Boğalar Pusuda Bekliyor: Bu Altcoin Kritik Eşiği Aştı!

Boğalar Pusuda Bekliyor: Bu Altcoin Kritik Eşiği Aştı!
Boğalar Pusuda Bekliyor: Bu Altcoin Kritik Eşiği Aştı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink (LINK) piyasadaki çalkantılara meydan okuyor. Analist Kelvin Munene’ye göre altcoin, yükselişine devam etmek için yeterli ivmeye sahip. Ayrıca analist, boğa ivmesinin güçlü on-chain faaliyetlerle arttığını söylüyor.

Altcoin, piyasadaki performansıyla göz dolduruyor

Chainlink (LINK), son dönemde kripto piyasasında yaşanan çalkantılara rağmen dirençli bir performans sergiliyor. Bu yüzden piyasanın dikkatini çekmeyi başardı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere LINK geçtiğimiz hafta %10’un üzerinde bir artış gösterdi. Bu hamlesinde altcoin 7,00 dolar bariyerini aştı. Bu hareket 4 milyar dolarlık piyasa değerinin artmasıyla tamamlandı.

Bu güçlü yükseliş trendi, LINK’in Ağustos ortasındaki kayıplarından tam bir iyileşme anlamına gelecek olan aylık en yüksek seviye olan 7,13 dolar işaretini aşması için potansiyel olarak zemin hazırlıyor.

Altcoin

LINK’in on-chain faaliyeti 2 ayın zirvesine çıktı

Ayrıca, Chainlink’in on-chain faaliyeti iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Veri sağlayıcısı Santiment, platformun daha geniş piyasa koşullarının ortasında dayanıklılığını vurguladı. LINK ağıyla etkileşime giren benzersiz adreslerde toplam 3.964’lük kayda değer artış oldu. Bu da ağa katılımın arttığının altını çiziyor. Ayrıca, Chainlink’in altcoin piyasasındaki artan çekiciliğinin bir kanıtı.

Ayrıca, geçtiğimiz hafta içinde borsa cüzdanlarında 5 milyondan fazla LINK’in azaldı. Bu da, satış baskısının azaldığını ve öncelikle boğa piyasası duyarlılığına işaret ediyor. Bu adım, önemli yatırımcıların artan LINK token birikimi ile birleştiğinde, altcoin için olumlu piyasa görünümünü vurguluyor.

Chainlink’in Arbitrum entegrasyonu ivmeye güç sağlıyor

Ek olarak, Chainlink’in Ethereum’un katman-2 ölçeklendirme protokolü Arbitrum ile entegrasyonu çok önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Entegrasyon, çeşitli Blockchain’lerde sorunsuz bir şekilde çalışabilen merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Altcoin

Chainlink Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolünün (CCIP) Arbitrum One’ın ana ağında başlatılması, Blockchain’ler arasındaki token transferlerinden yenilikçi Blockchain oyun geliştirmelerine kadar çeşitli uygulamaların kilidini açmayı vaat eden bir kilometre taşı.

Altcoin için yükseliş momentumu hüküm sürüyor

Ancak LINK’in mevcut yükselişini sürdürebilmesi için 7,4 dolar seviyesinde destek bulması şart. Momentumu sürdürememesi halinde LINK’in, üç üstel ortalamanın yakınsama noktasını işaret eden ve önemli bir destek bölgesi olan 6,0 dolar seviyesine geri çekilmesi mümkün. Bu arada LINK’in son 24 saat içindeki işlem hacmi 171,50 milyon dolara ulaştı. Bu da kripto topluluğunda sürekli bir ilgi ve satın alma baskısı olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, altcoin hala son altı ayda %8,10’luk bir düşüşle boğuşuyor. Bu yüzden mevcut değerlemesinde yatırımcıların dikkatli olmasını gerektiriyor.

Altcoin
LINK grafiği. Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, teknik göstergeler LINK’in ileriye dönük yörüngesinin merkezinde yer alıyor. Yaklaşan ‘golden cross’ formasyonu, yani 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması, potansiyel bir yükseliş katalizörü olarak kabul ediliyor. Bu hareket, LINK’in alçalan üçgen formasyonundan çıkmasıyla uyumlu. Dolayısıyla tutarlı alım hacmiyle doğrulanırsa sürdürülebilir bir yukarı yönlü hareket için çok önemli olabilir. Son gelişmeler ve sağlam on-chain veriler LINK için umut verici bir manzara sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Boğalar Pusuda Bekliyor: Bu Altcoin Kritik Eşiği Aştı!