Shortlar Patlıyor: Bu Altcoin Elon Musk Dopingiyle Şaşırtabilir!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 ay önce
5.250 görüntülenme
Bu Altcoin Elon Musk Dopingiyle Şaşırtabilir!

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın aldı. Bu satın alma süreci aslında aylar sürdü ve Musk, işlem tamamlanana kadar birçok kez kararından vazgeçti. Öyle ki Twitter’ı alması için ABD yargısının ve Binance CEO’su CZ’nin devreye girmesi gerekti. CZ’nin, Elon Musk’a destek sağlamasının ardından, satın alma işlemi gerçekleşti. Ancak Twitter’ın Musk’ın yönetimine geçmesiyle birlikte, gizemli bir altcoin projesi dikkat çekti. Bu kripto para, yakın gelecekte büyük fiyat artışları görme potansiyeli taşıyor.

Bu altcoin, Elon Musk dopingiyle patlayabilir

Bahsi geçen altcoin projesinin adı, MASK. Varlık, Elon Musk’ın Twitter’ı almasıyla birlikte büyük bir ilgi artışı gördü. Buna göre, birçok yeni kullanıcı kazanarak piyasa değerini artırdı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance, Kasım ayının başında kripto para birimi endüstrisindeki bazı büyük isimleri içeren “Bluebird Endeksi”ni paylaştı. Listeye göre; BNB, DOGE ve MASK bu listede yer alıyordu. Binance’in “Bluebird Endeksi”, Twitter’ın mavi kuşuna bir referanstı. Ancak kimse bu referansta MASK’ı, DOGE veya BNB kadar dikkate almadı.

Peki MASK token nedir? Projenin web sitesi bu konuyla ilgili bazı bilgiler içeriyor. Resmî açıklamaya göre proje, kripto servislerinin desteği olmayan web sitelerine entegrasyon sağlıyor. Bu sağlamak içinse, bir tarayıcı eklentisi olarak çalışıyor. Eklenti, bahşiş verme, NFT etkileşimleri, adresler arasında kripto para transferi gibi birçok işleve sahip. Yani kullanıcılar, bu proje ile internette birçok Blockchain tabanlı işlemi gerçekleştirebiliyor.

Twitter’ın kripto para birimi MASK mı olacak?

Mask Network, potansiyel olarak dijital varlıkların gelecekteki entegrasyonunun temeli haline gelebilirdi. Uzantının kullanımı sırasında ortaya çıkan teknik sorunların ve rahatsızlıkların miktarı oldukça fazla. Bu nedenle, projenin ekibi tarafından geliştirilen çözüm, Web3 işlevselliğinin platforma entegrasyonunu zorlayacak gibi duruyor. Bununla birlikte bazı uzmanlar, bu proje ile Twitter’ın gelecekte bir araya gelebileceğini öne sürüyor. Bu da bir Elon Musk dopinginin altcoin fiyatını etkileyebileceği anlamına geliyor.

Bazı uzmanlar, MASK için son derece umutlu. Onlara göre kripto para, yatırımcıları gelecekte özellikle Twitter’ın potansiyel Blockchain ağı ile şaşırtma potansiyeli taşıyor. Altcoin fiyatının performansına göre, daha fazla yatırımcı, bu tahmine bahis yapıyor. MASK’ın gelecekte Twitter’ın Blockchain ekosistemi haline gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor. Ancak yatırımcı sayısındaki artış, birçok kişinin buna inandığını ortaya koyuyor.

MASK tokende short pozisyonlar patlıyor

Bununla birlikte kripto para birimi, dün büyük bir tasfiye yaşadı. Buna göre yatırımcılar dün, 600,000 dolardan fazla MASK tokeni tasfiye etti. Bu tokenlerin %98’i short pozisyonlardan oluşuyordu. Böylesine yüksek bir short tasfiye hacmi tek bir şeyi akla getiriyordu: Altcoin, piyasada tokeni satın almak için her türlü satış baskısını yaratmaya hazır büyük alıcılara sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

8 Altın Analistinden Görülmemiş Tahminler: Bu Seviyeler Yakın!
8 Altın Analistinden Görülmemiş Tahminler: Bu Seviyeler Yakın! Altın fiyatları, önemli bir ABD istihdam raporu öncesinde Cuma günü geriledi. Ancak sarı metal, ABD’de daha yavaş faiz artırımı beklentileriyle doların zayıflamasıyla son üç haftanın en iyi haftasını geçirmeye hazırlanıyor. “Powell’ın konuşması altının cazibesini artırdı” Kriptokoin.com’dan takip...
Vural Erkan 2 ay önce