Piyasa Düşerken Bu Altcoin “Durdurulamıyor!” Bugünde Fırladı

Piyasa Düşerken Bu Altcoin
Piyasa Düşerken Bu Altcoin "Durdurulamıyor!" Bugünde Fırladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP, DOGE, ADA ve SOL gibi çoğu yüksek hacimli altcoin, son bir haftaya göre düşüş gösteriyor. Piyasa değerine göre ilk 10 arasında adım atan Toncoin (TON) ise rallisini sürdürüyor. Fiyatı bugünde çift haneli fırladı…

Toncoin (TON), altcoin piyasasına öncülük etmeye devam ediyor

Son bir haftada Toncoin, %25’lik dikkat çekici bir artışla 1.75’tan 1.95 dolara yükseldi. Böylece, 7.72 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. sıraya oturdu. Piyasada, yeni yıldız altcoin projeleri keşfetme heyecanı hızla artıyor. Bazı altcoinler, öne çıkarak kripto para sıralamasında üst sıralara tırmanmaya başladı.

Toncoin (TON), son 30 gün içinde %50’nin üzerinde değer kazanarak bu mücadelede öne çıkıyor. Üstün performansı, altcoin boğalarını 3 dolarda yeni zirvelere yönlendiriyor.

Bu esnada, genel piyasa havası aşağı yönlüydü. Ancak, Toncoin bu olumsuz ortamda olumlu dikkat çekiyor. Altcoin, son 24 saatte %15’lik artışla 2.25 seviyesinde işlem görüyor. Toncoin’in son 24 saatlik işlem hacmi, ortalama 20 günlük hacminin üzerinde, tam olarak $27 milyon.

Büyüyen işlem hacmi, altcoin projesine yönelik ilginin arttığının açık bir göstergesi. Toncoin’in yüksek işlem hacmi, fiyatını daha da yükseltiyor. Ayrıca, 14 Eylül’de Toncoin Vakfı ve Telegram, Telegram kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir kripto cüzdan olan TON Space’i tanıttı. Telegram, bu hamleyle kullanıcı sayısını 2028’e kadar %30 artırmayı hedefliyor.

Toncoin neden yükseliyor?

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Telegram, TON ağını resmi olarak onayladığını ve onu Web3 altyapısı için tercih edilen Blockchain olarak konumlandırdığını duyurdu. Telegram, TON’u uygulamasının kullanıcı arayüzüne sorunsuz bir şekilde entegre etmeyi planlıyor. Bu da altcoin fiyatının haberin yayınlanmasından sadece 30 dakika sonra %6,5 oranında artmasına neden oldu.

TON ağı zaten etkileyici 3 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip bir Web3 cüzdanını tanıttı. Telegram şimdi bu cüzdanı uygulamasına entegre etmeyi hedefliyor. Aynı zamanda, 800 milyonluk geniş kullanıcı tabanına ayarları aracılığıyla erişim sağlamayı planlıyor.

Telegram Duyurdu: Bu 3 Coin ile Ödeme Yapılabiliyor!

Ek olarak, TON Space isimli yeni cüzdan, dünya çapındaki tüm Telegram kullanıcılarına kademeli olarak sunulacak. Ancak TON Vakfı’na göre, lansman ABD’de gerçekleşmeyecek ve Kasım ayına kadar tamamlanması bekleniyor. Bu nedenle altcoin projesinin biraz daha zamanı ihtiyacı var.

TON’un 800 milyon kullanıcıya yönelik web3 cüzdanı

Altcoin meraklıları arasında popülerliğiyle bilinen Telegram, Blockchain alanıyla iç içe geçmiş bir geçmişe sahip. Bu yolculuk 2018 yılında dahili bir proje olarak başladı. Ancak engellerle karşılaştı. Telegram’ın, SEC’in kayıtsız menkul kıymetlerin satışı iddiasıyla başlattığı yasal işlem nedeniyle Ağustos 2020’de geliştirmeyi durdurmasına yol açtı. Neyse ki topluluk proje etrafında toplandı. Sonraki yıl girişimi canlı tutmak için TON Vakfı’nı kurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasa Düşerken Bu Altcoin “Durdurulamıyor!” Bugünde Fırladı