Reklamı kapat

Ünlü Tahminci: Kurumsal Para, Bu Altcoin’e Yağıyor! Koşabilir

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Eylül 2022
0 görüntülenme
Ünlü Tahminci: Kurumsal Para, Bu Altcoin'e Yağıyor! Koşabilir

BitMEX CEO’su, bireysel satış yaparken, kurumsal oyuncuların Ethereum (ETH) ve kripto alımına devam ettiğini söylüyor. Ayrıca, lider altcoin projesinin PoS geçişinin önümüzdeki yıllarda daha fazla kurumsal oyuncu çekmeye devam edeceğini de sözlerine ekliyor. Buna ilaveten, BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes de Ethereum konusunda oldukça iyimser.

“Bireysel çekilirken, kurumsal giriş yapıyor”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ETH fiyatı son haftalarda önemli bir satış baskısı altına girdi. Bununla birlikte, BitMEX CEO’su Alexander Höptner, büyük kurumsal ilgiyi gerekçe göstererek iyimserliğini koruyor. BitMEX yöneticisi, 28 Eylül’de Singapur’daki Token2049 konferansında konuştu. Höptner, Ethereum (ETH) ve kripto için kurumsal iştahın ayı piyasasına rağmen büyümeye devam ettiğini söylüyor.

Alexander Höptner, konuşmasında, kriptoda kurumsal baskı için tek bir yavaşlama ipucu olmadığını söylüyor. Finans sektörü oyuncularının genellikle bu ayı piyasalarını yenilik için fırsatlar olarak gördüğünü de sözlerine ekliyor. Ayı piyasasının, onlara boğa piyasasında mümkün olmayan bir zaman lüksü sağladığını kaydediyor.

Altcoin

Höptner, finansal kurumların uzun vadeli bir ufuk için katıldığını ve bu nedenle kripto varlıkları alıp elinde tutacaklarını söylüyor. Ayrıca mevcut ayı piyasası koşullarında bireysel ve kurumsal oyuncular arasındaki zıt davranışa dikkat çekiyor. Bu bağlamda, bireysel oyuncuları çekilirken, kurumsalların hala alım yaptığını belirtiyor. BitMEX CEO’su şu açıklamayı yapıyor:

Kurumların artık hizmet vermeye hazır hale geldiklerini ve bireyselin geri gelip tekrar yukarı çekeceğini düşünüyorum.

“Kurumlar lider altcoin üzerinde yükselirken, bir koşu mümkün”

Bu ayın başlarında, dünyanın en büyük ikinci kripto platformu Ethereum, kripto tarihindeki en büyük yükseltmesini, yani Merge’ü hayata geçirdi. Merge ile, Ethereum Blockchain tamamen daha ölçeklenebilir, verimli, uygun maliyetli ve çevre dostu hale getiren bir Proof-of-Stake (PoS) Blockchain’e geçiş yaptı. Ethereum 2.0 Blockchain, Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) endişelerini karşılıyor. Bu doğrultuda BitMEX CEO’su, Ethereum’un kurumsal ilgiyi daha da çekeceğinden emin. Alexander Höptner, yakın zamanda dağıtılan Merge yükseltmesine atıf yaparak şunları söylüyor:

Bu, ESG uyumluluğu için finansal ürünler oluşturmak için ideal bir halka açık etkinlik. Kurumlar, sahip oldukları kutulardan birini uygunluğunu kontrol ederken, gerçekten geniş bir kitleye hitap eden ürünleri bir kez daha sunabilirler.

Altcoin

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes de Ethereum konusunda oldukça iyimser. Hayes, Ethereum, fiyatının yıl sonuna kadar 3.000 doları aşabileceğine inanıyor. BitMEX yöneticileri, makro koşullara rağmen Ethereum talebinin artmaya devam edeceğini düşünüyor.

Ethereum için on-chain veriler ne gösteriyor?

Bu arada, on-chain veriler de Ethereum için olumlu göstergelere sahip. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, günlük olarak oluşturulan toplam ETH adresi sayısı bu hafta artış kaydetti.

Kaynak: IntoTheBlock

Ayrıca, veri sağlayıcı Santiment, balina adreslerindeki ETH birikiminin yıllar içinde artmaya devam ettiğini belirtti. Santiment, konuya ilişkin olarak şu verileri paylaşıyor:

Ethereum’un borsa dışı ilk 10 ve ilk 10 borsa adresi toplu olarak ~32M ETH tutuyor. Bu da 4 yıl öncekinin iki katı. En iyi 10 borsa dışı adres, 8,6 milyon tutan ilk 10 borsa adresine kıyasla şimdi 23,3 milyon ETH tutuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analistler: Bu 2 Altcoin İçin Wall Street İndirimi Bekleyin! 
Analistler: Bu 2 Altcoin İçin Wall Street İndirimi Bekleyin!  Kripto analisti Tony M, Dogecoin’in (DOGE), daha fazla düşüşe yol açabilecek baskılayıcı fiyat hareketi gösterdiğini söylüyor. Bu nedenle analist, altcoin için Wall Street indirimi bekliyor. Analist John Isige ise Shiba Inu (SHIB) yanma oranı %88 düştüğü için...
Vural Erkan 29 Eylül 2022