Bu Altcoin İçin Büyük İddia: Sahte Hesaplar Kullandı!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
841 görüntülenme
Bu Altcoin İçin Büyük İddia: Sahte Hesaplar Kullandı!

Wall Street Journal’ın iddiasına göre stablecoin ihraççısı Tether geçmişte sahte belgelerle açılan banka hesaplarını kullandı. Altcoin projesi hakkındaki bu ağır iddialar ne anlama geliyor?

WSC’den bu altcoin için ağır iddialar

Wall Street Journal Cuma günü, Tether’in 2018’de küresel finansal sisteme erişimini sürdürmek için çeşitli şirketlerin yöneticileri adına banka hesapları kullandığını ve bu şirketlerin adlarını biraz değiştirdiğini bildirdi. Rapora göre, dünyanın en büyük stablecoin’inin arkasındaki şirket olan Tether, sahte belgeler ve aracılar yoluyla banka hesaplarına erişti.

Rapor, 2018’de yetkililer tarafından kapatılmadan önce Tether fonlarını elinde tutan bir ‘gölge banka’ olan Crypto Capital Corp.’a ve kardeş şirket Bitfinex ve Tether’in Asya’daki paravan şirketler için 2018 Ekim ayında en az dokuz yeni banka hesabı açabildiğini iddia eden diğerlerine işaret etti. Bu arada, altcoin projesi Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Cuma öğleden sonra tweet attı ve WSJ raporunun ayrıntı vermeden ‘bir ton yanlış bilgi ve yanlışlık’ içerdiğini söyledi.

Altcoin

“Herkesin yararlanması gereken pek çok kedi-fare numarası var!”

Wall Street Journal’ın haberine göre, Tether Holdings’in ortak sahibi Stephen Moore tarafından görülen bir e-postada “Potansiyel bir dolandırıcılık/kara para aklama davasında yukarıdakilerin hiçbirini tartışmak istemem” diyerek, sahte satış faturalarının kullanımına karşı çıktı. Journal, Çin’de USDT ticareti yapan bir aracıya atıfta bulunuyor.

Rapor ayrıca, eski Tether yöneticisi Phil Potter ile 2017’de Bitfinexed tarafından YouTube’da yayınlanan bir görüşmenin kaydına da atıfta bulundu. Potter, söz konusu kayıtlarda “Geçmişte bankacılık sorunları yaşadık. Biz, her zaman onun etrafından dolaşabildik veya onunla başa çıkabildik, yeni hesaplar açabildik. Bitcoin endüstrisindeki herkesin yararlanması gereken pek çok kedi-fare numarası var,” dedi.

Kripto para şirketleri geleneksel olarak bankacılık erişimini güvence altına almakta zorluk çekiyor. Özellikle Tether, son birkaç yılda çok sayıda banka hesabına sahip oldu ve bazı bankalar stablecoin ihraççılarının hesaplarını kapattı. Wall Journal raporu, kripto dostu banka Silvergate’in mali tablolarını yeniden beyan etmesi gerektiğini ve yıllık raporunu sunmak için son teslim tarihini karşılamayacağını açıkladığı için yoğun bir incelemeye tabi tutulmasının ertesi günü geldi. Büyük müşteriler Silvergate ile bağlarını askıya aldı ve hisse senedi fiyatı düştü. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son aylarda, federal düzenleyiciler bankaları kripto ile ilişkilerinin risk davet edebileceği konusunda uyarıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk Tek Tweetle Bu 6 Yapay Zeka Coini Fırlattı!
Elon Musk Tek Tweetle Bu 6 Yapay Zeka Coini Fırlattı! Kripto para piyasası ile oldukça içli dışlı olan Tesla CEO’su Elon Musk, son zamanlarda piyasanın popüler gündemi olan yapay zeka konusunda paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Paylaşımları ile ne kadar alakası olduğu belirsiz olsa da piyasaya kırmızı hakimken...
Vural Erkan 3 hafta önce