Uzman, Türklerin de Aldığı Bu Altcoin İçin ‘Boş Proje’ Dedi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
1.754 görüntülenme
Bu Altcoin İçin 'Boş Proje'

NFT odaklı araştırmalar yapan bir kripto analisti, son zamanlarda popüler olan bir NFT platformu hakkında “altcoin piyasasının başına gelebilecek en kötü şey” açıklamasını yaptı.

Aaron Sage, en son tweet’inde bu altcoin hakkında ‘boş proje’ dedi

Kendisini “NFT’ler, Kripto ve Kişisel Gelişim konusunda son derece tutkulu” olarak tanımlayan Aaron Sage, yakın tarihli bir tweet’inde “Blur (BLUR), bu alanda olabilecek en kötü şey” dedi. Sage, BLUR’un kullanıcı ara yüzünü çok fazla sadece olduğu için eleştiriyor ve platformun “sanat ve proje açıklaması gibi şeylerden” yoksun bir listeye benzediğini söylüyor.

Analist ayrıca, rakip platform OpenSea’nın aksine, Blur’un tabandan inisiyatiflere sahip içerik oluşturucuları desteklemediğini söyledi.

Tweet’lerin sonunda Sage, BLUR’dan veya kullanıcılarından nefret etmediğini, yalnızca NFT alanının parayı değil “sanat ve kültür” etrafında merkezlendiği zamanki halini özlediğini söyledi:

Keşke NFT alanı, Blur ile bugün olduğu gibi değil, objektifini bizim eskiden olduğu gibi, yani sanat ve kültürle ilgili (yani kulüp binasındaki maymun sesleri ve hatta tembel aslan twitter baskınları) ile değiştirebilseydi.

Blur, kısa sürede OpenSea’yi tahtından etti

BLUR, Ekim 2022’de Paradigm ve ParaFi’nin desteğiyle piyasaya sürüldü ve yedi ay önce 11 milyon dolarlık başlangıç ​​fonu toplamayı başardı. Şubat ayına kadar, araştırma platformu Delphi Digital, BLUR’un lansmanından sadece aylar sonra %53 pazar payı elde ettiğini söyledi. Bu ivme, ücretsiz işlemler, telif ödemelerini atlama veya azaltma seçeneği ve aynı anda birden fazla NFT satın alma işlevi dahil olmak üzere çeşitli faktörlere atfedilebilir.

Ayrıca Delphi Digital, BLUR’un token airdrop planının artan pazar payında önemli bir faktör olduğunu söyledi. 14 Şubat’ta uygun kullanıcılar, Forbes’e göre her biri ortalama 2.943 dolardan arzın %12’sine eşit olan 360 milyon token payını aldı. Firma kısa bir süre önce dağıtılacak ek 300 milyonluk bir ” 2. Sezon ” airdropunu duyurdu.

Güncel verileri, BLUR’un pazar payını %55’e çıkardığını ve bir sonraki en yakın pazar yeri olan OpenSea’nin iki katına yaklaştığını gösteriyor.

OpenSea, altcoin yatırımcılarının ilk tercihi olmaktan çıktı

Hangi platformun daha iyi olduğuyla ilgili olarak @GSKrovina, BLUR ve OpenSea arasındaki temel farkın, liste biçimi ve aynı anda birden fazla NFT satın alma işlevi özelliğinin de gösterdiği gibi, BLUR’un bireysel kullanıcılara değil trader’lara yönelik olması olduğunu söyledi.

Sage, BLUR’un kullanıcı ara yüzünü eleştirmesine rağmen, @GSKrovina bunun “hacimi taşımak” isteyen trader’lar için daha uygun olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak Blur’un kısa süre önce wash trading ile gündeme geldiğini aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum İçin Kritik Tarih
Ethereum İçin Kritik Tarih Açıklandı! Neler Beklemelisiniz? Ethereum geliştiricileri, Goerli testnet üzerinde uygulanacak Şanghay yükseltmesi için nihai tarihi paylaştı. Ethereum ağında neler değişiyor? Yükseltme başarısız olabilir mi? Tüm soruları cevaplayalım… Ethereum Şanghay yükseltmesi için kritik tarih açıklandı Ethereum geliştiricileri, Goerli testnet’in, Blockchain’den stake edilmiş...
Buğra Çağlar 4 hafta önce