Bu Altcoin Boğa Güvenini Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda

Bu Altcoin Boğa Güvenini Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda
Bu Altcoin Boğa Güvenini Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde lider altcoin Ethereum fiyatı, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zaferle 1.750 dolara yükseldi. Ancak, o zamandan beri tutarlı bir düşüş yaşıyor. Fiyat artışından hemen önce ETH satın alan ilk yatırımcılar pozisyonlarını tasfiye etmeye başladı. Kripto analisti Shayan Chowdhury’a göre bu durum, ETH üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı oluşturuyor.

ETH’nin reddedilmesinin ardından long likidasyon artıyor

Altcoin fiyatı kilit bir seviyede dirençle karşılaştı. Bu nedenle, genellikle ‘balinalar’ olarak adlandırılan büyük yatırımcıların harekete geçtiği görülüyor. Bu durum, varlıklarını erken satın alanların son fiyat artışının ortasında pozisyonlarını tasfiye etmelerine yol açtı. Böylece boğa trendinden elde ettikleri kazançları güvence altına almalarına neden oldu.

Altcoin

Coinglass verileri, ETH fiyatının 1.700 doların altına düşmesinin ardından long pozisyonların likide edilmesinde bir artış olduğunu gösteriyor. Yatırımcıların kazançlarını korumak için aceleyle harekete geçmesiyle toplamda yaklaşık 14 milyon dolarlık likidasyon gerçekleşti. Bu durum, alım baskısını zayıflattı. Böylece, Ethereum için yukarı yönlü ivmeyi azalttı. Sonuç olarak, ETH artık fiyatını mevcut seviyelerde tutmak için yeterli destekten yoksun olarak ek aşağı yönlü harekete duyarlı.

Altcoin

Lider altcoin için daha fazla düşüş olasılığı yüksek!

Bu arada, Ethereum’un kullanım fiyatına göre açık faiz zorlu bir manzara ortaya koyuyor. Ayılar fiyatı 1.600 dolara düşürmek için dirençle karşı karşıya kalırken boğalar 1.700 dolarda mücadele ediyor. Put/call oranı 0,85 olmasına rağmen, 1 Eylül itibariyle 28,3 milyon dolar nominal değerle 17.203 kontrata ulaşan 1.600 dolarlık put opsiyonlarına yönelik açık faizdeki artıştan da anlaşılacağı üzere piyasa düşüş eğiliminde.

Tersine, boğa bahisleri de artarak 11.386 kontrata ve 18,7 milyon dolar nominal değere ulaştı. Böylece altcoin, öncelikle maksimum acı noktası olarak kabul edilen 1.700 dolar seviyesini hedefliyor. Bununla birlikte, ETH düzeltici bir aşamadan geçerken piyasa düşüş momentumu belirtileri gösteriyor. Bu da altcoin için daha fazla düşüş olasılığına işaret ediyor.

Altcoin fiyatı için sırada ne var?

Ethereum fiyatı, 1.723 dolar civarında momentumu koruyamadıktan sonra düşüş hakimiyetinde bir artışa tanık oldu. Sonuç olarak, fiyat birden fazla Fib kanalının altına düştü. Böylece, yaklaşık 1.645 dolarlık önemli desteğe ulaştı. Altcoin, kilit destek seviyesinden başarılı bir şekilde sıçradı ve boğa traderlarının fiyat düşüşlerinden faydalandığını gösterdi. Şu anda boğalar fiyatı yukarı çekmeyi ve EMA20 trend çizgisinin üzerine göndermeyi hedefliyor. Bu davranış, ETH fiyatının bir süre daha 1.640 ila 1.700 dolar arasında salınmaya devam edebileceğini gösteriyor.

Altcoin

Fiyat EMA20’nin üzerine çıkamazsa, toparlanma ivmesini korumak için mücadele edecektir. Ayrıca, ayıların hala oyunda olduğunu gösterecektir. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, 1.644 dolar destek seviyesinin altına gerilemesi mümkün. Aşağıda bir kırılma, altcoin fiyatını 1.600 dolara doğru düşürecektir. Diğer taraftan, fiyat yukarı doğru hareket eder ve 1.740 dolar seviyesinin üzerine çıkarsa, potansiyel olarak genel direnci 1.845 dolarda test edecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Boğa Güvenini Kaybediyor! Daha Fazla Düşüş Kapıda