Bu Altcoin, Hack Saldırısıyla Çöktü: İşte Bilançosu!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
1.554 görüntülenme
Bu Altcoin, Hack Saldırısıyla Çöktü: İşte Bilançosu!

Bu altcoin, hack saldırı ile likidite havuzundan 700.000 dolarlık fonun çekilmesine yol açtığını ve tokeninin değerinin düştüğünü iddia ediyor.

Bu altcoin saldırıya uğradı

BNB Chain DeFi protokolü LaunchZone’dan 700.000 dolar değerinde fon çekildi ve proje, bir saldırganın bir açıktan yararlanma gerçekleştirdiğini iddia etti. 27 Şubat’ta LaunchZone likidite havuzundaki fonların %80’den fazlasının boşaltılmasının ardından ayrıntılar yetersiz kalıyor. Projenin resmi Telegram grubundaki bir mesaj, kullanıcıları daha fazla bilgi toplanana kadar token satın almamaları konusunda uyardı:

“LZ, DND istismarcısından hackleniyor. Ekip durumu ele alıyor, lütfen bu aşamada tokeni satın almayın. Lütfen sakin olun. Zamanında güncelleyeceğiz (sic).”

LaunchZone’un yerel tokeni LZ’nin değeri, bir dizi farklı blockchain kaşifinden alınan blockchain verilerine göre PancakeSwap aracılığıyla para takas edildiğinden %80’in üzerinde düştü. LaunchZone’un Telegram kanalında 44.000’den fazla üyesi ve Twitter’da yaklaşık 275.000 takipçisi var. Proje, geniş Twitter takipçisine herhangi bir uyarı veya duyuru yapmadı. Kriptokoin.com verilerine göre LZ, son 24 saatte %82.5 düşüşle 0.026 dolardan işlem görmektedir.

Bu Altcoin, Hack Saldırısıyla Çöktü: İşte Bilançosu!

BNB Zinciri ekosistemi, geçen yıl boyunca bilgisayar korsanlığı ve istismarlarla boğuştu. BNB Zinciri, Ekim 2022’de bir hard fork ile sonuçlanan 100 milyon dolarlık bir istismarın kurbanı oldu. Saldırganlar zincirler arası bir istismardan yararlanmıştı.

Web3 altyapı şirketi Jump Crypto ayrıca Şubat 2023’te BNB Zinciri ekibine yönelik kritik bir güvenlik açığı belirledi ve ifşa etti. Açıklardan yararlanma, bir saldırganın kötü amaçlı transferler yoluyla sınırsız miktarda token basmasına izin verebilirdi. BNB ekibi, daha geniş kitlelere ifşa edilmeden önce güvenlik açığını yamaladı.

DeFi protokolü Venus, Floki tokenlerini kabul edecek

Geliştiriciler, stratejik ortaklıklar kurmaya ve aramaya devam ederken, hareketin FLOKI sahiplerine fayda sağlamasının beklendiğini söylüyor. Floki geliştiricileri Cuma günü verdiği demeçte Shiba Inu temalı Floki tokenlerinin yakında BNB Zincirindeki en büyük ikinci borç verme platformu olan Venus Protocol’de bir sepet kripto para ödünç almak için teminat olarak kullanılabileceğini söyledi.

Bu Altcoin, Hack Saldırısıyla Çöktü: İşte Bilançosu!

Hareket, aslen milyarder Elon Musk’ın evcil köpeğinin adını taşıyan bir meme parası olan FLOKI’yi ciddi bir merkezi olmayan finans (DeFi) tokeni yapmak için daha geniş bir planın parçasıdır. Venus, kullanıcıların işlem ücretlerinden daha az kaybederken yüksek hızda doğrudan teminat karşılığında borç almalarına olanak tanıyan, kullanımı kolay bir kripto varlık ödünç verme ve ödünç alma ürünü sağlar. Cuma günü itibariyle 800 milyon doların üzerinde kilitli token tuttu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitci, Ödemeler Sistemi Deviyle Ortaklık Kurdu!
Bitci, Ödemeler Sistemi Deviyle Ortaklık Kurdu! Yerel kripto para borsalarından olan Bitci, büyük bir ortaklık haberiyle gündeme geldi. En son gelişmelere göre platform, birçok ülkede faaliyet gösteren Paymount EU ile ortaklık kurdu. Paymount EU, özellikle İngiltere başta olmak üzere çeşitli bölgelerde öne çıkıyor....
Aslı Dinçer 4 hafta önce