Bu Altcoin, NFT Piyasasına Damga Vurdu: İşte Yükselişin Detayları!

The future of NFTs Crypto Art or Collectibles
The future of NFTs Crypto Art or Collectibles
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Canavarlarla savaşan NFT oyunu Axie Infinity, 2021 yılının 3. çeyreğinde şimdiye kadar en çok trade edilen Non Fungible Token koleksiyonu oldu. Altcoin, NBA Top Shot ve CryptoPunks’ı geçerek 2,5 milyar doların üzerinde işlem hacmine ulaştı.

Zorluklarla karşılaşsa da NFT oyunu Axie Infinity emin adımlarla ilerliyor

Analitik sitesi DappRadar’ın en son BGA Blockchain Oyun Raporuna göre, Axie Infinity bu çeyrekte 2,08 milyar dolarlık bir işlem hacmi elde etti. Bu hacim, tarihsel işlem değerinin %83’ünü oluşturuyor. NFT oyunu, ayrıca çeyrek boyunca 800 milyon dolar gelir elde etti.

DappRadar’a göre, kripto oyun alanı da 3. çeyrekte iyi performans gösterdi. Blockchain endüstrisi günlük 1,54 milyon Unique Active Wallets (UAW) kaydetti. Akıllı bir sözleşmeyle etkileşime giren benzersiz adresler, günlük aktif kullanıcılara biraz benziyor, ancak bireyler birden fazla cüzdan adresi kullanabiliyor. Bu, son çeyrekte %25’lik bir artış ve yıldan yıla %509’luk bir artış anlamına geliyor. 1,54 milyon UAW’nin %49’u veya 754.000’i 3. çeyrekte Blockchain tabanlı oyunlarla etkileşime girdi.

NFT

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Axie Infinity, AXS yönetişim tokeninin sahipleri için bir stake hizmeti başlattığı ve oyunun ilk oyuncularına 60 milyon dolar değerinde AXS tokenlerini airdrop yoluyla dağıttığı bir üçüncü çeyrek geçirdi. 

Ekim ayında, Axie yaratıcısı Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir B Serisi finansman turunda, 152 milyon dolar topladı ve firma şu anda 3 milyar dolar değerinde. Ancak, Axie Infinity için gidişat tamamen pürüzsüz olmadı. Geçen hafta Token 2049 konferansında, kurucu ortağı Aleksander Leonard Larsen, oyunun dik öğrenme eğrisi ve iki milyon günlük aktif oyuncunun yarısının daha önce hiç kripto uygulaması kullanmamış olması gerçeği karşısında “şu anda Axie oynamaya başlamanın gerçekten zor” olduğunu kabul etti.

Axie’nin 1.1.0a güncellemesi neler getiriyor?

NFT oyunu, sahiplerini her değiştirdiklerinde Axies’i bir seviyeye sıfırlamak ve arkadaşlarınıza meydan okuma seçeneğini yeniden tanıtmak gibi ince ayarları içeren 1.1.0a güncellemesini de dün drop etti. Ayrıca oyun, Match Making Rating (MMR) 800’ün altında olan hesapların maceralardan, arenadan veya günlük görevlerden Axie’s Smooth Love Potion (SLP) tokenini kazanmasını da kısıtlıyor. 

Bu son gelişme, Axie kardeşliği arasında bölücülük olduğu şeklinde yorumlandı. Bazı oyuncular, botları oyundan çıkarma ve rekabeti teşvik etme hareketini memnuniyetle karşılarken, diğerleri daha düşük dereceli oyuncuları marjinalleştirdiğini iddia ediyor. Axie Infinity’nin gelişen ekonomilerde oyundan geçimini sağlayan büyüyen bir oyuncu tabanı ile gelişen bir oyna-kazan topluluğuna sahip olduğu göz önüne alındığında kripto analisti Stephen Graves’e göre, Axie’nin ekonomisinde yapılacak herhangi bir değişikliğin tartışmalı olduğu ortaya çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin, NFT Piyasasına Damga Vurdu: İşte Yükselişin Detayları!