Reklamı kapat

Binance CEO’su Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu: BNB Değil!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
197 görüntülenme
Binance CEO'su Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu: BNB Değil!

Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTX çöküşüyle güven kaybı yaşayan piyasaya güven kazanmak için çalışıyor. Bu doğrultuda müşterilerin kendi kontrollerinde olan Binance’ın satın aldığı Trust Wallet’ı teşvik eden açıklamalar yaptı. Bu da BNB tokenini değil, Trust Wallet’ın tokeni olan TWT’yi ateşledi.

BNB düşerken CZ açıklamalarıyla, TWT’yi ateşledi

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere kripto para piyasası oldukça zor bir dönemden geçiyor. Piyasa için FTX’in çöküşü bir dönüm noktası oldu. Sadece bir kripto para projesine değil sistemin kendisine yönelik ciddi şüphelere yol açtı. Belki de kripto için ‘yaşa ya da öl’ gibi bir seçimin arifesindeyiz. Kripto borsalarına olan güvenin sarsılması, piyasanın da önünde ciddi bir engel olarak duruyor. Bu yüzden dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao (CZ), güven sağlamak için çaba sarf ediyor.

Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, müşteri fonlarının kendi kontrollerinde olmasının bir güven unsuru olacağını düşünüyor olacak ki Trust Wallet’ın reklamını yapıyor. Trust Wallet, bir mobil kripto para cüzdanı. Kripto para borsasının tweet ve paylaşımlarla olan imtihanı da böylece başlamış oluyor. Çünkü, yaptığı reklam ve paylaşımlar ilgili altcoin projesinin fiyatını patlatıyor. CZ’nin paylaşımları sonrası TWT, gün içinde 1,24 dolardan 2,31 dolara fırladı. Altcoin daha sonra biraz gerilese de basın zamanında hala daha günlük bazda %67,5 artışla 2,12 dolardan işlem görüyor.

BNB

Aslında, paylaşımlarla token fiyatlarına pump’lamak veya dump’lamak piyasa için ciddi bir problem. Çoğu kripto para eleştirmenin de dikkat çektiği konu burası. Ünlü bir sima olarak Elon Musk’ın meme coin’i Dogecoin’i teşviki de bu nedenle eleştiriliyor. Şimdi CZ’nin kripto piyasası bir kriz yaşarken bu krizde oynadığı rol de tartışmalı hale geliyor. CZ, piyasanın yeniden güven kazanması için çalıştığını söylerken, açıklamalarının alınıp satılması da bir güvensizlik unsuru oluyor. Dolayısıyla kripto, kendini besleyen bir kısır döngünün içinde yol almaya devam ediyor.  

Binance ve Trust Wallet ilişkisi

Binance, 31 Temmuz 2018’de dijital tokenler için merkezi olmayan bir cüzdan hizmeti olan ve aynı zamanda merkezi olmayan uygulamalar için bir tarayıcı görevi gören Trust Wallet’ı satın aldı. Trust Wallet, o zamanlar kripto para dünyasında bile herkesin bildiği bir isim değildi. Ancak anlaşma yine de önemliydi.

TWT, Trust Wallet kullanıcılarına çeşitli avantajlar ve teşvikler sağlayan basit bir BEP-20 yardımcı program tokeni. Trust Wallet, Ethereum, Binance ve TRON Blockchain’lerdeki popüler tokenlere ek olarak düzinelerce popüler yerel varlığı destekleyen bir mobil kripto para cüzdanı.

TWT token holder’ları, Trust Wallet’ı kullanırken, uygulama içi kripto para birimi satın alımlarında ve merkezi olmayan borsa (DEX) hizmetlerinin kullanımında indirimler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan fayda sağlıyor. Geliştiriciler, TWT başlangıçta Binance Chain’de bir BEP-2 varlığı olarak piyasaya sürdü. Ancak Ekim 2020’de BNB Chain’de bir BEP-20 tokeni olarak yeniden piyasaya sürdüler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, ETH, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Oluyor!
Bitcoin, ETH, SHIB Değil: Bu Altcoin Resmi Para Oluyor! St. Kitts ve Nevis, 2023’te Bitcoin Cash’i (BCH) yasal para olarak kabul edecek. Kurumsal kabul görme açısından Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto para birimleri hep ön planda oldu. Ancak, St. Kitts ve...
Vural Erkan 2 hafta önce