Binance’deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra…

Vural Erkan
Vural Erkan 30 Kasım 2022
1.186 görüntülenme
Binance'deki Bu Altcoin Fiyatını Üçe Katladı: Sonra...

Kripto para piyasasında hareket bitmiyor, bitecek gibi de görünmüyor. Bugün dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in de listesinde olan bir altcoin şaşırtıcı fiyat hareketleri gösterdi. Altcoin fiyatı önce 3x yaptı, ardından dibe daldı. Bununla birlikte, fiyat hareketinin arka planında ne olduğu belirsizliğini koruyor. Bu da akıllara ‘pump-dump’ mı sorusunu getiriyor.

Altcoin fiyatı önce uçtu, sonra çakıldı

Dego Finance, 2020’de kullanıma sunulan, Non Fungible Token (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarının çeşitli bir kombinasyonunu sunan merkezi olmayan bir ekosistem. Diğer bir ifadeyle bağımsız, açık bir NFT ekosistemi. Dego Finance’in yerel tokeni DEGO, bugün hayret verici bir fiyat hareketine şahit oldu. Altcoin fiyatı kısa süre içinde dikey olarak yaklaşık 3 katına çıktı. Ancak, düşüşü de benzer şekilde oldu.

DEGO, gün içinde neredeyse yatay seyrediyordu. Ancak, öğle saatlerinde şaşırtıcı bir atak yaparak, 1,67 dolardan 6,35 dolara uçuş yaptı. Bununla birlikte, bu çok uzun sürmedi. Kısa süre sonra aynı şekilde dibe doğru bir dalış yaparak 2,59 dolara geriledi. Öte yandan bu düşüşe rağmen altcoin, basın zamanında günlük bazda %54 yeşil bölgede.

Altcoin
DEGO günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin projesinin bu hareketi kripto para piyasasında gele olarak ‘pump-dump’ senaryosunu akla getiriyor. Çünkü, kripto para birimlerinde bu tür olağanüstü fiyat artışları, önemli bir habere dayanır. Eğer arka planda önemli bir gelişme yoksa bu da doğal olarak akla bir tür dolandırıcılık türü olan ‘pump-dump’ı getirir. Haberleri taradığımızda Dego Finance’e ilişkin fiyatı etkileyecek önemli bir haber bulamadık. Ayrıca, projenin herhangi bir açıklamasıyla da karşılaşmadık.

Dego Finance (DEGO) nedir?

Dego Finance, 2020’de kripto para dünyasına adım attı. Proje, Non Fungible Token (NFT) ve merkezi olmayan finans (DeFi) araçlarının çeşitli bir kombinasyonunu sunan merkezi olmayan bir ekosistemdir. Herhangi bir kullanıcının, ürünün tüm yaşam döngüsünü kapsayan bir NFT başlatmasına imkan sağlıyor. Ayrıca, madencilik, açık artırmalar ve ticaret başlatmasına izin veriyor. Dego’nun NFT protokolü, Blockchain projeleri için kullanıcı edinimi ve token dağıtımı için kullanılabilecek cross-chain, ikinci katman bir altyapı sağlıyor. Dego, belirli işlevlere sahip alt sistemler oluşturmak için bir ürünün çeşitli öğelerini birleştiren modüler bir kombinasyon tasarım konsepti kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Aralık'ın Yükselen Yıldızı Olacak 5 Altcoin Açıklandı!
Aralık’ın Yükselen Yıldızı Olacak 5 Altcoin Açıklandı! Kripto piyasasının temellerini sarsan FTX çöküşünün şokundan sonra, işler nihayet birçok dijital varlığı aramaya başlıyor. Bazı altcoin projeleri, Aralık ayına doğru yeni bir yükseliş iyimserliği dalgasını tetikleme sorumluluğunu üstleniyor. Analistler, Aralık’ta yıldızı parlayacak kripto paralara seçti. İlk...
Vural Erkan 1 Aralık 2022