Bu Altcoin İçin Büyük İddia: Sahte Hesaplar Kullandı!

Bu Altcoin İçin Büyük İddia: Sahte Hesaplar Kullandı!
Bu Altcoin İçin Büyük İddia: Sahte Hesaplar Kullandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal’ın iddiasına göre stablecoin ihraççısı Tether geçmişte sahte belgelerle açılan banka hesaplarını kullandı. Altcoin projesi hakkındaki bu ağır iddialar ne anlama geliyor?

WSC’den bu altcoin için ağır iddialar

Wall Street Journal Cuma günü, Tether’in 2018’de küresel finansal sisteme erişimini sürdürmek için çeşitli şirketlerin yöneticileri adına banka hesapları kullandığını ve bu şirketlerin adlarını biraz değiştirdiğini bildirdi. Rapora göre, dünyanın en büyük stablecoin’inin arkasındaki şirket olan Tether, sahte belgeler ve aracılar yoluyla banka hesaplarına erişti.

Rapor, 2018’de yetkililer tarafından kapatılmadan önce Tether fonlarını elinde tutan bir ‘gölge banka’ olan Crypto Capital Corp.’a ve kardeş şirket Bitfinex ve Tether’in Asya’daki paravan şirketler için 2018 Ekim ayında en az dokuz yeni banka hesabı açabildiğini iddia eden diğerlerine işaret etti. Bu arada, altcoin projesi Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Cuma öğleden sonra tweet attı ve WSJ raporunun ayrıntı vermeden ‘bir ton yanlış bilgi ve yanlışlık’ içerdiğini söyledi.

Altcoin

“Herkesin yararlanması gereken pek çok kedi-fare numarası var!”

Wall Street Journal’ın haberine göre, Tether Holdings’in ortak sahibi Stephen Moore tarafından görülen bir e-postada “Potansiyel bir dolandırıcılık/kara para aklama davasında yukarıdakilerin hiçbirini tartışmak istemem” diyerek, sahte satış faturalarının kullanımına karşı çıktı. Journal, Çin’de USDT ticareti yapan bir aracıya atıfta bulunuyor.

Rapor ayrıca, eski Tether yöneticisi Phil Potter ile 2017’de Bitfinexed tarafından YouTube’da yayınlanan bir görüşmenin kaydına da atıfta bulundu. Potter, söz konusu kayıtlarda “Geçmişte bankacılık sorunları yaşadık. Biz, her zaman onun etrafından dolaşabildik veya onunla başa çıkabildik, yeni hesaplar açabildik. Bitcoin endüstrisindeki herkesin yararlanması gereken pek çok kedi-fare numarası var,” dedi.

Kripto para şirketleri geleneksel olarak bankacılık erişimini güvence altına almakta zorluk çekiyor. Özellikle Tether, son birkaç yılda çok sayıda banka hesabına sahip oldu ve bazı bankalar stablecoin ihraççılarının hesaplarını kapattı. Wall Journal raporu, kripto dostu banka Silvergate’in mali tablolarını yeniden beyan etmesi gerektiğini ve yıllık raporunu sunmak için son teslim tarihini karşılamayacağını açıkladığı için yoğun bir incelemeye tabi tutulmasının ertesi günü geldi. Büyük müşteriler Silvergate ile bağlarını askıya aldı ve hisse senedi fiyatı düştü. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son aylarda, federal düzenleyiciler bankaları kripto ile ilişkilerinin risk davet edebileceği konusunda uyarıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin İçin Büyük İddia: Sahte Hesaplar Kullandı!