Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı!

Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı!
Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple 500 milyon dolar değerinde 1 milyar tokenin kilidini açtı. Bunun ardından altcoin fiyatı kritik destek seviyesinin altına kaydı. Şimdi XRP fiyatı için sırada ne var?

Bu altcoin devasa tokeni serbest bıraktı!

Ripple, köklü aylık sürüm stratejisine bağlı kalarak bugün emanetten ek 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Bu belirli eylem, dinamik kripto piyasasında XRP likiditesinin desteklenmesinde önemli bir rol oynuyor. Böylece işletmelerin sorunsuz sınır ötesi işlemler için XRP potansiyelinden yararlanmasını kolaylaştırıyor. Bununla birlikte, bu stratejinin getirdiği arz artışı nedeniyle XRP’nin piyasa değerinde genellikle geçici bir düşüşe yol açtığını kabul etmek gerekiyor. Whale Alert 1 Eylül’de dört işlemden oluşan bir dizi işlemde bir milyar XRP’nin emanetten serbest bırakıldığını bildirdi.

Altcoin
Ripple XRP tokenlerinin kilidini açıyor. Kaynak: Whale Alert

Bu ilgi çekici dizinin başlangıcı, piyasa değerinde 153 milyon dolara eşdeğer olan 300 milyon XRP’nin kilidinin açılması oldu. Hemen ardından 51 milyon dolara tekabül eden 100 milyon XRP daha serbest kaldı. Bunu izleyen iki işlemde Ripple’ın 200 milyon ve 400 milyon XRP’nin kilidini açtı. Bunların toplam değeri ise 300 milyon doların üzerinde. Dolayısıyla, altcoin için kümülatif hareket 500 milyon dolar eşiğini aştı.

Kripto balinaları 20 milyon XRP transfer etti

Entrikayı daha da arttıran Whale Alert, bir balinanın kripto alemindeki eylemlerini de ifşa etti. Bu önemli oyuncu, 10 milyon doları aşan etkileyici bir meblağ değerindeki 19,92 milyon XRP’yi ünlü kripto borsası Binance’e transfer etti.

XRP un-lock etkinliğinin geleneksel sonucu, dolaşıma giren arzın artmasına bağlı olarak altcoin fiyatında kısa vadeli bir değer kaybı şeklinde ortaya çıkar. Bununla birlikte, özellikle işletmelerden, stratejik ortaklardan ve önde gelen kripto para borsalarından kaynaklanan XRP’ye yönelik artan talep ışığında, Ripple’ın likidite sağlanmasında oynadığı kritik rolün altını çizmek gerekiyor. Basın zamanında XRP, gün içinde %3,22 düşüşle 0,4937 dolardan işlem görüyor. Altcoin ayrıca, hafta boyunca %5’lik bir düşüş gördü. XRP 0,47439 dolardan destek bulurken, 0,54252 dolar seviyesinde zorlu bir dirençle karşılaşıyor.

Altcoin Eylül çöküşüyle karşı karşıya

Kripto analisti oxGorki, XRP için düşüş yönlü bir Eylül bekliyor. Eylül ayının ilk günlerinde, XRP meraklıları ve yatırımcıları kırmızı bir mumla karşılandı. Çünkü altcoin fiyatı %3’ün üzerinde düşerek token başına 0,5 doların altına geriledi. Herkesin aklındaki yakıcı soru: XRP için sırada ne var? Bu sorunun yanıtı, muhtemelen Eylül ayındaki tarihi performansında yatıyor.

CryptoRank’in verilerine göre, XRP yılın dokuzuncu ayında ortalama %15,1’lik bir getiriye sahip. Bu ilk bakışta etkileyici bir rakam. Ancak, arşivlere daha derinlemesine bakıldığında daha incelikli bir hikaye ortaya çıkıyor. XRP’nin Eylül ayındaki geçmişi, Eylül ayını kırmızıda bitirdiğine daha sık şahit oldu. 2013’ten bu yana dört Eylül ayı XRP için mükemmel performans göstererek %46,2 ile %94,4 arasında değişen oranlarda kazanç sağladı: 2013, 2016, 2018 ve 2021’de. Buna karşılık, geri kalan altı Eylül ayı kayıplarla gölgelendi. Böylece, medyan negatif %1,39’luk bir karlılığa yol açtı.

Altcoin
Kaynak: Cryptorank

Bu eğilim, XRP’nin Ağustos ayındaki kapanış fiyatına kıyasla Eylül ayını negatif bölgede tamamlama olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ancak, bu tarihsel dalgalanmaların da gösterdiği gibi, kripto para piyasası kesin bir bilim olmaktan uzaktır. İstatistikler değerli bilgiler sunarken, kripto piyasası genellikle mevzuat değişiklikleri, piyasa duyarlılığı ve dış olaylar gibi öngörülemeyen faktörler tarafından yönlendirilir. Bu nedenle, tarih bir rehber görevi görse de, altcoin fiyatının Eylül yörüngesinin tam resmini çizemez.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Devasa Kilit Açtı: Fiyat Düşüş İçin Ayarlandı!