Reklamı kapat

Türklerin Para Koyduğu Altcoin’de Büyük Gelişme!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
234 görüntülenme
Türklerin Para Koyduğu Altcoin'de Büyük Gelişme!

Çöktükten sonra küllerinden doğan ve Türk kripto para yatırımcılarının da tercihi bir altcoin olan Terra (LUNA) için yeni haberler var. Buna göre, ‘Alliance‘ adlı Cosmos SDK, Blockchain’ler arasında ekonomik ittifaklar oluşturmak için cross-chain staking’den yararlanacak. Bununla birlikte, gelişmenin altcoin fiyatında bir etkisi olmadı.

Yeni proje Alliance’ın temel özelliği

‘Alliance’ modülü, Terra (LUNA) ile ilgili oldukça önemli bir haber. Proje, çeşitli Blockchain’ler arasında ekonomik ittifaklar oluşturmak amacıyla cross-chain staking getirecek. Alliance bir Cosmos SDK modülü. Bu nedenle Cosmos için oluşturulmuş bir konsensüs protokolü olan Tendermint üzerine kurulu Terra Blockchain’e takılması mümkün.

Alliance, Blockchain’lerin daha büyük Blockchain varlıklarının likit staking türevleri veya LSD’ler aracılığıyla stake edilmesine izin veren yepyeni bir Cosmos modülü. Geniş ölçekte, Alliance, bir IBC kanalı (ICS-004) üzerinden köprülenmiş staking varlıkları dahil olmak üzere, blok üretimi ve yönetişiminde yer almak için yönetişim tarafından izin verilen tüm varlıkların doğrulayıcılara devredilmesine izin veriyor. Çeşitli varlıkların paydaşları, yönetim tarafından belirlenen bir orana göre oylama gücü ve blok ödülleri alıyor. Bu varlıklar  Alliance varlıkları olarak tanımlanıyor.

Altcoin

Alliance modülünden ödül kazanma

Alliance varlıklarından alınan staking ödüllerinin yerel varlıklardan alınan stake ödülleri ile takas edilmesi mümkün. Böylece proje, cross-chain ekonomik bir ittifakın temellerini atmış oluyor. Aslında proje, yeni Blockchain’lerin daha büyük Blockchain’lerle ekonomik ittifaklar kurmasına izin veriyor. Böylece, yerel varlığı daha büyük ve daha likit varlıklardan gelen getirilerle daha istikrarlı hale getiriyor.

Ayrıca, daha büyük varlıkların sahiplerine staking getirisi elde etmek için daha fazla yol sağlıyor. Alliance, her Blockchain’in gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için ödül ağırlığının esnek konfigürasyonunun zaman içinde değişmesini sağlayacak.

Altcoin için yeni bir proje: Feather

Bu arada, Feather projesi, bir süredir Do Kwon dalga geçmesine neden oldu. Proje, L1’i başlatmak için hala çok zaman ve para gerektiriyor. Proje, Blockchain’leri bir tüy kadar kolay başlatmayı’ hedefliyor. Feather, bunu bir akıllı sözleşme uygulamak kadar basit hale getirmek istiyor.

‘Alliance’ ile Feather’ı birleştirmek, geliştiricilerin basit bir dağıtım komut dosyası ve CLI kullanarak yeni bir Blockchain başlatmasına yardımcı olacak. Doğrulayıcıların, bir arka plan programı aracılığıyla başlatılan yeni Blockchain’leri dinlemesi mümkün. Ayrıca, bu Blockchain’ler için doğrulayıcı ve nöbetçi node’ları çalıştırma imkanı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Korkutan Satış Sinyali' 5 Analist: Bitcoin İçin Bu Dipler Geliyor!
Korkutan Satış Sinyali’ 5 Analist: Bitcoin İçin Bu Dipler Geliyor! Analistlere göre Bitcoin, 2021’den beri en güçlü satış sinyalini veriyor. Peki lider kripto fiyatı 10 bin dolara düşecek mi? Bu konuda analistlerin görüşlerini ve tahminlerini okuyucularımız için derledik. “Bitcoin 10 bin doların altına gidiyor” Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz...
Vural Erkan 1 hafta önce