Usta Analist: Bu Altcoin Patlayıcı Ralliyi Tetikleyebilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
3.171 görüntülenme
Usta Analist: Bu Altcoin Patlayıcı Ralliyi Tetikleyebilir!

Popüler bir kripto para analistine göre, Polygon (MATIC), önemli bir destek seviyesinden sıçramayı başarırsa, altcoin fiyatı %20-25’lik bir ralliye tanık olabilir.

“Olumlu bir sıçrama olursa, MATIC kolayca bu seviyeye gider!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2023’ün başından bu yana, Ethereum’un (ETH) lider ölçekleme çözümü olan Polygon’un (MATIC) fiyatı %28’den fazla arttı. Son zamanlarda, Polygon ağı, topluluğun dört gözle beklediği bir gelişme olan çok önemli bir Hard Fork’tan geçti. Hard Fork, artan gaz fiyatlarını azaltmak ve kesinleşme süresini kısaltmak için Blockchain’i yeniden düzenlemelerini (reorgs) ele almak amacıyla uygulandı.

Bu son teknik ilerlemenin bir sonucu olarak, amiral gemisi kripto para birimi değerinde önemli bir artışa tanık oldu. Son birkaç gün boyunca, altcoin fiyatında 1,25 dolar bölgesinin üzerinde kayda değer bir artış oldu. Bununla birlikte, Ekonomik Analiz Bürosu tarafından yayınlanan ABD PCE verilerinin, artan enflasyonu vurgulamasıyla, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve bütün kripto piyasası gibi diğer önemli varlıkların yanı sıra Cuma günü MATIC’in fiyatının düşmesine neden oldu.

Altcoin

MATIC’in fiyatı şu anda çok önemli bir eşiğin üzerinde işlem görüyor ve bölgeden sıçramasına bağlı olarak her iki yönde de bir hareket beklenebilir. Ünlü kripto analisti Michael van de Poppe, olumlu bir sıçrama olursa, MATIC’in kolayca %20-25 kazanacağını ve bunun da 1,56 dolarlık bir fiyat hedefine eşit olacağını tahmin ediyor.

Altcoin için ayı görünümünde ne var?

Ancak, altcoin için yükseliş tezi, fiyat belirtilen seviyenin altına düşerse geçersiz hale gelebilir. Bu bağlamda Van de Poppe’ye göre MATIC, 1 doları tekrar test etmeyi deneyebilir. Polygon, en son 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2,92 dolardan şu anda %57,47 düştü ve bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 11 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Analist, bu konuda şu paylaşımı yaptı:

MATIC: Bu, bir ilgi noktası ve potansiyel sıçrama bölgeleridir. Bu gerçekleşirse, %20-25’lik bir ralli kurulabilir. Olmazsa, bir sonraki adımda 1 dolara bakacağım.

Bununla birlikte, mevcut durumda, Polygon’un (MATIC) fiyatı şu anda 1,24 dolardan işlem görüyor ve bu, son yedi gündeki %17,13’lük düşüşün aksine, son 24 saatte %3,40’lık bir düşüşü temsil ediyor.

Altcoin

Ek olarak, MATIC’in teknik analiz (TA) göstergeleri, hareketli ortalamalarla özetlendiği üzere, 10. seviyede bir ‘sat’ ve 6. seviyede ‘al’ öneren bir trade pozisyonu sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Önde Gelen Bu Altcoin’den Büyük Bir Yükseltme Duyurusu Geldi
Önde Gelen Bu Altcoin’den Büyük Bir Yükseltme Duyurusu Geldi Lider altcoin Ethereum, uzun süredir devam eden ETH arz sorunlarını çözmek için büyük bir yükseltme duyurdu. Ethereum çekirdek geliştiricisi, Ethereum’un Eylül 2023’te Holli (Holesovice) adlı yeni bir test-net başlatacağını açıkladı. Bu arada Ethereum’un Shanghai yükseltmesi hala Mart...
Vural Erkan 1 ay önce