Reklamı kapat

Kripto Para Balinası: Bu Altcoin İçin İyi Günler Önümüzde!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
212 görüntülenme
Bu Altcoin İçin İyi Günler Önümüzde

FTX’in çöküşüyle birlikte kripto para piyasası tarihin en kötü haftalarından birini yaşadı. Şimdi, bir altcoin balinası “en iyi günler önümüzde” diyor.

FTX çöküşü bu altcoin projelerini piyasadan siliyor

Kripto para piyasası Kasım ayında FTX’in iflasıyla tarihi bir darbe aldı. Bitcoin ve Ethereum son haftalarda zar zor elde ettiği tüm kazanımları fazlasıyla iade etti. FTX Token’in dışında, özellikle Solana %60’in üzerinde değer kaybıyla piyasadan silinmek üzere. Solana şu anda piyasa değerine göre 14.sırada işlem görüyor. FTX krizinde ilk 10 arasından tamamen uzaklaştı. FTT ise tamamen yok olmaya hazır, 2 doların altında işlem görüyor.

Çöküşten diğerlerine göre daha az etkilenen altcoin’ler Cardano ve Polygon’du. ADA, ciddi kayıp vermesine rağmen konumunu korumayı başardı. Şimdi büyük bir Cardano balinası,  fiyat düşüşü sırasında “en iyi günler Cardano’nun önünde” diyor.

Yukarıdaki çöküş tamamen FTX’in iflasıyla ilgiliydi. Bahamalar merkezi borsa, bu haftanın başlarında para çekme işlemlerini durdurdu. Ardından Cuma günü iflas ettiğini duyurdu. Binance’in satın almaktan vazgeçmesi çöküşü kesinleştiren gelişmeydi.

“En iyi günler Cardano’nun önünde…”

FTX’in iflası ve CEO Sam Bankman-Fried’in istifasıyla fiyatlar hala baskı altında. Analistler, hasarın durumunun önümüzdeki günlerde ek gelişmelerle değişik göstereceğini düşünüyor. Bir Cardano balinası olan Twitter hesabı ADA Whale, altcoin projenin önümüzdeki dönemlerde çöküşten başarıyla toparlanacağını söylüyor:

Bazen beni durduran şey, insanların ADA’da da para kaybetmesidir. Bilim, güvenlik, merkezsizlik hakkında konuşabiliriz, ancak günün sonunda sonuç VC dolandırıcılıklarından çok farklı değildi… Özetle, her şey girdapta emildiğinden kısa vadede sonuç aynı görünse de ve yüzeysel benzerlikler (Blockchain, kripto) olabilirken RADİKAL OLARAK farklıyız. Ve bu uzun vadeli gösterecektir. En iyi günler Cardano’nun önünde…

ADA Whale yıl boyunca Cardano’nun fiyat performansından memnun değil. Piyasa baskı altında kaldığı sürece Cardano’nun da bundan kurtulamayacağını söylüyor. Ancak, önemli olanın uzun vadede elde edilen kazanımlar olacağını söylüyor. Cardano balinasına göre, “en iyi günler Cardano’nun önünde”. Balina daha önce büyük teknoloji devleri piyasa girdikçe Cardano’nun yüceleceğini söylemişti.

Charles Hoskinson, devam eden krizin ortasında “Cardano”nun adının geçmemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çöküşten önce ADA, FTX borsasında listelenmeyen tek popüler kripto para birimiydi. Bu arada popüler Youtuber Bitboy, FTX’te ADA’nın potansiyel tasfiyesinin trajediye yol açabileceği konusunda uyaran ilk isimlerdendi.

Sam Bankman-Fried gözetim altında

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bazı kaynaklar FTX yöneticilerinin şu anda Bahamalar’da yakalandığını bildiriyor. Milyon dolarlık müşteri fonunu usulsüz kullanan FTX yöneticileri, Dubai’ye ‘kaçmak isterken’ yakalandılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

3 Bitcoin Borsası Ateş Altında
Bu 3 Bitcoin Borsası Ateş Altında: İşlemler Tepki Topluyor! Kripto para borsası Huobi, rezervlerini yayınladıktan kısa bir süre sonra Binance ve OKX mevduat cüzdanlarına 10.000 ETH aktardığı ortaya çıktı. Şimdi üç Bitcoin borsası ödünç alınan fonları rezerv olarak paylaştıkları iddiasıyla ateş altında. Merkezi Bitcoin borsaları rezerv...
Buğra Çağlar 2 hafta önce