Binance’deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra…

Binance'deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra...
Binance'deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında hareket bitmiyor, bitecek gibi de görünmüyor. Bugün dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in de listesinde olan bir altcoin şaşırtıcı fiyat hareketleri gösterdi. Altcoin fiyatı önce 3x yaptı, ardından dibe daldı. Bununla birlikte, fiyat hareketinin arka planında ne olduğu belirsizliğini koruyor. Bu da akıllara ‘pump-dump’ mı sorusunu getiriyor.

Altcoin fiyatı önce uçtu, sonra çakıldı

Dego Finance, 2020’de kullanıma sunulan, Non Fungible Token (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarının çeşitli bir kombinasyonunu sunan merkezi olmayan bir ekosistem. Diğer bir ifadeyle bağımsız, açık bir NFT ekosistemi. Dego Finance’in yerel tokeni DEGO, bugün hayret verici bir fiyat hareketine şahit oldu. Altcoin fiyatı kısa süre içinde dikey olarak yaklaşık 3 katına çıktı. Ancak, düşüşü de benzer şekilde oldu.

DEGO, gün içinde neredeyse yatay seyrediyordu. Ancak, öğle saatlerinde şaşırtıcı bir atak yaparak, 1,67 dolardan 6,35 dolara uçuş yaptı. Bununla birlikte, bu çok uzun sürmedi. Kısa süre sonra aynı şekilde dibe doğru bir dalış yaparak 2,59 dolara geriledi. Öte yandan bu düşüşe rağmen altcoin, basın zamanında günlük bazda %54 yeşil bölgede.

Altcoin
DEGO günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin projesinin bu hareketi kripto para piyasasında gele olarak ‘pump-dump’ senaryosunu akla getiriyor. Çünkü, kripto para birimlerinde bu tür olağanüstü fiyat artışları, önemli bir habere dayanır. Eğer arka planda önemli bir gelişme yoksa bu da doğal olarak akla bir tür dolandırıcılık türü olan ‘pump-dump’ı getirir. Haberleri taradığımızda Dego Finance’e ilişkin fiyatı etkileyecek önemli bir haber bulamadık. Ayrıca, projenin herhangi bir açıklamasıyla da karşılaşmadık.

Dego Finance (DEGO) nedir?

Dego Finance, 2020’de kripto para dünyasına adım attı. Proje, Non Fungible Token (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarının çeşitli bir kombinasyonunu sunan merkezi olmayan bir ekosistemdir. Herhangi bir kullanıcının, ürünün tüm yaşam döngüsünü kapsayan bir NFT başlatmasına imkan sağlıyor. Ayrıca, madencilik, açık artırmalar ve ticaret başlatmasına izin veriyor. Dego’nun NFT protokolü, Blockchain projeleri için kullanıcı edinimi ve token dağıtımı için kullanılabilecek cross-chain, ikinci katman bir altyapı sağlıyor. Dego, belirli işlevlere sahip alt sistemler oluşturmak için bir ürünün çeşitli öğelerini birleştiren modüler bir kombinasyon tasarım konsepti kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra…