XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Nansen Raporu: Bu Altcoin, ETH’den Güçlü! 40x Yaptı

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
2 görüntülenme
Nansen Raporu: Bu Altcoin, ETH'den Güçlü! 40x Yaptı

Nansen raporuna göre, Solana’da 2022’nin ikinci çeyreği için kaydedilen günlük işlemler, lider altcoin Ethereum’un 40 katıydı. Ayrıca, Solana’daki toplam cüzdan sayısı da Mayıs ayı sonunda 400.000 cüzdandan yaklaşık 1 milyona yükseldi.

Solana, lider altcoin Ethereum’u 40’a katladı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Layer-1 Blockchain platformu Solana, 2022’nin ikinci çeyreğinde, günlük işlemlerde en büyük rakibi Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi. Bu, ağ kesintilerinin ve piyasadaki diğer makro koşulların büyük dezavantajlarına rağmen gerçekleşti. Nisan ve Haziran arasındaki ikinci çeyrek boyunca, Solana Blockchain günlük 40 milyon işlem bildirdi. Bu, aynı dönemde lider altcoin Ethereum’un 1 milyon günlük işleminin 40 katıydı.

Solana’nın Blockchain işlemlerindeki bu patlayıcı büyüme, 2022’nin ortalarında güçlü fonlama zeminine karşı geldi. Solana Vakfı ve Solana Ventures ayrıca Blockchain oyunlarının, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin ve Non Fungible Token’lerin (NFT) büyümesini ilerletmek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu. Araştırma analisti Mega Septiandara, Nansen Raporu’nda şöyle yazıyor:

İster Kore hibe ve yatırım fonunun kurulması, isterse yeni inşaatçıları ve kullanıcıları ağırlayan sayısız etkinlik olsun, Solana ekosistemi gelişiyor.

Altcoin

Oy dışı ve oy işlemleri

Ethereum ile karşılaştırıldığında, Solana’nın günlük işlemlerindeki önemli artış temelde oy dışı işlemler içindi. On-chain verilere göre, Mango Markets ve Serum gibi merkezi olmayan borsalar (DEX’ler) ile Solana tabanlı merkezi olmayan oracle ağ Switchboard, günlük işlemlerdeki artışa katkıda bulunan en iyi merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) olarak ortaya çıktı.

Öte yandan, oy işlemlerinde Solana, günde yaklaşık 100 milyon ile 200 milyon işlem aralığı kaydetti. Ayrıca Solana, Mayıs ayı sonundaki yaklaşık 400.000 cüzdandan şimdi yaklaşık 1 milyona cüzdana ulaştı. Oy işlemlerindeki artış, toplam cüzdan sayısındaki artışla birlikte oldu.

Solana günlük işlemleri geçmeyi başarmış olsa da, ağdaki geliştirici etkinliği ciddi şekilde geride kalıyor. Son dört ayda Solana, platformda yer alan geliştirici etkinliği açısından birden fazla sıra aşağı kaydı. Aynı zamanda, Ethereum Cardano’dan sonra ikinci pozisyonda güçlü kalıyor. Güçlü Ethereum geliştirici etkinliği, geçen hafta gerçekleşen Merge etkinliği için yapılan hazırlıklardan da kaynaklandı.

Altcoin

Solana’da yeni gelişmeler

Bu arada Solana, ilk Katman-2 ölçeklenebilirlik platformunu oluşturmak için Cosmos ile birlikte çalışıyor. Ayrıca Nitro, Solana Virtual Machine (SVM) uyumlu bir Blockchain olarak çalışacak. Nitro, Solana için temel geliştirme standardı olarak hizmet edecek olan Sealevel VM’yi (SVM) inşa edecek. Nitro, SVM uyumluluğu aracılığıyla, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) platformunda kolayca başlatmalarına olanak tanıyacak.

Ayrıca, IoT Blockchain ağı Helium, Solana Blockchain’e geçmeyi planlıyor. Helium geliştiricileri, bu hareketin “operasyonel verimliliği ve ölçeklenebilirliği geliştirmeye” yardımcı olacağını söylüyor. Helium geliştiricileri topluluğu ayrıca birkaç teknik sorunu düzeltme ve ağın yeteneklerini geliştirme ihtiyacını vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

"Ayı Tuzağı" Diyen Bitcoin Analistleri Kritik Tahminler Yaptı!
“Ayı Tuzağı” Diyen Bitcoin Analistleri Kritik Tahminler Yaptı! Bitcoin (BTC), üç ayın en düşük seviyesine geriledikten bir gün sonra, 19.000 doların üzerinde toparlandı. Bir dizi teknik gösterge, Bitcoin fiyatının hakim düşüş döngüsünü sona erdirdiğini gösteriyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Bitcoin 20 bin...
Vural Erkan 2 hafta önce