Analistler: Bu Altcoin’i Satın! FTX Kabusuyla Çökebilir

Analistler: Bu Altcoin'i Satın! FTX Kabusuyla Çökebilir
Analistler: Bu Altcoin'i Satın! FTX Kabusuyla Çökebilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yorumcusu 27 Kasım’da FTX ve Alameda ile alakası nedeniyle düşüş yaşayan Solana’dan bahsetti. Sam Bankman-Fried’in ticaret formu Alameda Research’ün şu anda dolaşımdaki Solana (SOL) coinlerinin yüzde 13.25’ine sahip olduğunu belirtti. İşte detaylar…

Alameda ve FTX’in elinde yüklü miktarda SOL var

Solana Compass’a göre, 48,6 milyon SOL, Alameda Research’ün elinde. Daha önce Alameda’nın bilançosunda 1.2 milyar dolarlık Solana tuttuğu ortaya çıkmıştı. O zamandan beri SOL fiyatı yüzde 60 düştü. Ayrıca 48,6 milyon SOL rakamı bir kesinlik sağlamıyor. Şirketin pozisyonunun bilinen nihai boyutu değil. Bununla birlikte, stake açısından kilitli haldeki tüm SOL’lerin yüzde 65,1’ini tek başına temsil eder. Ayrıca, parasal olarak, bu hacim şu anda 700 milyon dolar. Yani Solana’nın toplam token arzının yüzde 8,75’ini temsil ediyor.

Solana Compass’e göre, Alameda’nın stake haldeki, kilitli Solana tokenlerinin yakın gelecekte piyasaya girme olasılığı düşük. FTX ve bağlı yapıların iflas ve tasfiye sürecinde olması ve bu tür davaların 10 yıla kadar sürebilmesi bu varsayımı haklı çıkarıyor. Hikaye, Mt. Gox’un Bitcoin’indeki duruma benziyor. Ancak Mt. Gox olayında 140.000 BTC, yani kripto para biriminin toplam arzının yüzde 0,66’sı söz konusuydu. Solana’da ise, toplam arzın yüzde 8,75’i büyüklüğünde bir eksiklik var.

Analistten Solana yatırımcılarına FTX nedeniyle uyarı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Sam Bankman-Fried’ın iflas etmiş kripto para borsası FTX’e maruz kalması nedeniyle Solana ekosistemi çöküş yaşadı. Bu nedenle için Solana kısa süre önce yüzde 50 değer kaybetti. Bu arada önde gelen kripto para borsası Biannce, FTX’in yaydığı bulaşmayı en aza indirmek için FTX, Alameda Research ve Solana ile ortaklaşa bir proje olan Serum token’ın ticaret çiftlerini kaldıracağını duyurdu.

Gelecek Hafta İzlenecek 5 Altcoin Bunlar: İşte Tahminler!

Solana, FTX’in projeye yaptığı yatırım nedeniyle büyük bir düşüş yaşadı. Şu anda 14.2 dolar seviyelerinde. Dahası, endüstri uzmanları artık Alameda Research’ün işlemlerinin Solana Blockchain’indeki son duraksamanın arkasında olduğundan şüpheleniyor. Örneğin Bitboy, Solana sahiplerinin varlıklarını derhal satmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Alameda Research’ün kara para akladığını ve Blockchain duraklamaları sırasında işlemlerle baskı altında olduğunu da sözlerine ekliyor.  Kripto para analisti Bitboy, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Solana Blockchain’i her durakladığında, aslında Alameda Research kara para aklıyordu.  Zorla işlem gerçekleştiriyorlardı. Solana’da (SOL) iseniz, tabanları yağlayın.

FTX ve Alameda Bu Altcoin'i Kontrl Ediyor

Solana kesintisi: Neler olmuştu?

1 Ekim 2022’de Solana Blockchain’i, tek bir node’daki yanlış yapılandırma nedeniyle büyük bir ağ kesintisi yaşadı. SOL ayrıca, destek yapısıyla ilgili sorunlar nedeniyle işlemi saatlerce duraklatmasıyla bilinmekte. Şimdiye kadar birden çok ağ kesintisiyle karşı karşıya kaldı. Solana’nın iletişim başkanı Austin Federa, “Blockchain bu şekilde çalışmadığı” için değer kaybı iddialarını reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler: Bu Altcoin’i Satın! FTX Kabusuyla Çökebilir