Reklamı kapat

Bu Altcoin Ekibi, Coin Satışı Yaparken Yakalandı!

Vural Erkan
Vural Erkan 25 Ağustos 2022
0 görüntülenme

Dogechain geliştirici cüzdanı dakikada 1 milyon token boşaltırken yakalandı. Şimdiye kadar, altcoin projesinin Twitter hesabı, DC airdrop’undan sadece bir gün sonra token boşaltma endişelerini ele almadı.

Altcoin ekibi tokenleri boşaltırken yakalandı!

Kripto para piyasasında yeni bir dolandırıcılık hikayesi mi yazılıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, popüler projelerle benzerlik kurup dolandırma hikayeleri kripto para piyasasında yeni değil. Kendi kendini “on chain dedektifi” olarak tanımlayan ZachXBT, bir iddia ortaya attı. ZachXBT, bir Dogechain geliştiricisine bağlı cüzdanın DC tokenlerini boşaltmaya başladığını tweetledi.

Doğrudan dağıtımcıya ücretsiz bağlamak için 20.000.000.000 DC alan ve şimdiden insanlara token boşaltmaya başlayan güzel bir cüzdan.

Bu arada, Dogechain, DC tokenlerini 24 Ağustos’ta uygun cüzdanlara airdrop yoluyla başlattı. Kriterleri ise, 23 Ağustos’tan önce protokolle etkileşime giren herhangi bir Dogechain cüzdanıydı. Bu, Dogechain protokolüne Dogecoin (DOGE) likiditesinin eklenmesini gerektirecekti.

Reddit kullanıcısı u/evelynvee, ZachXBT tarafından bahsedilen Dogechain geliştirici cüzdanının, airdroptan alınan 20 milyar tokeni dakikada 1 milyon tokenlik bir zirvede boşalttığını bildirdi. U/evelynvee’ye göre, Ethereum Blockchain’e köprü kurmak için 8 milyon DC token ücreti ve ayrıca minimum 9 milyon DC token (16.000 dolar) olduğundan DC token holder’ları genellikle tokenlerini bırakmazlar. Resmi Dogechain Twitter, neler olduğuyla ilgili yorum ve taleplere yanıt vermedi.

Altcoin

Dogecoin Foundation, kullanıcıları DOGE’lerini riske atmamaları konusunda uyardı

Dogechain, DeFi, NFT’ler ve oyun oynamayı popüler meme coin ‘i Dogecoin’e getirmek istiyor. Bu kapsamda kendisini 2. katman ölçeklendirme çözümü olarak tanıtıyor. Bu kapsamda Dogechain ekibi, Dogecoin felsefesini benimsediklerini ve ödünç aldıklarını söylüyor. Ayrıca altcoin ekibi, projenin topluluk temelli olduğunu ve eşitlik ve adalet fikrini desteklediğini ileri sürüyor. Bu kapsamda şu açıklamayı yapıyorlar:

Dogechain, herkes için adalet ve eşit fırsat anlamına gelir. Amacımız, gerçekten insanların sahip olduğu bir Blockchain yaratmak.

Altcoin

Bununla birlikte, Dogecoin Vakfı yönetim kurulu üyesi Jens Wiechers, Dogechain’in ilgili bir ürün olmadığı açıkladı. Ayrıca, sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere “ücretli medyanın” tam tersine yanlış bilgiler yaydığı konusunda uyarılar yaptı. Benzer şekilde Cb_doge, Dogechain’in “başka bir tuzak token” olduğunu söylüyor. Bu nedenle de DOGE holder’larını tokenlerini riske atmamaları konusunda uyarıyor:

Dogechain, Dogecoin ile hiçbir şekilde bağlantılı değil. Yani, bu başka bir tuzak altcoin projesi. Onlarla işbirliği yapan etkileyicilerden kaçının. Değerli DOGE’unuzu riske atmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

8’den Fazla Bilen Analist: Bitcoin Bu Seviyelerde Dip Yapacak! Geniş takipçi kitlesi olan bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) için kısa vadeli ayı eğilimini açıklıyor. Ayrıca, CoinMarketCap kripto topluluğu, Bitcoin tahminlerini paylaşıyor. SmartContracter BTC’de yeni bir dip arıyor Başarılı tahminleriyle bilinen SmartContracter takma adlı analist, Bitcoin tahminlerini...
Vural Erkan 25 Ağustos 2022