Tecrübeli Analist, Bu Altcoin İçin 10 Bin Dolarlık Tahmin Yaptı!

ethere 2
ethere 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü analist Lark Davis: “Ethereum (ETH) 10K fiyat seviyesine hazır” iddiasında. Lark Davis’e göre, öncü altcoin Ethereum’un fiyatı 10.000 dolara ulaşma yolunda. Davis, Ethereum Layer 2 çözümünün, beklenen ETH artışını körükleyen faktörlerden biri olduğunu belirtti.

Lark Davis’in 10 bin dolarda gördüğü altcoin

Daha önce de Kriptokoin.com’da duyurduğumuz üzere. Popüler kripto analisti Lark Davis, Ethereum ile ilgili fiyat tahminini bir kez daha yayınladı. Davis’in, kaçınılması gereken ve yatırım yapılması gereken her türlü kripto para hakkında konuştuğu bir YouTube kanalı var. Analistin, kripto inançlarını paylaştığı YouTube kanalında şu anda 430 binin üzerinde abonesi var. Davis, son videolarından birinde popüler altcoin projesi Ethereum’un 10.000 doların üzerine çıkma yolunda olduğunu tahmin etti. Ethereum için şu anda çok fazla fiyat direnci olmadığını kaydetti. Yani, değeri arttıkça satılık çok büyük miktarda kripto para birimi yok.

Davis’e göre, 3.426 ila 3.536 dolar arasında yaklaşık 10 milyon Ethereum satın alındı. Fiyat aralığında satın alınan ETH miktarı, piyasa değerine göre ikinci en büyük kriptonun toplam arzının yaklaşık yüzde 9’una eşit. Davis, Ethereum varlıklarında yüzde 5 ila 10’luk bir kazanç beklemek yerine, 10 milyon ETH alıcılarının muhtemelen 5 ila 10 kat artış beklediklerini söyledi. Bazılarının uzun vadeli yatırımcılar olduğunu ve bazılarının pasif gelir elde ederken ETH’lerini stake ettiğini de sözlerine ekledi.

Ethereum’u 10.000 dolar fiyat seviyesine iten faktörler

Ayrıca analist, Ethereum arz krizinden de bahsetti. Davis, bir grafik kullanarak, merkezi borsalardaki mevcut Ethereum arzının geçen yıl düştüğünü açıkladı. Öte yandan, borsalar dışındaki ETH arzı sürekli artıyor. Bu, insanların kripto varlıklarını borsalardan akıllı sözleşmeler gibi farklı platformlara aldıklarını gösteriyor. Fungible olmayan tokenlerin (NFT’ler) artan eğilimi ile, NFT’leri satın almak için borsalardan çok sayıda ETH hamlesi kullanıldı. Son on iki ayda merkezi borsalarda mevcut ETH’de düşüş eğilimi olduğu için, Ethereum fiyatı aynı dönemde yükselişte. Davis şunları söyledi: “Tedarik mekaniği olduğu gibi çalışırken, Ethereum arz krizinin fiyatı ciddi bir şekilde yükseltmesi sadece an meselesi.” Yazma sırasında ETH 3.093 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca Davis, kullanıcıların gas ücretlerini ödemek için ETH tutmasını gerektiren Ethereum katman 2 çözümünden bahsetti. Kripto destekçisi, Arbitrum‘un Ethereum katmanı 2 üzerinde çalışan en üst sistem olduğunu kaydetti. Layer2, birçok insanın maliyetli ücretler ödemeden Ethereum kullanmasına izin veriyor. Ayrıca 7.682 milyon ETH (25 milyon dolar değerinde) şu anda ETH 2.0 stake sözleşmesinde kilitli durumda. Daha fazla konuşan kripto Youtuber, daha fazla insanın ETH hakkında daha önce hiç olmadığı kadar konuştuğunu söyledi. Ona göre, kripto paraya artan maruz kalma, değerinde bir artışa neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tecrübeli Analist, Bu Altcoin İçin 10 Bin Dolarlık Tahmin Yaptı!