi Duyurdu!

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Eylül 2022
0 görüntülenme
Türklerin Yatırım Yaptığı Altcoin, Dev Gelişmeyi Duyurdu!

Chainlink Labs, oracle’larla ilgili Blockchain ekosisteminin gelişimini teşvik etmek için bir program duyurdu. Program, Katman 1 ve Katman 2 Blockchain ekosistemine erişim ve oracle hizmetlerine yönelik maliyet engellerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Avalanche, Metis, Moonbeam ve Moonriver ise SCALE programına katılan ilk altcoin projeleri oldu.

Türklerin tercihi altcoin projesinden önemli bir adım

Blockchain oracles sağlayıcısı Chainlink Labs, bugün önemli bir haberle gündeme geldi. Bu doğrultuda altcoin, oracle’larla ilgili Blockchain ekosistem gelişimini teşvik etmek için bir program duyurdu. Chainlink, Economics 2.0 programı kapsamında SCALE’i yürürlüğe sokuyor. Bu sayede Chainlink, SCALE ile LINK oracle ağlarında ciddi bir verimlilik artışı kaydetmeyi hedefliyor.

Bu arada, SCALE, “Katman 1 ve 2 Etkinleştirme için Sürdürülebilir Chainlink Erişimi” anlamına geliyor. Programın amacı, Oracle hizmetlerine ve yapılandırmalarına erişim ve maliyet engellerine yardımcı olmak. Bunu sağlamak için de Katman 1 ve 2 alanında merkezi olmayan uygulama ekosistemlerini büyütmeyi amaçlıyor. Chainlink ayrıca, Web sitesinde yaptığı açıklamaya göre, SCALE programındaki Blockchain ekosistemlerinin zaman içerisinde, oracle ağlarının işletme maliyetleri sıfırlayabileceğini kaydediyor

Altcoin

Chainlink oracle’ları, on-chain akıllı sözleşmelerin ve uygulamaların off-chain verileri güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde kullanmasına olanak tanıyor. Chainlink’in hizmetlerini, çok sayıda değeri işleyen çok çeşitli Blockchain uygulamaları kullanıyor. Bu gelişme için Chainlink CEO’su Sergey Nazarov, bir demeç verdi. Nazarov, Chainlink’in Transaction Value Enabled’ın (TVE) 6,1 trilyon dolar seviyesinde olduğunu kaydetti. Bu rakam, takas, borçlanma ve türev işlemler gibi işlemleri içeriyor.

Avalanche, MetisDAO, Moonbeam ve Moonriver programa dahil oldu

SCALE programı, Chainlink oracle hizmetlerinin veri güvenliğini, faydasını ve işletme maliyetlerini iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda SCALE, Chainlink’in daha geniş Economics 2.0 programı dahilindeki bir girişimi. Bu arada, bazı altcoin projeleri, Chainlink Labs ile program için işbirliği yapmayı tercih etti. Bunlardan ilk projeler, Avalanche (AVAX), MetisDAO (METIS), Moonbeam Network (GLMR) ve Moonriver (MOVR) oldu. Her ekosistem, Oracle ağ oluşturma işletim maliyetlerine katkı sağlayacak. Konuya ilişkin olarak Chainlink, Twitter’dan da bir duyuru yaptı:

Altcoin

Sergey Nazarov, Chainlink Economics 2.0 ve SCALE’nin Blockchain’lerin, merkezi olmayan uygulamaların ve Chainlink ekosisteminin uzun vadeli başarısı için geçerli olan ‘bütünsel bir ekonomik model’ yerleştirdiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balinalar Harekete Geçti: Bu Altcoin'de Satış Çılgınlığı!
Balinalar Harekete Geçti: Bu Altcoin’de Satış Çılgınlığı! Kripto analisti John Isige’ye göre Ethereum, 1.400 dolardan reddedildikten sonra dikdörtgen bir model içinde kalıyor. Analist, yatırımcıların, altcoin fiyatı patlayana kadar, muhtemelen uygulamalı bir yaklaşım benimseyeceğini söylüyor. Ayrıca analist, ETH’nin, 1.100 dolara daha fazla düşüşü önlemek ve...
Vural Erkan 28 Eylül 2022