Bu Altcoin Ekibi, Binance’e Milyonlar Yatırdı! Fiyat Etkilendi mi?

Bu Altcoin Ekibi, Binance’e Milyon Dolarlar Yatırdı! Fiyat Etkilendi mi?
Bu Altcoin Ekibi, Binance’e Milyon Dolarlar Yatırdı! Fiyat Etkilendi mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin topluluğunun dikkatini çeken stratejik bir hamleyle Storj ekibi, geçtiğimiz hafta boyunca yerel STORJ tokenlerinin önemli bir kısmını Binance’e yatırdı. The Data Nerd tarafından yapılan izlemeye göre, ekip 6,25 milyon STORJ tokenını dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birine aktararak bu hamleyi mevcut piyasa fiyatlarıyla yaklaşık 2,14 milyon dolarlık hale getirdi. İşte detaylar…

Altcoin projesi için satış mı gelecek?

Bu transferin önemine geçmeden önce, Storj’un ne olduğunu ve kripto para dünyasında neden önemli olduğunu anlamak için biraz zaman ayıralım. “Depolama” kelimesinin kısaltması olan Storj, güvenli, özel ve verimli veri depolama çözümleri sunmak üzere tasarlanmış merkezi olmayan bir bulut depolama platformudur. Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışır. Blockchain teknolojisinin ve merkezi olmayan ağların gücünden yarar sağlar. Böylece geleneksel bulut depolama sağlayıcılarına cazip bir alternatif sunar. Kapsamlı kripto para veri analizleriyle tanınan The Data Nerd, Blockchain ağlarındaki çeşitli kripto varlıkların hareketlerini dikkatle takip ediyor. İzlemeleri, STORJ tokenlerinin dünyanın en büyük ve en likit kripto para borsalarından biri olan Binance’e büyük miktarda yatırılmasıyla sonuçlanan bir dizi işlemi ortaya çıkardı.

Storj’un bu kadar büyük miktarda STORJ tokenını Binance’e yatırma kararı dikkat çekti. Hatta birkaç ilgi çekici soruyu gündeme getiriyor. Storj, bu tokenları Binance gibi büyük bir borsaya yatırmayı seçmesi de kritik. Zira hem mevcut hem de yeni yatırımcılar için kritik olabilecek likidite ve erişilebilirlik artışına hazırlanıyor. Ancak bir coinin borsaya aktarılması, satış amacı olasılığını da akıllara getiriyor.  Yine de Storj, önde gelen bir borsada daha kolay kullanım sunmakta. Böylece daha geniş bir kullanıcı tabanını kendine çeker. Ayrıca merkezi olmayan depolama çözümünün kullanımını ve benimsenmesini daha da artırır.

Bu gelişmenin piyasaya etkisi ne?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Storj, Binance’e ilk defa altcoin aktarmıyor. Haziran ayında ekip, 2.55 milyon dolarlık tokenı Binance’e yollamıştı. O sırada fiyat ciddi bir darbe almıştı. Ancak bu sefer olumsuz bir hareket gözlemlenmedi. Aksine, altcoin fiyatı 24 saatte yüzde 1.5’lik bir yükseliş ile 0.38 dolar civarında el değiştiriyor. Yine de, büyük borsaya yatırılan her önemli kriptoda olduğu gibi, piyasa etkisi göz ardı edilemez. Binance’e 6,25 milyon STORJ tokenının girmesi işlem hacimlerinin artmasını sağlar. Ayrıca potansiyel fiyat dalgalanmalarına ve traderlar ile yatırımcıların ilgisinin yükselmesine neden olur. Storj meraklıları ve kripto para analistleri, bu hamlenin önümüzdeki günlerde STORJ token’ın performansını nasıl etkileyeceğini yakından izliyor olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Altcoin Ekibi, Binance’e Milyonlar Yatırdı! Fiyat Etkilendi mi?