Türklerin Odağındaki Bu Altcoin İçin Milyarlık Kilit Açma: Sıçradı!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
593 görüntülenme
Türklerin Odağındaki Bu Altcoin İçin Milyarlık Kilit Açma: Sıçradı!

Ripple, Escrow’dan birden fazla işlemde altcoin kilidini açtı sonrasında balinalar birkaç cüzdan arasında 218 milyondan fazla transfer yaptı.

Bu altcoin için kilit açılımı gerçekleşti

Ripple, Escrow hesaplarından birden fazla işlemde 1 milyar XRP (Ripple’ın yerel kripto para birimi) kilidini açtı. Çekilen XRP miktarı USD kuru üzerinden yaklaşık 378 milyon dolar değerindeydi. Sonuç olarak, yaklaşık 51 milyar XRP tokeni piyasaya ulaştı ve bu da toplam token arzının %51’ini karşılayabilir. Son birkaç haftadır, son XRP davasında bekleyen özet karar nedeniyle, Ripple’ın XRP fiyatı hareketsizdi.

Bununla birlikte emanetin serbest bırakılmasından sonra balinalar, mevcut oran değeri 75,3 milyon ABD doları olan birkaç cüzdan arasında 218 milyondan fazla XRP aktardı. Buna göre Whale, faydalı ortamı göz önünde bulundurarak tekli işlemlerde yaklaşık 32 milyon XRP token topladı. İlginç bir şekilde, yakın zamanda Bitso kripto borsasından bilinmeyen bir balina adresi tarafından 12,28 milyon dolar değerinde XRP tokeni eklendi.

Türklerin Odağındaki Bu Altcoin İçin Milyarlık Kilit Açma: Sıçradı!

Ek olarak, sahipliğini elden çıkarmak için yaklaşık 41 milyon XRP tokeni bir balina tarafından Bitstamp kripto borsasına kaydırıldı. Şu anda, balina yaklaşık 15.88 milyon dolar değerinde XRP transfer etti. Ayrıca YTD bazında XRP fiyatı yaklaşık %12 arttı. Son 24 saat içinde, XRP token fiyatı %2 artış gösterdi. Kriptokoin.com verilerine göre XRP, 0,37 dolardan işlem görmektedir. Ayrıca Ripple’ın XRP tokenlerinin 24 saatlik işlem hacmi %39.9 düşüşle 679,529,459 milyon dolardır.

Ripple’ın yerel tokeni, SEC’den bir dava ile karşı karşıya kalsa da XRP yerel tokeni gözaltına alındı. Ayrıca, ABD bölge mahkemesinin kararının Ripple veya ABD SEC lehine duyurulması, bu altcoin fiyatının istikrarını belirleyebilir. Yaklaşık 19,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile XRP, hala en büyük 6. kripto olarak kabul ediliyor.

Ripple ihbar savunmasını destekliyor

Yakın tarihli bir mahkeme dosyasında Ripple Labs, Yüksek Mahkeme kararının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı adil ihbar savunmasını desteklediğini savundu. Ripple Labs, CEO’su Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen ile birlikte şu anda SEC tarafından şirketin XRP tokenlerinin kayıtsız menkul kıymetler olduğu iddiasıyla açılan bir dava ile karşı karşıyadır.

Başvuruda, Ripple Labs, Beşinci Devre kararını tersine çeviren ve Yasal Uyarı Maddesinin adil bildirim yetkisinin altını çizen Bittner kararının, SEC’in kripto paralarla ilgili menkul kıymetler yasalarına nasıl uyulacağına dair net bir rehberlik sağlayamadığı iddiasını desteklediğini iddia etti. Yüksek Mahkeme, Bittner’da ‘yasanın belirli bir çizginin aşılması durumunda ne yapmayı amaçladığına dair, ortak dünyanın anlayacağı bir dille dünyaya adil bir uyarı verilmesi gerektiğini’ belirtti.

Türklerin Odağındaki Bu Altcoin İçin Milyarlık Kilit Açma: Sıçradı!

Şirket, SEC’in menkul kıymetler yasalarının kripto paralara uygulanmasıyla ilgili olarak sektör için net bir rehberlik sağlayamadığını ve bunun da piyasa katılımcıları arasında kafa karışıklığına ve kararsızlığa neden olduğunu iddia etti. Bununla birlikte SEC’in konuyla ilgili önceki rehberliğinin mevcut dava konumlarıyla çelişiyor gibi göründüğünü savundular.

Şirket, birçok deneyimli menkul kıymetler hukuku uygulayıcısının ve sektör katılımcısının SEC’in mevcut teorisini tahmin edemediğini belirtti. Ripple Labs, Bittner’da olduğu gibi SEC’in mevcut teorisinin ciddi bir adil bildirim sorunu oluşturduğunu savunuyor. Dava hala devam ediyor ve Mahkeme’nin kararının kripto para endüstrisi ve menkul kıymetler yasalarının kripto paralara uygulanması için çok önemli etkileri olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • u.today
  • coinedition

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin'e Kaydı!
Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin’e Kaydı! Bitcoin, Ethereum ve USDT, akla ilk gelen coinlerden bazılarıdır ancak yatırımcıların ilgisi bu altcoine kaymıştır. Yatırımcılar Bitcoin, ETH yerine bu altcoinler ile ilgileniyor Bitcoin, Ethereum ve USDT, akla ilk gelen coinlerden bazılarıdır. Bunun nedeni, piyasa değeri açısından...
Emre Borsan 2 hafta önce