Danışmanlık Firması: Bu Altcoin Piyasası Kat Be Kat Büyüyecek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 19 Haziran 2022
9 görüntülenme
McKinsey gty er 220413 1649883421670 hpMain 16x9 1600

Danışmanlık firması McKinsey tarafından düzenlenen ankete göre, bir altcoin piyasası 5 trilyon doların üzerinde piyasa değerine ulaşabilir.

2030 yılına kadar 5 trilyon doları aşacak altcoin piyasası: Metaverse

Uluslararası danışmanlık şirketi McKinsey, metaverse hakkında yakın zamanda yapılan bir analizde, piyasanın sekiz yıl içinde yaklaşık olarak Japonya’nın GSYİH’sinin büyüklüğüne eşit 5 trilyon dolar değerinde olabileceğini tahmin etti.

Bu Altcoin Piyasası Kat Be Kat Büyüyecek

Makale, 2030 yılına kadar metaverse’in piyasa değeri hakkında çarpıcı tahminler içeriyor. Özellikle, günlük hayata nüfuz etmeye devam ettikçe, canlı etkinliklerin %50’sinin sanal ortamda gerçekleşebileceği tahmin ediliyor. Ayrıca günlük ticaretin %80’i metaverse’e geçiyor. Her internet kullanıcısı, o sırada günde yaklaşık altı saatini metaverse’de harcayacak.

Metaverse, hangi alanlarda hayatımıza giriyor?

Rapora göre metaverse, öncelikle oyunların katalizör olduğunu görecek. Müzik ve film gibi diğer eğlence sektörlerini geride bırakacak. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, şu anda dünya çapında 3 milyardan fazla oyuncu var. Bu sektör yaklaşık 200 milyar dolar değerinde.

İşte Sanal Arsa Almak İçin İdeal 3 Metaverse Coin!

Oyun oynamanın yanı sıra, 2030 yılına kadar e-ticaret ve sanal reklamcılıkta metaverse katılıyor. Her ikisinin de 2 trilyon ile 2,6 trilyon dolar arasında bir küresel harcamaya ulaşması mümkün. Bu arada, e-ticaret için toplam harcamanın 144 milyar dolar olması bekleniyor. Sanal reklamcılık için bu miktar 200 milyar doların üzerinde.

Altcoin sektörü, Web 2.0’a benzer devrimi hazırlıyor

Raporun baş yazarı Eric Hazan, metaverse’in 2004’teki Web 2.0 ile benzer bir durumda olduğunu söyledi. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, o zamanlar insanların internetten birbirleriyle etkileşim kurma biçiminde devrim yaratmanın eşiğindeydi. Ek olarak Hazan, ayrı bir blog yazısında şunları söylüyor:

Tüketici kontrolü ve internetin demokratikleşmesi gibi ütopik kavramları” desteklemek için altyapı teknolojisi henüz hazır değil.

Bu Altcoin Piyasası Kat Be Kat Büyüyecek

Ayrıca Hazan, metaverse’in beş yıl önce yapay teknolojinin ne olduğuyla benzer yeni bir alan olması nedeniyle, altyapısı için gerekli olan temel teknolojileri geliştirmek için sektöre para akmaya devam edeceğini söyledi:

Metaverse’i oraya getirmeye yardımcı olmak için altyapısının her yönüne milyarlarca dolar akıyor. Buna fiziksel cihazlar, platformlar ve sanal dünyaların yanı sıra motorlar ve Blockchain gibi arka uç teknolojik olanak sağlayanlar da dahildir.

CEO’ların %95’i metaverse’in sektörlerine yardımcı olmasını bekliyor

Müşterilerin yaklaşık üçte ikisi, sanal ve gerçek dünyaları birbirine bağlayan teknolojiler konusunda oldukça hevesli. Hazan, birbirine bağlı sanal dünyaları, sosyal ilişkileri ve ticareti dönüştürmenin yanı sıra, şunları öne çıkarıyor:

Eğitim ve sağlık gibi kamu hizmetlerini sunmak, iş kurmak ve ortak alanlar tasarlamak için yeni yollar sunabilecek.

Analist: Bu Metaverse Coin Çılgınlık İçinde! Almıyorum

Bununla birlikte, tüm CEO’ların %31’i metaverse’e yapılan yatırımlardan biraz endişe duyuyor. Diğer yandan, piyasadaki tüm karamsarlığa rağmen, metaverse projeleri şimdiden 120 milyar dolardan fazla yatırım gördü. Sonuç olarak, 2021 yılına kadar bu alandaki toplam 57 milyar dolarlık yatırımın iki katından fazla.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ollar prices index
Profesyonel Analistler: Altın Haftaya Bu Seviyelere Düşebilir! Federal Rezerv, geçen hafta 75 baz puanlık büyük bir artış yaptı. Buna ilaveten birçok piyasada büyük dalgalanmalar oldu. Bütün bunların ardından altın, esnekliği ve istikrarıyla bu hafta şaşırttı. Ancak analistler, kısa vadede altında önemli bir ralli görmüyorlar....
Vural Erkan 19 Haziran 2022