Dev İsimler Bu Altcoin’e Milyonları Koydu: Fiyat Uçtu! 

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
2.998 görüntülenme
Dev İsimler Bu Altcoin'e Milyonları Koydu: Fiyat Uçtu! 

Uzun ömür araştırmasına odaklanan merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) olan VitaDAO, yakın tarihli bir finansman turunda 4,1 milyon dolar topladı. Fonlar, DeSci (merkezi olmayan bilim) konusundaki araştırmalarını ilerletmek ve potansiyelini keşfetmek için kullanılacak. Haberin ardından altcoin fiyatı uçuşa geçti.

Milyon dolarlık fonun ardından altcoin fiyatı fırladı!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, uzun ömür araştırmasına odaklanan merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) olan VitaDAO, yakın zamanda 4,1 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Fonlar, araştırmalarını ilerletmek ve merkezi olmayan bilim olan DeSci’nin potansiyelini keşfetmek için kullanılacak. Fon turu, Balaji Srinivasan ve Pfizer Ventures gibi yatırımcıların katkılarıyla mümkün oldu. Bu, bir ilaç girişim ortağının bir DeSci kuruluşuyla işbirliği yaptığı ilk örnek. Yatırım oylandı ve topluluk tarafından kabul edildi.

VitaDAO’nun başarılı 4,1 milyon dolarlık fonlama turu haberlerinin ardından, VITA token fiyatı ilk tepkide %50 artış kaydetti. Fiyattaki bu artış, DeSci hareketine ve VitaDAO’nun bu hareket içindeki rolüne artan ilgi ve güveni yansıtıyor. Pfizer Ventures gibi büyük oyuncuların dahil olması ve yatırımın topluluk tarafından onaylanması, DeSci’nin güvenilirliğini ve bilimsel araştırmalarda devrim yaratma potansiyelini daha da sağlamlaştırdı. Altcoin değerindeki artış, pazarın kuruluş ve gelecek beklentileri hakkındaki olumlu algısının bir kanıtı. Bununla birlikte basın zamanında altcoin fiyatı biraz geri çekildi.

Altcoin
VITA günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Merkezi olmayan bilim araştırmalarının artan güvenilirliği

DeSci veya merkezi olmayan bilim, iki geniş eğilimin kesişimi. Bunlar, bilim camiasında araştırmanın finanse edilme ve bilginin paylaşılma şeklini değiştirmeye yönelik çabaları içeriyor. Ayrıca, kripto odaklı hareket içindeki mülkiyeti ve değeri endüstri aracılarından uzaklaştırmaya yönelik çalışıyor.

DeSci ortamı, finansman, akran değerlendirmesi, erişim, teşvikler ve hız gibi bilimsel araştırmanın belirli yönlerini hedefleyen gevşek bağlantılı DAO’lardan oluşur. VitaDAO, Haziran 2022’de 12,7 milyon dolarlık fon turuna çıkacağını açıklayan Molecule tarafından topluluk tarafından yürütülen bir araştırmada bir deney olarak başlatıldı. Molecule, bilim DAO’larını karlı bir iş modeline dönüştürmeyi hedefliyor. Ayrıca, farklı odaklara sahip birkaç benzer topluluğun tohumlarını attı. Bunlar arasında kadın sağlığı araştırmalarına odaklanan AthenaDAO ve genel olarak sentetik biyolojiyle ilgilenen ValleyDAO yer alıyor.

Son zamanlardaki bağış toplama ve Pfizer Ventures gibi büyük oyuncuların katılımı, DeSci hareketinin artan güvenilirliğini gösteriyor. Sermayeye, uzmanlığa ve araçlara küresel, dağıtılmış bir girişimci yetenek erişimi sağlama potansiyeline sahip olan DeSci, bilimsel araştırmanın yürütülme ve finanse edilme biçiminde devrim yaratma potansiyeline sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finans Şirketi de İsim Verdi: Bu 6 Yapay Zeka Coini Uçabilir!
Finans Şirketi de İsim Verdi: Bu 6 Yapay Zeka Coini Uçabilir! OpenAI’nin metin tabanlı aracı ‘ChatGPT’ yaygın bir başarı kaydederken, Yapay Zeka (AI), ilgi ve talep toplayan yapay zeka odaklı blokajlar ve dijital varlıklar ile son aylarda giderek daha popüler bir tartışma konusu haline geldi. Bunu göz önünde...
Vural Erkan 2 ay önce