Dikkat: Bu Altcoin Milyonerlerinde Patlama Yaşanıyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
1.439 görüntülenme
Dikkat: Bu Altcoin Milyonerlerinde Patlama Yaşanıyor!

Bu altcoin’de milyoner miktarı yeni zirveye ulaştı, bu altcoin milyonerlerinin sayısı artıyor ve taktikleri oldukça basit görünmektedir.

Altcoin milyonerlerinin sayısı zirvede

Glassnode’a göre, 1.000 ETH ve daha fazlasını tutan adreslerin sayısı yeni bir aylık yüksek seviyeye ulaştı. Dikkat çekici bir şekilde, bu tür 6.600 balina adresinin işareti, daha önce Aralık ortasındaki ETH fiyat sızıntısı anında geçilmişti.

Ancak şimdi, kripto piyasasının ana altcoin’inin fiyatı, çarpıcı FTX çöküşünden önceki konumuna geri döndü, ancak Ethereum’daki milyonerlerin sayısı artmaya devam ediyor.

Argüman ve karşı argüman

Bu yatırımcıların hesabının, Ethereum’un yukarı doğru hareket etmeye devam edeceği ve hatta bunu Bitcoin’in fiyatındaki düzleşme ve hakimiyetindeki düşüş sırasında daha da fazla yapacağı varsayılabilir. Argüman, ETH’nin şu anda Ocak ayındaki fiyat hareketinde BTC’nin %1 gerisinde olması gerçeğiyle de destekleniyor.

Kripto piyasasındaki klasik fon akışının Bitcoin’den Ethereum’a ve ardından diğer altcoin’lere hareketini varsaydığını hatırlayın, sonunda hepsi meme coinler ve dampingdir.

Dikkat: Bu Altcoin Milyonerlerinde Patlama Yaşanıyor!

Karşı argümanlar, bakiyelerinde 10.000’den fazla ETH bulunan adres sayısının aylık düşük seviye olan 1.199 cüzdana ulaştığı yönünde. Ayrıca tüm Ethereum adreslerinin %61.1’inin zaten kârda olduğu bildiriliyor. Böylece, en büyük oyuncuların muhafazakar oynadıkları ve karlarını aldıkları, ancak yine de her an kesilebilecek büyük bir hacim olduğu ortaya çıkıyor.

ETH fiyatı hala yükselebilir

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere ETH, son 24 saatte %0,85’lik bir fiyat düşüşün ardından şu anda 1.622 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak, altcoin geçen haftaya göre hala %4’ten fazla yeşil renktedir.

Dünden beri ETH, en büyük rakibi Bitcoin’e (BTC) karşı yaklaşık %1,21 oranında güçlenmeyi başardı. ETH’nin 24 saatlik işlem hacmi %4.75 yükselişin ardından 7,273,586,935 dolarda duruyor. ETH’nin piyasa değeri şu anda 198,484,719,627 dolardır.

Dikkat: Bu Altcoin Milyonerlerinde Patlama Yaşanıyor!

ETH’nin günlük grafiğindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI), daha düşük seviyeler yayınladı ve bu, ETH için yükseliş momentumunun giderek azaldığını gösterebilir.

Bu düşüş eğilimine rağmen, ETH fiyatının, aleyhindeki tüm işaretlere rağmen başka bir yükseliş yapması ve RSI bir başka düşük seviye daha kaydederken daha yüksek bir seviye kaydetmesi hala mümkün. Bu likidite avı sırasında, ETH’nin fiyatı 2.000 dolara kadar çıkabilir. Bu gerçekleşirse, muhtemelen çok kısa vadeli bir yükseliş hareketi olacaktır. Bitcoin boğaları güçlü bir geri dönüş yapabilirse, ETH fiyatı daha da yükselmeye devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kurumsal Yatırımcılar 8 Altcoin Projesinden Alıyor
Kurumsal Yatırımcılar Bu 8 Altcoin’den Alıyor! 16-22 Ocak haftasının pozitif ivmesi kurumsal fon akışını tekrar canlandırıyor. CoinShares’in haftalık fon akışına göre Solana (SOL) ve XRP dahil olmak üzere 8 altcoin, Avrupa’dan, özellikle Almanya ve İsviçre’den önemli girişler gördü. Altcoin piyasasındaki ralli, kutuplaşmış bir...
Buğra Çağlar 1 hafta önce