Binance’deki Bu Altcoin Önemli Oylamayı Bitirdi! İşte Sonucu

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
3.311 görüntülenme
Binance'deki Bu Altcoin Önemli Oylamayı Bitirdi! İşte Sonucu

Kripto para borsası Binance’ın da listesinde yer alan 51 milyon dolar gibi düşük bir piyasa değerine sahip altcoin projesi olan Litentry, oylamaya sunduğu token yakma teklifinin kabul edildiğini duyurdu.  

Litentry’nin token yakma teklifi kabul edildi!

Litentry, kullanıcıların kimliklerini gizliliği koruyan bir bağlamda bağlamalarını sağlayan, merkezi olmayan, cross-chain bir kimlik toplayıcı. Kullanıcılara kişisel verileri üzerinde tam kontrol sağlamayı ve bu verilerden sosyal ve ekonomik değer elde etmelerini sağlamayı hedefliyor. Proje ekibinin açıklamasına göre, protokol, on-chain itibar, yönetişim, DeFi ve özelleştirilmiş veri hizmetlerinde kabul görüyor. Ayrıca, misyon olarak “Litentry, kimliğe dayalı sosyal ve ekonomik yeniliklerin önünü açmak için doğrulanabilir kişisel verilerin gizli ve güvenli bir şekilde kilidini açıyor” mottosunu benimsiyor.

Bahse konu altcoin projesinin ekibi 22 Şubat’ta Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımda, topluluk üyelerine token yakma referandumunda oy vermeye davet etti. Bu doğrultuda Litentry ekibi, şu paylaşımı yaptı:

Tüm topluluk üyelerinin dikkatine! Sizi token yakma referandumuna oy vermeye ve tokenimizin geleceği üzerinde olumlu bir etki yaratmaya yardımcı olmaya davet ediyoruz. Oyunuzu, Litentry yönetişimiyle ilgili token yakma etkinliği referandumumuzu desteklemek için çok önemli. Planlanan 568.750 LIT’i yakma önerisi şimdi 0 numaralı referandum olarak masaya yatırıldı ve topluluk tarafından oylanmaya hazır.

Bu arada, altcoin ekibi, oy verme için 3 gün, teklifin yasalaşması için de 1 günlük süre verdi. Ekibin teklifinde belirtilen 568.750 LIT tokeninin yaklaşık değeri 710.000 dolara tekabül ediyor. Bu sürenin dolduğu bugün Litentry ekibi, oylamanın sonucunu açıkladı. Altcoin proje ekibi, teklifin 0’a karşı 23 oyla kabul edildiğini açıkladı:

Token yakma ile ilgili 0 numaralı referandum 23 evet ve 0 hayır ile geçti ve şimdi yasalaşıyor!

Altcoin fiyat performansı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, token yakma etkinlikleri genellikle fiyat artışına yol açar. Çünkü, ölü cüzdanlara gönderilen tokenler piyasadan çekilerek token arzı azaltılır. Bu da doğal olarak arzı azalan tokenin fiyatına olumlu yansır. Ancak, bu genel geçer bir kural değil. Piyasanın durumuna ve ilgili projeye göre değişkenlik arz edebilir. LIT fiyatı da bahse konu duyurunun yapıldığı dönemde piyasa kırmızı bölgede olduğu için pozitif etkilenmedi. Bununla birlikte, basın zamanında piyasa yeşil bölgeye geçti ve LIT fiyatı da yükselmeye başladı. Yazı sırasında LIT, günlük bazda %1,43 artışla 1,29 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin

Piyasa değeri yaklaşık 51 milyon dolar olan Litentry, CoinMarketCap sıralamasında 434. sırada yer alıyor. Token, yaklaşık 2 yıl önce gördüğü 14,73 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %91,2 aşağıda duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var!
Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var! Çeşitli piyasa göstergeleri ve on-chain ölçümler, popüler metaverse coin projesi ApeCoin’in (APE) fiyatını olumsuz yönde etkileyebilecek artan satış baskısını gösteriyor. Kripto analisti Pratik Bhuyan, bu metrikleri ve fiyat üzerindeki etkisini değerlendiriyor. ApeCoin (APE)’nin ayı görünümü Kriptokoin.com’dan takip...
Vural Erkan 4 hafta önce