Selloff Alarmı: 21.530 Cüzdan Bu Altcoin’i Satabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
916 görüntülenme
Selloff Alarmı: 21.530 Cüzdan Bu Altcoin'i Satabilir!

Kripto piyasasının üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Lider kripto Bitcoin, kritik destek seviyesi olan 20 bin doların altını gördü ve şimdi bu seviyeyi kaybetmemek için mücadele ediyor. Bitcoin’in sert gerilemesi bulaşma etkisi yarattı ve altcoin projeleri de ciddi irtifa kaybı yaşadı. Bir kripto analisti, son zamanların popüler kriptosu Polygon (MATIC) için takipçilerini uyarıyor.  

Altcoin için kritik seviye ve satış tehlikesi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa oldukça karmaşık ve Bitcoin’le birlikte çoğu altcoin kritik seviyelerde işlem görüyor. Analist, MATIC için kritik destek seviyesi olan 1,04 dolara dikkat çekiyor. Mevcut durumda bu seviyenin altında işlem gören altcoin’in bu desteği hızlı bir şekilde geri alamaması durumunda yaşanacaklar konusunda takipçilerini uyarıyor. Bunun arka planı olarak analist, bu seviyenin geri kazanılamaması halinde 21.530 cüzdanın sahip oldukları 4.21 milyar MATIC’i satmaya başlayabileceğini söylüyor.

Analist, bu cüzdanların MATIC’i 0,99 dolar ile 1,07 dolar arasında satın aldığını belirtiyor ve panik satışının MATIC fiyatında bir erimeyi beraberinde getirebileceğini ileri sürüyor. Ali Martinez, konuya ilişkin olarak Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Polygon kritik desteğin altına indi! MATIC’in mümkün olan en kısa sürede 1,04 doları destek olarak geri alması gerekiyor! 21.530 adresin büyük bir bölümünü 0,99 ile 1,07 dolar arasında satın aldıkları 4,21 milyar MATIC’i panikle satmasını önlemek için yükselişe ihtiyaç var.

Balina milyonlarca MATIC sattı

Kripto analitik platformu Lookonchain’in verileri, 9 Mart’ta anonim bir cüzdanın 53,7 milyon dolar değerinde 50,3 milyon MATIC satın aldığını ve ardından 26,7 milyon MATIC’i satmak için Binance’e transfer ettiğini gösteriyor. Bu arada, bahse konu işlemin, altcoin 1,07 – 1,09 dolar aralığında işlem görürken gerçekleştiğini belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla bu işlem, yukarıda analistin uyarı seviyesinden düşmesinden önce gerçekleşti.

Analitik platformuna göre aynı balina, 153,4 milyon MATIC’i, 2021 Temmuz başı ile 2022 Eylül başı arasında Binance dahil iki büyük borsadan ortalama 1,16 dolar fiyatla satın aldı. Bu durumu dikkate aldığımızda, balinanın bir stop-loss olarak zararına MATIC’inin üçte birini sattığı sonucuna ulaşıyoruz. Lookonchain, Twitter hesabından, şu paylaşımı yaptı:

Bir MATIC balinası, az önce 50,27 milyon MATIC’i (53,7 milyon dolar tutarında) ele geçirdi ve 26,5 milyon MATIC’i (28,4 milyon dolar) Binance’a transfer etti. Balina, 6 Temmuz 2021 ile 2 Eylül 2022 arasında, ortalama 1,16 dolar fiyatla Binance ve Cryptocom’dan 153,4 milyon MATIC almıştı.

Ethereum balinaları 121 milyon MATIC depoladı

Balina izleme platformu WhaleStats, ‘Dwalin’ adında bir balinanın 5.401.623 MATIC satın aldığını duyurdu. Balinanı bu MATIC zulası, satın alma sırasında 5.339.174 dolara eşdeğerdi. Genel olarak, WhaleStats’a göre, Ethereum’daki en büyük 100 cüzdan şu anda 121.792.331 MATIC (toplamda 150.251.240 dolar değerinde) tutuyor. Bu, oluşturdukları portföyün %2,98’ine tekabül ediyor. Bununla birlikte, Ethereum balinalarının en fazla ilgi gösterdiği altcoin, popüler meme coin’i Shiba Inu. Bu arada, stablecoin’ler olan USDT ve USDC’yi hariç tutuyoruz. Balinalar, SHIB’den 601.204.724 dolar değerinde token tutuyor. Bu miktar da birleşik portföylerinin %11,94’ünü oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki Bu 6 Altcoin İçin 'Çöküş Uyarısı' Yapıldı!
Binance’deki Bu 6 Altcoin İçin ‘Çöküş Uyarısı’ Yapıldı! Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre MATIC, kitlesel bir pazar satışında %15’lik bir düşüş riskiyle karşı karşıya. Analist ayrıca, Dogecoin, Shiba Inu ve Dogelon Mars’ın kanamaya devam edeceğini düşünüyor. Analist Filip L ise ADA’nın düşüş baskısı altında olduğunu...
Vural Erkan 2 hafta önce