Fiyat Adeta Uçtu: Bu Altcoin’e Onmilyonluk Yatırım!

invesmtnet
invesmtnet
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana ağındaki merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Orca, A Serisi finansman turunda 18 milyon dolar topladı.  Finansman, Coinbase Ventures ve diğerlerinin katılımıyla Polychain, Placeholder ve Three Arrows Capital tarafından yönetildi. Orca’nın altcoin projesi ORCA, bu haber sonucu yükseldi.

Solana merkezli Orca, 18 milyon dolarlık yatırım aldı: Altcoin fiyatı sert yükseldi

Solana ağının son zamanlardaki teknik sorunlarına rağmen, yerel DeFi projeleri yatırımcıları çekmeye devam etti. Solana merkezli bir DEX olan Orca, Polychain, Placeholder ve Three Arrows Capital liderliğindeki A Serisi finansman turunda 18 milyon dolar topladı. Fonlamaya katılan diğer yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, Jump Capital, Sino Global Capital, Solana Capital, Collab+Currency, DeFiance Capital, Zee Prime ve diğer melek yatırımcılar gibi önemli VC’ler yer aldı.

Bu haber sonrası Orca’nın ORCA tokenı, 5.14 dolardan 12.42 dolara çıkarak yaklaşık yüzde 150’lik bir yükseliş yaşadı. Yazım sırasında ise son 24 saaatte yüzde 105.17’lik bir değer artışı kaydederek 11.34 dolar seviyelerine geriledi.

Orca nedir?

“İnsan merkezli” otomatik piyasa yapıcı olarak tanımlanan Orca, ilk olarak Şubat 2021’de piyasaya sürüldü ve hızla Solana’nın en iyi DeFi projelerinden biri haline geldi. O zamandan beri, 230 milyon dolarlık bir kilitli toplam değer (TVL) gördü ve piyasaya sürüldüğünden bu yana 750 milyon dolardan fazla ticaret hacmi yaşadı. Orca’nın Solana’daki en yakın rakibi, TVL’de 1,3 milyardan fazla barındıran bir Uniswap klonu ve otomatik piyasa yapıcısı olan Raydium’dur.

Haftaya Ralliyle Başlayanlar: Bu 5 Altcoin Fırladı!

Solana’nın saniyenin altındaki blok sürelerinden yararlanan Orca, hızlı ve izinsiz token ticaretine izin verir. Ek olarak, kullanıcılar işlem ücretleri kazanmak için havuzlara likidite sağlayabilir. Orca, basit bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanarak mevcut otomatik piyasa yapıcılardan farklılaşıyor, bu nedenle herkesin tokenları takas etmesi ve likidite sağlaması kolaydır.

Ekibe göre, yeni toplanan fonlar, Orca’yı sermaye açısından verimli ve kullanıcı dostu DEX olarak daha da geliştirmek için tahsis edilecek. Ayrıca ekip, herhangi bir projenin Orca’nın akıllı sözleşmelerinin üzerine inşa edilmesini kolaylaştırmak için açık kaynaklı TypeScript yazılım geliştirme kitini (SDK) geliştirmeye devam etmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fiyat Adeta Uçtu: Bu Altcoin’e Onmilyonluk Yatırım!